איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > נבחרת הנערים בדרך למוקדמות אליפות אירופה - מאמן הנבחרת גיל ריב " אפשר להפתיע"

נבחרת הנערים בדרך למוקדמות אליפות אירופה - מאמן הנבחרת גיל ריב " אפשר להפתיע"

נבחרת הנערים השלימה בימים אלו את הכנותיה לקראת השלב השני בטורניר מוקדמות אליפות אירופה שיתקיים ברומניה בין התאריכים 5-9 למאי, הנבחרת תתמודד מול רוסיה החזקה רומניה ואסטוניה. פגשנו את גיל ריב מאמן הנבחרת לראיון מלא אופטימיות על דור העתיד של הכדורעף הישראלי

תאריך: 03/05/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

נבחרת הנערים השלימה בימים אלו את הכנותיה לקראת השלב השני בטורניר מוקדמות אליפות אירופה שיתקיים ברומניה בין התאריכים 5-9 למאי, הנבחרת תתמודד מול רוסיה החזקה רומניה ואסטוניה, מבית זה, הקבוצה שתסיים ראשונה תעלה אוטומטית לטורניר הגמר שתי  הנבחרות עם המאזן הטוב ביותר שיסיימו במקום השני מתוך חמשת הבתים הנוספים יעלו גם כן.
בימים האחרונים קיימה נבחרתם של גיל ריב ותומר לוינסון טורניר סימולציה לטורניר שכללה שלושה משחקים מול נבחרת הנוער ונבחרת האקדמיה, בטורניר זה הנבחרת עבדה בעיקר על תאום בין השחקנים, בחינת כושר משחק ועוד.
וכך בין אימון לאימון פגשנו את  גיל ריב מאמן נבחרת הנערים בשלוש השנים האחרונות.
גיל, שתמיד חיוך ואופטימיות מובילים את דרכו כאיש חינוך וכמאמן כדורעף, מאמין בלב שלם שעם בעבודת צוות וחיוביות אפשר להצליח, להגשים מטרות ולהצעיד את דור העתיד של הכדורעף להישגים משמעותים.
 


גיל ריב מאמן נבחרת הנערים "כשאתה בא אנדרדוג אפשר לעקוץ" ( צילום, איגוד הכדורעף)

גיל, תן לנו הקדמה כללית לפני השאלות הקשות:
"לאחר שהצלחנו להעפיל לשלב השני בטורניר מבזה שנערך בחודש מרץ בקרואטיה, הנבחרת עסוקה בהכנות נמרצות לקראת השלב השני שיערך בתחילת חודש מאי ברומניה, ככל שמתקדמים בשלבים הקבוצות היריבות חזקות יותר וההתמודדויות מאתגרות וקשות יותר, במשחק הראשון נפגוש עם נבחרת רוסיה שהיא ללא עוררין אחת מאריות הכדורעף העולמי, יום לאחר מכן נפגש עם הנבחרת המארחת מרומניה וביום השלישי עם הנערים האסטונים"
אנחנו עובדים קשה בחודש האחרון תוך שימת דגש על משחקיי אימון , אימונים חד יומיים במהלך השבוע ומחנות אימון מדי סופשבוע, עובדים הרבה על הכנה טקטית תוך שימוש בווידאו ונתונים סטטיסטיים בהובלתו של אורי ליאוני.
מה הדגש הכי חשוב לקראת טורניר המוקדמות?
"בראש ובראשונה מה שיוביל את הנבחרת שלנו להצלחה ,כמו בטורניר בקרואטיה, זו לכידות קבוצתית, מחויבות לנבחרת ולכדורעף שכולם מייצגים, זה הכוח הגדול ביותר של הנבחרת הזאת. אנחנו קבוצה ,
נתמודד בטורניר מול נבחרות חזקות ואנחנו מכוונים הכי גבוה שאפשר אנחנו רוצים לעשות את כל מה שניתן על מנת להעפיל לאליפות אירופה וזה המסר שאנחנו מעבירים לבנים, יש הרבה אלמנטים מקצועי ,שצריכים לבוא לידי ביטוי על מנת שנתמודד בהצלחה עם המשימה, אנחנו עובדים עליהם בכל מפגש ובכל אימון" נבחרת הנערים תפגוש את נבחרות רוסיה, אסטוניה ורומניה ( צילום, איגוד הכדורעף)


איך מכינים נבחרת להתמודדות מול אחת הנבחרות הטובות בעולם?
"ראשית, מכינים את הקבוצה כמו שמכינים אותה לכל משחק, עושים וידאו, הכנה טקטית ,מדברים על נקודות החוזקה והחולשה של הקבוצה היריבה, בלי להתייחס לרמה או למיקום העולמי,
שנית- דווקא משחקים מהסוג הזה ,כשאתה בא אנדרדוג וכל התחזיות מתנהלות מול משחק כזה כאל משחק לפרוטוקול, דווקא שם ניתן לנסות לעקוץ. בסופו של יום מדובר בנערים בני 15 ו 16 בדיוק כמו אצלנו"
ביום טוב שלנו וחלש שלהם אפשר להפתיע?
"תמיד אפשר להפתיע, אם מגיעים מוכנים מקצועית, גופנית וטקטית ועושים את הדברים נכון, ממעיטים בשגיאות אל מול היתרון היחסי שלהם ויותר חשוב מהכל...מפגינים משחק קבוצתי ועבודת צוות לאורך כל הדרך. אם נדע להביא משהו שהוא שלנו ולא לנסות להיות דומים להם, שם, לדעתי, נוכל לנסות להפתיע"
כמה החלק המנטלי חשוב בגילאים הללו?
" זו תשובה ארוכה ומורכבת אנסה לתמצת, החלק המנטלי חשוב בכל תהליך, התמודדות או אתגר בחיים, לא רק בספורט. בעיני מוכנות מקצועית, קבוצתית, טקטית ופיזית מייצרת חוסן מנטלי. שחקן שמגיע עם מוכנות פיזית מספיקה על מנת להחזיק משחק או שניים ביום, שחקן שיודע ומבין את תפקידו על המגרש בכל שלב במשחק למול תפקידיו של חבריו לקבוצה, הוא כבר חזק יותר מנטלית, מוכנות וחוסן פיזי מייצרים חוסן מנטלי, בצעירותי כמאמן נתתי יותר מקום לעניין המוטיבציה .המוטיבציה היא אלמנט חשוב, אבל עם שחקנים שמגיעים למשחק במוקדמות אליפות אירופה נגד רוסיה ,רומניה, או אסטוניה, לא צריך בהכרח לדבר על מוטיבציה כי היא נמצאת שם בכל מקרה, הדברים שחשוב לדון בהם מבחינה מנטלית היא התמודדות עם כמה משחקים עוקבים בטורניר, התמודדות עם רגעים פחות טובים במהלך המשחק  או התמודדות עם הפסד /ניצחון והיכולת לדעת להכיל אותם כשלמחרת יש משחק חשוב לא פחות ,כנראה שיותר"
היכן תרצה לראות את הנבחרת הזו בעוד חמש שנים?
את הנבחרת הזאת ב-5 השנים הבאות ארצה לראות בשני מישורים, כמה שיותר שחקנים שיהפכו לשחקני ליגת על בוגרים לגיטימיים ואף לשחקני הסגל הלאומי, הייתי רוצה לראות את הנבחרת הזאת מעפילה לטורניר אליפות אירופה בלי להתבייש ומביאה כדורעף שמח, קבוצתי ומסודר"
שאלת המיליון דולר, איך מגיעים לרגע השיא בזמן נתון? 
צריך שכל הפארמטרים שעובדים באימונים יתחברו זה לזה בטורניר אחד, וכן כן, צריך גם מזל, הוא חשוב בחייםועל אחת וכמה בספורט , ככה זה.

סגל נבחרת הנערים למוקדמות אליפות אירופה:
 
  שם משתתף אגודה מאמן
1 ים סויסה אליצור כרמיאל אלכס קפלן
2 עילי שלו אקדמיה/מכבי רעננה לירן שפירא/גל גלילי
3 יובל טלמור אקדמיה/שטקליס נתניה לירן שפירא/גל גלילי
4 לירון טלמור אקדמיה/שטקליס נתניה לירן שפירא/גל גלילי
5 יונתן פישר הפ המעפיל מנשה עמק חפר יניב בר נצר
7 מארק רורה הפועל כ"ס אמרי פסקנסקי
8 גוליאן סמעאן מ.ס. עיילבון סמעאן סמעאן
9 שי ליברמן מכבי רעננה עומר מרשנסקי
10 יונתן לידור מכבי רעננה עומר מרשנסקי
11 ניקיטה מרון מכבי ת"א גונן מינץ
12 מור מרטן שטקליס נתניה ליאור לוק/דניאל שטיינברג
13 רביד אלפסי שטקליס נתניה ליאור לוק/דניאל שטיינברג
 
תגובות