איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > נצר לממלכת הכדורעף - זוהר בר נצר מונה למנהל המקצועי של האיגוד

נצר לממלכת הכדורעף - זוהר בר נצר מונה למנהל המקצועי של האיגוד

לאחר קריירה ארוכה ומפוארת כשחקן וכמאמן, זוהר בר נצר עולה על מדים ווממונה לתפקיד המנהל המקצועי של האיגוד, "בהתרגשות רבה, באהבה והמון כבוד, קיבלתי את מינוי תפקיד "המנהל המקצועי" של איגוד הכדורעף. ענף הכדורעף, הוא חלק בלתי נפרד מחיי האישיים וההיסטוריה שלו, חרוטה במשפחתי דורות רבים. אתגרים רבים עומדים לפנינו ברמה המקצועית לפיתוח הענף: מרמת הדור הצעיר, מינוף הליגות וכמובן הנבחרות הלאומיות"

תאריך: 16/05/2021  |  כתב: דן שיראי  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
לפני כחודש, קיבל זוהר בר-נצר, את תפקיד המנהל המקצועי של איגוד הכדורעף.
בר-נצר, הינו יליד קיבוץ המעפיל ואחיינו של דוד בר-נצר, מגדולי כוכבי הכדורעף של ישראל בכל הזמנים. זוהר גדל בבית ש"נושם כדורעף" ושני אחיו, יניב וזיו התחברו גם הם אל הענף המרכזי במשק. בר-נצר, החל לשחק כדורעף כבר בגיל 10 ואת רוב הקריירה עבר בהפועל המעפיל, משם המשיך לשחק במשך שלוש עונות במכבי פ"ת והוביל אותה לליגה הבכירה לפני שהקבוצה התפרקה.
את הקריירה כשחקן, סיים בעונת פרישה במכבי תל אביב ולאחר מכן, מונה למאמן שחקן במקומו של אבישי קרפבוסקי, שהתפטר באמצע העונה. בר-נצר זכה עם מכבי ת"א כמאמן,  ב- 6 אליפויות ו- 5 גביעי מדינה. בין השנים 2010-2014 אימן זוהר את נבחרת ישראל גברים, במקביל לאימון מכבי תל-אביב. בעונת 2018-19 חזר למקום הולדתו, לאמן את הפועל המעפיל שלוש עונות ברציפות.זוהר בר נצר - הוביל את מכבי ת"א ל 11 תארים ( צילום איגוד הכדורעף)


לקראת יציאת נבחרות הנשים והגברים לטורניר למשחקי "הסילבר ליג", פגשנו את זוהר בביתו הפסטורלי בקיבוץ המעפיל - שם, בין העצים המלבלבים, ציוץ הציפורים והמגרש הישן, המסע לעולם הכדורעף החל...
אז בוקר אחד אתה מקבל את המפתחות להוביל את הענף בצד המקצועי, איך ההרגשה?
"בהתרגשות רבה, באהבה והמון כבוד, קיבלתי את מינוי תפקיד "המנהל המקצועי" של איגוד הכדורעף. ענף הכדורעף, הוא חלק בלתי נפרד מחיי האישיים וההיסטוריה שלו, חרוטה במשפחתי דורות רבים. אתגרים רבים עומדים לפנינו ברמה המקצועית לפיתוח הענף: מרמת הדור הצעיר, מינוף הליגות וכמובן הנבחרות הלאומיות.
בשנתיים האחרונות, אנשי כדורעף רבים (ותיקים וצעירים) אומרים לי, שהגיע הזמן שהדור שלנו ייקח לידיו את ניהול וקידום הכדורעף המקצועי.
 כאשר הגיעה ההצעה לתפקיד, הרגשתי שאני בשל ויש ביכולתי להוביל את הענף, ביחד עם דור המאמנים והשחקנים הנוכחי, למקום טוב יותר, כניסתו של אשר קסו לתפקיד היו״ר, הביאה איתה רוח חדשה לפעילי הענף (מאמנים ושחקנים). אני מאמין, שיחד אתו ועם מנכ"ל האיגוד יניב נוימן, נוכל לקדם את הענף למקומות הנכונים".


 זוהר בר נצר ונעם כץ - מאמן נבחרת ישראל גברים, עבודה משותפת אחרי שנים רבות של "יריבות" סופורטיבית מה החזון המקצועי ?
"האתגר גדול וארוך טווח. זה לא "זבנג וגמרנו". נצטרך לעשות שינויים בדרך העבודה והמחשבה, על מנת להתקדם מקצועית - מרמת הליגות הישראליות ועד רמת הנבחרות, כולל שחקנים, מאמנים וכל אדם שמעורב בענף בצורה זו או אחרת.
מיד בכניסתי לתפקיד, הוקמה ועדה מקצועית בראשותו של ריקי קנטרבי'ץ. בוועדה נמצא מגוון רחב של אנשי כדורעף, אשר ליוו את הענף בשנים האחרונות, כמעט בכל צומת. צוות מהימן ומנוסה זה, יוביל את הדרך המקצועית בשנים הקרובות.
אני מאמין, שדברים טובים צפויים לנו בעתיד. הצבתי כמה עוגנים מקצועיים לפיתוח הענף, שישמשו אותנו כאבני-דרך במסע המקצועי. עוגנים אלו, עוסקים בצוותים המקצועיים, בשחקנים ובכל המעטפת סביב הענף:
קידום המאמן הישראלי - הקמת "סיירת" של  כ- 20-25 מאמנים צעירים (גילאי 30-40),
אשר מעוניינים להתקדם ולהתפתח כמאמנים מובילים. מאמנים אלו, יקבלו מעטפת מקצועית ברמה האישית, הכוללת: השתלמויות אחת לחודש, הרצאות של מאמנים ואנשי מקצוע מחו"ל, השתלמויות בחו"ל,אלעד שפגט מאמן הפועל כ"ס נשים - "תוכנית זוהר" לפתח פרויקט קידום מאמנים ישראלים ( צילום איגוד הכדורעף)קידום השחקן הישראלי - הקמת נבחרת עתודה פעילה לאורך כל השנה (כולל משחקים בינלאומיים) לגילאי 18-22 , אשר תפתח ותקדם את השחקן כמוביל בליגות בארץ ולקדם כמה שיותר שחקנים, לצאת לשחק בחו"ל.
הגדלת ליגות העל ל- 12 קבוצות – חשיפה ועידוד של ערים ומועצות מקומיות נוספות, להשתלב בליגות העל ולשאוף לפתח מרכזי מצוינות בערים אלו.
הקמת מערך איתור- הכנת תוכנית איתור ארצית אשר דרכה נגיע לכל לשחקנים פוטנציאלים למועדונים ולאקדמיה. גיוס ראש צוות, אליו יצוותו 2-3 מאתרים ליישום התוכנית.
נבחרות - שאיפה למצוינות, עבודה ממוקדת ופרטנית בקבוצות קטנות. קידום שחקנים בעבודה ספציפית. בניה מחודשת ומעודכנת של כל המבנה המקצועי של פירמידת הנבחרות.
מועדונים-  עזרה וליווי מקצועיים למועדוני האיגוד ולמועדונים בית ספרים. הגעה לאימונים, הדרכה למאמנים, ליווי וקידום ספורטאי עילוי ביחד עם המועדון".
איזה מסר תרצה להעביר לשחקנים ולמאמנים הישראלים?
"אני מאמין במאמן הישראלי ובטוח, שיש לנו את הידע והיכולת לקדם שחקנים ונבחרות להישגים באירופה. השחקן הישראלי הצעיר, לא שונה מהשחקן הצעיר האירופאי ואת זה ראינו בטורניר הנערים האחרון.
השחקן הישראלי של היום, לא נלחם על מנת להגיע לשחק ברמות הגבוהות באירופה, מסתפק באליפויות בארץ ולהיות שייך לנבחרת. בכדורעף הנשים, השחקניות מנצלות את המערכת על מנת להתקבל לקולג'ים בארה״ב ולא עושות מספיק על מנת להגיע לנבחרת.
יוצאות מן הכלל הן: קאטי זילברמן (ליברו) ופאולינה מאליק, שרודפות אחר החלום ומייצגות אותנו בכבוד באירופה. לגבי המאמנים, מבחינתי תוכנית הדגל שאני מריץ, תהווה "סיירת מאמנים", שתתנהל כמו נבחרת ותייצר מאמן יוזם, ממוקד ותחרותי".קטרינה זילברמן - יצוג מרשים לישראל באירופה "ורעב תמידי" להתקדמות בנבחרת ( צילום, איגוד הכדורעף)לסיום, מה החלום?
"אני שואף לראות ליגות ישראליות מנערים ועד בוגרים, תחרותיות ומותחות. שחקנים ישראלים  עם תשוקה להצלחה וסקרנות להתקדם ולהשתפר. כנ"ל בגזרת הנבחרות - להעלות רמה ולהתקדם בהשוואה לנבחרות מקבילות באירופה. וכמובן, להגיע עם כמה שיותר נבחרות, תוך שלוש שנים לאליפות אירופה.
 הכדורעף הישראלי יכול להיות משויך ל- 20 הנבחרות הטובות באירופה ולהתמקם באזור זה באופן קבוע לשנים רבות"


תגובות