איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מוקדמות אליפות אירופה לנשים - נבחרת ישראל מול צרפת, הונגריה ודנמרק

מוקדמות אליפות אירופה לנשים - נבחרת ישראל מול צרפת, הונגריה ודנמרק

נבחרת ישראל נשים תחל בשבוע הבא את טורניר מוקדמות אליפות אירופה EuroVolley שיתקיימו בצרפת ובהונגריה, ישראל תתמודד מול נבחרות צרפת, הונגריה ודנמרק על שני המקומות הראשונים שמובילים לטורניר הגמר

תאריך: 29/04/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
 
נבחרת ישראל נשים תצא ביום מחר  (חמישי) למשחקי מוקדמות אליפות אירופה שיתקיימו בצרפת ובהונגריה, ישראל תתמודד מול נבחרות צרפת, הונגריה ודנמרק על שני המקומות הראשונים שמובילים לטורניר הגמר בהשתתפות 24 נבחרות.
את נבחרת שחקנית העבר  תום לוגן תוביל את הנבחרת בעמדת המאמנת , סגל הנבחרת כולל 14 שחקניות: יאל בנימין (קפטנית) מאיה דודוצקין, מיקה רום, אורן אבוטבול, ענבל פלג, מאי שיר און, גליה דבש, עמית קימל, גל לנדר, פולינה מליק, טלי הקס, קטרינה זילברמן, ליזה סיריך, שיראל ג'נאחגלית דבש, השחקנית הבכירה בנבחרת ששותפה לעליה לאליפות אירופה בשנת 2011 ( צילום, איגוד הכדורעף)


מהדורת 2021 של CEV EuroVolley תכלול 24 קבוצות בפעם השנייה לאחר שפורמט זה יצא לדרך בשנת 2019 באותה מתכונת, משחקי אליפות יתקיימו בין התאריכים 18 באוגוסט עד 4 בספטמבר בסרביה, בולגריה, קרואטיה ורומניה, כאשר בלגרד תארח גם את משחקי חצי הגמר והגמר.
כאמור נבחרת ישראל תשחק בבית E  ותפתח את ביום שישי 7.5 את משחקיה בסבב הראשון  בצרפת מול הונגריה (מדורגת 17 באירופה) יום למחרת 8.5 תמתין לנבחרת ישראל נבחרת דנמרק ( 32) ולקינוח ביום ראשון 9.5 הכחולות לבנות יפגשו את נבחרת צרפת ( 20) בסיום הסבב הראשוןן יתקיים סיבוב נוסף בבודפשט, הונגריה בין התאריכים - 14-16 במאי, כאמור שתי הקבוצות הראשונות מכל בית יעלו לטורניר הגמרלקטרינה זילברמן ליברו הנבחרת צפוי אתגר גדול בקוו ההגנה   ( צילום, דיויד סלברמן)


שאר הבתים: בית A   בלרוס, אסטהסבב הראשוןוניה, שוויץ, בית  B - פורטוגל, בולגריה, שבדיה, אוקראינה , בית  C- יוון, נורבגיה, אוסטריה, ספרד, בית D - קוסובו , מונטונגרו, סלובקיה, פינלנד, בית F - צ'כיה, לטביה, סלובקיה, בוסניה
דרוג נבחרות לפי אתר ההתאחדות האירופאית ה- CEV
https://www.cev.eu/national-team/rankings/#body-tab-384e0e21-f747-4f8b-8499-99955d8fd8e7-2" חלון לעבר" נבחרת ישראל מודל 2012


חלון לעבר -  סיפור נבחרת ישראל נשים בעשור האחרון
נבחרת הנשים של ישראל זכתה לחשיפה רבה עם חזרתו של ד"ר אריה זלינגר לעמדת המאמן. יחד איתו קיבלה הנבחרת את הכינוי "פרוייקט זלינגר". הפרוייקט יצא לדרך בקיץ 2007 כשהמטרה היא העפלה למשחקים האולימפיים בלונדון 2012. סגל השחקניות התאמן מדי יום במכון וינגייט, וההצלחות של נבחרת הנשים הובילו את הכדורעף הישראלי לרנסאנס בזירה הבינלאומית, עם הופעה באליפות אירופה 2011 שנערכה בסרביה ובאיטליה.
הדרך לאליפות החלה באביב 2010. הנבחרת שיחקה במוקדמות אליפות אירופה 2011 בבית ג' יחד עם אוקראינה, בריטניה וסלובקיה. שני השלבים הראשונים שוחקו באוקראינה ובבריטניה כשישראל סיימה במקום השני בבית עם ארבעה ניצחונות ושני הפסדים והעפילה למשחקי ההצלבה ובהם גברה על ביילורוסיה בעימות בלתי נשכח בין שניים מגדולי מאמני הנשים בעולם, זלינגר הישראלי ומאמן נבחרת ברה"מ ורוסיה לשעבר ניקולאי קרפול. יתרון 0:2 במשחק הראשון לא הספיק לבנות שנוצחו בשובר שיוויון. אבל, הופעה הירואית במטרווסט, רעננה בגומלן, הביאה לניצחון 1:3 ולחזרתה של הנבחרת לטורניר לראשונה מאז 1971. אמנם את האליפות סיימה הנבחרת במקום האחרון בבית ג', עם הפסדים לפולין, צ'כיה ורומניה, אבל הגאווה בליבם של אוהדי הכדורעף בישראל הייתה רבה. סגל נבחרת ישראל באליפות אירופה 2011: טניה פראגה (קפטן), אניה ויליקי, שני פחם, גלית דבש, אדווה זינובר, אינה ויסוצקי, אלה קולנוגורוב, ליבי חיים, פולי ארזי, רון פונטי, אנה פרחי, טלי ארטמנקו, ענבר וינרסקי, יעל לוטן.
עצם העפלה לטורניר הגמר באליפות היבשת, סידרה לישראל הגרלה יחסית נוחה במוקדמות יורו-וולי 2013 בגרמניה ושווייץ. ישראל שיחקה בבית אחד עם נבחרות ספרד, סלובקיה ושבדיה. בתום שני הטורנירים, השני נערך בישראל, סיימה הנבחרת במקום השלישי ולא הצליחה לשחזר את העליה משנת 2011 
נבחרת ישראל מודל 2012
ביוני 2010 שיחקה נבחרת הנשים לראשונה במסגרת הליגה האירופית ומאז רשמה שתי הופעות נוספות במפעל הקיץ היבשתי. בהופעת הבכורה שובצה ישראל לבית ב' יחד עם נבחרות טורקיה, ספרד ויוון. הכחולות לבנות סיימו במקום השני אחרי טורקיה עם 8 ניצחונות ו-4 הפסדים ובסיום שלב הבתים, העפילה אל הפיינל פור שנערך באנקרה, טורקיה. את שלב ארבע הגדולות סיימה הנבחרת במקום הרביעי לאחר הפסד בחצי הגמר לאלופה סרביה 3:0 ובמאבק על המקום השלישי לטורקיה באותה תוצאה. שנה אחר כך (2011) נרשמה הופעה שנייה במפעל הנבחרות האירופי, וישראל לא העפילה אל ארבע הגדולות לאחר שהשיגה ניצחון אחד משניים עשר משחקים
הנבחרת סיימה את שלב הבתים במקום השלישי אחרי הולנד וצ'כיה ולפני יוון, הליגה האירופית במהדורת 2012 היה הטורניר הרשמי הראשון אליו התייצבה הנבחרת עם סגל צעיר לאחר פרישתן מהנבחרת של טניה פראגה, הקפטנית באליפות אירופה 2011, אינה ויסוצקי, פולי ארזי ואנה פרחי. אניה ויליקי נעדרה מהטורניר בעקבות פציעה.
נבחרת ישראל - חילוף דורות לאחר פרישתן של טלי ארטמנקו, טניה פראגה, אינה ויסוצקי, פולי ארזי ואנה פרחי


נבחרת ישראל ב-2013
הנבחרת רשמה בשנה זו הופעה רביעית בליגה האירופית. תחת הדרכתו של זלינגר שיחקה הנבחרת בבית ב' יחד עם נבחרות גרמניה, סרביה ובלגיה, שלוש נבחרות מהדרג הבכיר של אירופה. היא סיימה את הקמפיין בליגה האירופית עם הפסד 3:1  לסגנית אלופת אירופה גרמניה ולמעשה נעלה את העונה ללא ניצחון.
בהמשך השנה רשמה הופעה ראשונה במוקדמות אליפות העולם בעידן הנוכחי. בשלב הראשון ניצחה הנבחרת בטורניר שנערך בישראל את לטביה, מונטנגרו ויוון, אך נוצחה במשחק הרביעי בידי הונגריה 3:2 לאחר שאיבדה יתרון שתי מערכות ויתרון 2:5 במערכה החמישית. ההפסד לא מנע העפלה של השלב הבא. הנבחרת הוגרלה בשלב השלישי לבית אחד עם נבחרות סרביה, אסטוניה ואזרבייג'אן, אותו סיימה במקום השלישי, ללא הכרטיס לאליפות העולם.
אליפות אירופה 2015
באליפות אירופה 2015 לנשים שנערכה בבלגיה והולנד הוגרלה נבחרת הנשים של ישראל, עדיין בהדרכתו של זלינגר, לשלב השני במוקדמות בבית אחד עם נבחרות צרפת, הונגריה ושבדיה, שעלתה משלב המוקדמות הראשון. הנבחרת הראשונה בבית עלתה ישירות לאליפות. הנבחרת מהמקום השני שובצה בפלייאוף (בית וחוץ) על מקום בטורניר הגמר. השלב שוחק בשני טורנירים כשהראשון נערך בצרפת ואילו הנבחרת אירחה את הטורניר השני במכון ווינגייט.נבחרת ישראל מודל 2015 -  הפסד כואב במשחק המכריע לצרפת במוקדמות אליפות אירופה


 נבחרת ישראל בשנת 2015
הנבחרת פתחה את הטורניר הראשון בהפסד 3:1 להונגריה אבל מייד לאחר מכן הדהימה את המארחת צרפת בניצחון 0:3 והמשיכה לניצחון על שבדיה בארבע מערכות. הטורניר השני במכון ווינגייט נפתח בניצחונות על הונגריה ושבדיה בארבע מערכות, אך ברגע האמת, הובסה הנבחרת 3:0 בידי צרפת ואיבדה את המקום השני בבית להונגריה שעלתה לפלייאוף. "כל המערכות קרסו, וכך גם השחקניות הבולטות שלנו", סיכם המאמן אריה זלינגר את הקמפיין לאחר האכזבה מההפסד במשחק האחרון שחרץ את גורלה של הנבחרת.
מוקדמות אליפות אירופה 2017
הנבחרת של זלינגר פתחה את דרכה במוקדמות במסגרת בית ד' בטורניר הראשון שנערך בפורטוגל. הכחולות לבנות פתחו בהפסדים למארחת, לקראוטיה ולסלובקיה. בטורניר השני שנערך בקרואטיה הפסדיה הנבחרת לכל שלוש הנבחרות בארבע מערכות וסיימה את דרכה.
2017 – תקופת המאמן האיטלקי ג'וזפה קוקוריני
בתחילת שנת 2017 מונה המאמן האיטלקי המנוסה ג'וזפה קוקריני למאמן הראשי של תחום הנשים באיגוד הכדורעף במסגרת פרוייקט 2024. לקוקריני ניסיון רב שנים בליגה הבכירה באיטליה ובפולין, והוא היה אחראי על הכשרת מאמנים באיגוד הכדורעף האיטלקי. המאמן קיבל אחריות מקצועית על כל שרשרת הנבחרות – החל מהנבחרת הלאומית, נבחרת העתודה והנבחרות הצעירות. המטרה המרכזית של הנבחרת תחת קוקריני היתה השתתפות רביעית בטורניר הגמר באליפות אירופה 2021. בחודשים מאי/יוני 2019 הופיעה הנבחרת בסילבר ליג האירופית, וסיימה את שלב הבתים עם חמישה ניצחונות בשישה משחקים, אך לא עלתה למשחק הגמר. לפני המשחק האחרון בקמפיין הודיע המאמן על עזיבתו את התפקיד.
מוקדמות יורו-וולי 2019
יורו-וולי 2019 הוא הראשון שיכלול 24 נבחרות, ואותו יארחו ארבע מדינות: טורקיה, פולין, הונגריה וצ'כיה. ישראל שובצה לבית עם בלגיה, סלובניה ואיסלנד, וסיימה אותו במקום השלישי. בכך נקבע כי לא תעפיל לאליפות אירופה 2019המאמן האיטלקי ג'וזפה קוקריני - המטרה להעפיל לאילפות אירופה לא הושגה

 
במקביל למשחקי הנבחרת מתקיימים בשבועיים הבאים עשרות משחקים של נבחרות נשים וגברים, בקובץ המצורף תוכלו למצוא את לוח הזמנים המלא של למשחקים הקרובים, כל המשחקים יועברו בשידור חי ב- EuroVolley.TV, וחלק מהמשחקים יועברו גם בשידור חי בערוץ היוטיוב של CEV
https://www.eurovolley.tv/en-int/page/home-cev    ( שידורים ישירים ערוץ CEV-TV)
https://youtube.com/c/CEVolleyball  ( שידורים ישירים יוטיוב - CEV)
 
תגובות