איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > זוכרים ומשחקים - טורניר מתניה 2021

זוכרים ומשחקים - טורניר מתניה 2021

מתניה, בן קיבוץ טירת צבי היה שחקן-נשמה שנשם כדורעף בנעוריו. הוא נפל בג'נין כלוחם בגדוד 51 של חטיבת גולני, במבצע חומת מגן לפני תשע-עשרה שנים וכבר שנים רבות נדמה שאין חובב כדורעף בישראל שלא השתתף בטורניר, לובש את חולצת הטורניר או לפחות שמע מחבריו על האירוע הספורטיבי והיפה הזה. משפחתו של מתניה וחבריו בחרו להנציח אותו בדרך האהובה ביותר על בנם: טורניר גדול של משחקי כדורעף במרחבי הדשא בקיבוץ טירת צבי שבעמק המעיינות

תאריך: 28/04/2021  |  כתב: דליה ורטהיים-יוחנן  |  צילום: צילום: יונתן ניסים  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

מתניה, בן קיבוץ טירת צבי היה שחקן-נשמה שנשם כדורעף בנעוריו. הוא נפל בג'נין כלוחם בגדוד 51 של חטיבת גולני, במבצע חומת מגן לפני תשע-עשרה שנים וכבר שנים רבות נדמה שאין חובב כדורעף בישראל שלא השתתף בטורניר, לובש את חולצת הטורניר או לפחות שמע מחבריו על האירוע הספורטיבי והיפה הזה.
משפחתו של מתניה וחבריו בחרו להנציח אותו בדרך האהובה ביותר על בנם: טורניר גדול של משחקי כדורעף במרחבי הדשא בקיבוץ טירת צבי שבעמק המעיינות. מדי שנה בשנה, בסמוך לתאריך נפילתו של מתניה, מתקיים האירוע. הוא מאורגן למופת, עם רישום מוקדם וחלוקה לבתים, עם הקפדה על משחק הוגן ועל רוח ספורטיבית, לצד אווירה חגיגית, מוזיקה טובה ואוהדים צעירים ומבוגרים שמלווים את שלבי הטורניר בעידוד ספורטיבי ומתח רב עד למשחק הגמר.טורניר מרגש שהפך למסורת במשפחת הכדורעף 


לאחר שנת-קורונה בה נאלצו השחקנים והמארגנים לוותר על קיומו של הטורניר, הוא חזר להתקיים השנה לשמחתם של כל חובבי ההגשות וההנחתות משני צידי הרשת המתוחה. זו הפעם השמונה-עשרה בה מתקיים הטורניר ומידי שנה משתתפות בו 72 קבוצות! כולל קבוצות נשים המשחקות בנפרד. השנה, מתוך רצון עז לשוב ולשחק, אך לא לחרוג מהקפדה על הנחיות התו הסגול, השתתפו בטורניר שהתקיים ביום שישי 23 באפריל, 28 קבוצות, מתוכן חמש קבוצות נשים ונערות. "העיקר לשחק ולשמור על זכרו של מתניה, להמשיך במסורת הזיכרון וההנצחה" אומר אהוד אשל, חבר טירת צבי, מי שהיה מאמנו של מתניה ז"ל וממארגני הטורניר מאז הקמתו. השנה, רוב הקבוצות מורכבות משחקנים מקומיים מטירת צבי ומיישובי הסביבה, בני נוער ובוגרים ולצידם גם קבוצות מעמק הירדן, מהגליל העליון, מהיישוב נטור וגם קבוצה מירושלים.
זו השנה ה-18 בה מתקיים "טורניר מתניה" ויש לו תרומה גדולה בחינוך הדור הצעיר לאהבת הכדורעף והשתתפות פעילה בספורט קבוצתי. כל ילדי הקיבוץ והסביבה גדלו לתוך מציאות בה הם שותפים בטורניר, הן כמסייעים להכנת המגרשים, מתיחת הרשתות, רישום תוצאות המשחקים וכל הנחוץ לקיומו של טורניר כל כך גדול ומורכב, הן כאוהדים לבושי חולצת-טורניר-מתניה וכמובן כשחקנים פעילים.
בשעת צוהריים של יום שישי השמש בעמק המעיינות במלוא כוחה (גם בחודש אפריל) והדשא מתמלא התרגשות. חברי הקיבוץ מפסיקים את הבישולים לשבת ומצטרפים אל האוהדים הממלאים את הדשא לקראת משחק הגמר של הטורניר.
במגרש הנשים זכתה בגמר קבוצת עמק הירדן ובמגרש המרכזי, ובמגרש הגברי זכו השנה בגביע בני הנוער של טירת צבי "החיות של אהוד" שניצחו את קבוצת "תל-חי". רינה ומרק ראבינסאן, הוריו של מתניה ז"ל, העניקו את הגביעים לקבוצות המנצחות ומרק אמר בדברי הסיום: הוכחתם שאפשר לשחק יפה, הוגן, ספורטיבי וברוח טובה, בדיוק כפי שמתניה היה רוצה שתשחקו. להתראות בטורניר הבא בעוד שנה בדיוק.


תגובות