איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מסודרים - נקבע מועד למשחק חוזר בין מכבי ת"א להפועל מטה אשר /עכו

מסודרים - נקבע מועד למשחק חוזר בין מכבי ת"א להפועל מטה אשר /עכו

בהחלטת ועדת ליגה וגביע ובהסכמת נציגי הקבוצות הוחלט שמכבי ת"א והפועל מטה אשר/עכו, יפגשו למשחק חוזר ביום שישי 16.4 בשעה - 14:00 וזאת לאחר סיום טכני של המשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף, שהתקיים ביום חמישי. המשחק החוזר פתוח לקהל לפי הוראות משרד הספורט ומשרד הבריאות. המשחק ישודר בשידור ישיר באתר האיגוד

תאריך: 14/04/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בהחלטת ועדת ליגה וגביע ובהסכמת נציגי הקבוצות, הוחלט שמכבי ת"א והפועל מטה אשר/עכו יפגשו למשחק חוזר ביום שישי 16.4 בשעה - 14:00 וזאת לאחר סיום טכני של המשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף שהתקיים ביום חמישי. כאמור, המשחק הופסק בתחילת המערכה השלישית בהחלטת מפקח ושופטי המשחק, בטענה להתפרעות לא ספורטיבית של קהל מכבי ת"א. המשחק פתוח לכניסת קהל לפי הוראות הבטיחות שפורסמו ע"י משרד הבריאות ומשרד הספורט.


 שידור ישיר באתר איגוד הכדורעף


מצורף פרוטוקול ישיבת ליגה וגביע מאתמול ( שלישי).
נושא: דיון אירועי משחק גמר עף – משחק 1 – 12/4/21
נוכחים: גדי אייזיקוביץ' – יו"ר וועדת ליגה וגביע, אמנון נשר – חבר וועדת ליגה וגביע, צחי טל – חבר וועדת ליגה וגביע, יניב נוימן – מנכ"ל איגוד הכדורעף, עו"ד אייל יפה – יועמ"ש איגוד הכדורעף, שגיא שפרן – מזכיר וועדת ליגה וגביע
 
ועדת ליגה וגביע התכנסה לדון באירועי גמר עף על גברים שהתקיים ביום שני ה-12/4 בהדר יוסף, אשר הופסק בגין התפרעות והתנהגות בלתי ספורטיבית של קהל אוהדי מכבי תל אביב.
בעקבות המשחק התקבל דו"ח של שופט ומפקח המשחק וכן פנייה בכתב של הקבוצות.
במהלך דיון הוועדה שמענו את דבר יו"ר איגוד (אשר קסו) הכדורעף טלפונית, נציגי מכבי תל אביב (לי-און ישראלי ועו"ד יפתח בן עזרא) אשר הופיעו בפני הוועדה ונציגי הפועל מטה אשר/עכו (מיכאל קישון ואמיר בן-צבי) אשר הופיעו באמצעות הזום.
לא החלטה קלה בפנינו שכן בשנים האחרונות לא חל אירוע של הפסקת משחק ובוודאי בסדרת גמר עף.
לנגד עינינו עמדה בראש ובראשונה האפשרות המועדפת של הכרעה על המגרש ולא ב'שולחן הירוק' כאשר הקבוצות מצידן, כל אחת וטעמיה, דרשו ניצחון טכני.
לאחר שקלא וטריא הגענו למסקנה פה אחד שיהיה נכון ומבלי שהדבר יהווה תקדים, שיתקיים משחק חוזר חדש בין הקבוצות (החל מהתוצאה 0-0) אשר יתקיים באחריות מכבי תל אביב, אשר בטוחנו כי תקפיד הקפדה יתרה ביחס להתנהגות אוהדיה.
בחנו תחילה האם באפשרותנו לקבוע שהמשחק החוזר יתקיים במקום נטרלי ו/או ללא נוכחות קהל, אך לא מצאנו לכך סימוכין בסמכויות וועדת ליגה וגביע ולכן בלית ברירה יתקיים המשחק במגרשה של מכבי תל אביב.
מכבי תל אביב הייתה נכונה להמשיך את המשחק מהנקודה בה הופסק, אך מובהר שהוועדה אינה מוסמכת לכך, הדבר נוגד את החוקה ואף לא מצאנו כל תקדים התומך בבקשה זו.
נדגיש עוד שמטה אשר בהגינות הבהירה כי היא מעדיפה, בצד דרישתה לנצחון טכני, שההכרעה תהיה ספורטיבית במגרש נטרלי ללא קהל, אך כאמור הגענו למסקנה כי איננו יכולים להיענות לחלק זה של בקשתה, אולם אנו משבחים את מטה אשר על רוח ספורטיבית.
בשולי ההחלטה, יובהר שהיועץ המשפטי של האיגוד אשר נכח בישיבה, קודם למתן ההחלטה הודיענו כי בכוונתו להגיש כבר מחר כתב אישום לבית הדין המשמעתי אשר יתכנס ביום ראשון, ה-18/4 כדי לדון באירועי המשחק.
בשל העובדה כי מדובר בלוח משחקים קבוע מראש המשחק החוזר יתקיים ביום שישי ה-16/4 או שבת ה-17/4 ועל מכבי תל אביב להודיע עד מחר, רביעי ה-14/4 בשעה 12:00, על מועד המשחק.
 
                                                                                                ,בברכה
                                                                                                 גדי אייזיקוביץ
יו"ר ועדת ליגה וגביע
תגובות