איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > "בואו ניתן לילדים והילדות לשחק וליהנות"- ליגות הילדים חוזרת לפעילות

"בואו ניתן לילדים והילדות לשחק וליהנות"- ליגות הילדים חוזרת לפעילות

חדשות נהדרות לדור העתיד, לאחר שנת הפסקה עקב התפשטות נגיף הקורונה ליגות הילדים חוזרות לפעילות כבר בתחילת חודש מאי לגילאי 9-11 אורי חבר מנהל אגף התשתיות במסר חשוב "אנחנו רואים היום בעולם תהליך מתמשך של תחילת אימונים ומשחקים בגילאים צעירים, כבר בגילאי 6-9"

תאריך: 06/04/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
 
חדשות נהדרות לדור העתיד, לאחר שנת הפסקה עקב התפשטות נגיף הקורונה ליגות הילדים חוזרות לפעילות כבר בתחילת חודש מאי לגילאי 9-11  ליגת הכדורעף לילדים והילדות תתקיים במתכונת של  4X4, הטורנירים יתקיימו בכמה שלבים, שלב ראשון טורניר אזורי: הקבוצות יחולקו לבתים ע"פ אזורים גאוגרפים ויתמודדו בתחרויות בשיטת טורנירים מקומיים. הטורנירים ינוהלו ע"י הקבוצות המארחות בעזרת האיגוד.
שלב שני, טורניר מחוזי/ארצי: נציגות של כל מועדון יתמודדו בטורניר מחוזי שיאורגן ע"י האיגוד

 
אורי חבר מנהל אגף התשתיות באיגוד " בואו ניתן לילדים והילדות ושחק וליהנות ( צילום, איגוד הכדורעף) 
 
 
תפסנו את אורי חבר מנהל אגף התשתיות באיגוד הכדורעף ל- שלוש שאלות
איך המרגש שסוף סוף אפשר להחזיר את הילדים לפעילות הליגה?
"מרגש וחשוב שיש לנו את ההזדמנות לחזור לשגרה שאנו כל כך אוהבים ,זו הייתה שנה אתגרית לכולנו, הדור הצעיר בענף הכדורעף החסיר המון שעות של אימונים ובעיקר משחקים, החלק של המשחקים מעצים את הרגשת השייכות לענף ואני שמח סוף סוף על ההזדמנות להחזיר את החבורה הצעירה לפעילות רשמית"
מה קורה בעולם הכדורעף בגילאים הצעירים"
"אנחנו רואים היום בעולם תהליך מתמשך של תחילת אימונים ומשחקים בגילאים צעירים, בחלק גדול ממדינות אירופה מתחילים לשחק כבר בגילאי 6-9 בטורנירים של- 2X2 / 3X3, שאיפתנו בעתיד הקרוב תהיה להתחיל בישראל תהליך דומה, משחק ה- 4X4 משחוק בדומה ל- 6X6 אולם אין בו התמחות בתפקידים וכמות הנגיעות בכדור וההשתתפות של כל שחקן גדולה ומשמעותית.
מה המסר למאמנים אם החזרה לפעילות?
"אנו ממליצים לסמוך על היכולת של הילדים ללמוד את המשחק כולו ,עם חסימה, שמירת מנחית, כניסת מוסר, מסירה לפנים ולאחור, התקפה מ- 6 וכל האלמנטים הטכניים והטקטיים הקיימים במשחק. מניסיון שלנו וגם במדינות אחרות הדבר אפשרי ונרכש ע"י השחקנים במהירות רבה מאד. עוד ענין חשוב הוא המוטו של המפגשים צריך להיות "בואו ניתן לילדים והילדות ושחק וליהנות,  הניצחון איננו הדבר החשוב בטורנירים אלו וזה צריך להשליך על ההתנהגות של כולנו - ספורטאים, מאמנים ומארגנים באירועים. נעשה גם כל מאמץ יחד עם האגודות המארחות לקיים טורנירים ברמה ארגונית גבוה ואנו מבקשים מכל המשתתפים לכבד את האירועים בהופעתם והתנהגותם במגרש ומחוצה לו, והשופטים יהיו ספורטאים צעירים מהאגודות המארחות ויש לכבד כל החלטה שלהם במשחק"
 
קבצים למידע והרשמה
 
 
תגובות