איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > נבחרת ישראל נשים משלימה נצחון כפול על דנמרק במוקדמות אליפות אירופה

נבחרת ישראל נשים משלימה נצחון כפול על דנמרק במוקדמות אליפות אירופה

נבחרת הנשים של ישראל מסיימת את הופעותיה במוקדמות אליפות אירופה בניצחון מול נבחרת דנמרק בתוצאה 3:2. לאחר סבב משחקים ראשון שהתקיים בבלפורט אשר בצרפת, נעל המשחק הערב את סבב המשחקים השני שהתקיים במהלך סוף השבוע האחרון בבודפשט

תאריך: 16/05/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
נבחרת הנשים של ישראל מסיימת את הופעותיה במוקדמות אליפות אירופה בניצחון מול נבחרת דנמרק בתוצאה 3:2. לאחר סבב משחקים ראשון שהתקיים בבלפורט אשר בצרפת, נעל המשחק הערב את סבב המשחקים השני שהתקיים במהלך סוף השבוע האחרון בבודפשט, הונגריה. לאחר שני הפסדים לנבחרות הונגריה וצרפת שהעפילו לאליפות אירופה מהבית הישראלי קיוותה הנבחרת הישראלית לסיים את הטורניר עם טעם טוב בפה כפי שאכן קרה.
זהו ניצחונה השני של הנבחרת על דנמרק לאחר שגברה עליה גם בשבוע שעבר במסגרת סיבוב המשחקים הראשון שהתקיים בבלפורט, צרפת, אז גברה על הדניות בתוצאה של 3-0
את המשחק פתחו עבור הנבחרת: ענבל פלג כמוסרת, פולינה מליק בעמדת המצליבה, יאל בנימין ושיראל ג'נאח כקבלניות וחוסמות האמצע היו גלית דבש ומאיה דודוצקין.לוגן טום המאמנת בפסק זמן במערכה החמישית והמכרעת ( צילום CEV)


המערכה הראשונה נפתחה צמוד (6-6) ועם לחיצה קטנה על הגז עלתה נבחרתנן ל 13-8, 19-13. התעוררות של הדניות אשר מצמצמות ל 22-20 מוביל את הנבחרת לפסק זמן ממנו יוצאות הדניות מחוזקות וכופות שיוויון 24. העצבים עמדו לבנות הנבחרת ועם קיל בלוק נהדר של גלית דבש הן מנצחות 26-24.
במערכה השנייה נמשכה המגמה הצמודה אך עם כמה טעויות לא מחויובות של דנמרק עולה ישראל ליתרון 8-5. מכות פתיחה טובות של שיראל ג'נאח וענבל פלג מעלות את הנבחרת ליתרון 13-7. המשך לחץ של ישראל במכת הפתיחה, הקבלה הדנית מתמוטטת ומובילה לטעויות רבות בהתקפה. ישראל משאירה אבק לדנמרק עם 25-14 מוחץ במערכה השנייה.
את המערכה השלישית פתחו הדניות בסערה ובמצב של 2-5 מזעיקה לוגאן טום פסק זמן אך הדניות מגדילות את הפער ל 4-10 ושומרות עליו עד סוף המערכה. התעוררות זמנית של ישראל וצמצום התוצאה ל 15-19 לא הספיקה. דנמרק שולטת במערכה ומנצחת 18-25.
גם המערכה הרביעית נפתחה בשליטה דנית כאשר הן רצות ליתרון 2-9 בעקבות רפיון בלתי מוסבר בשורות הישראליות. הדניות משייטות בקלילות ליתרון שיא של 11-23. התעוררות ישראלית לקראת סוף המערכה לא משנה את התוצאה ודנמרק מנצחת 17-25.
במערכה החמישית יתרון קל לדנמרק והקבוצות מחליפות מגרשים כשהתוצאה היא 5-8 לדנמרק. או אז נכנסו להילוך בנות ישראל והשוו את התוצאה ל 9-9. מכאן התנהל קרב חפירות כאשר נקודה רודפת נקודה והנה אנחנו בשיוויון 14-14. הנבחרת ידעה לעמוד בלחץ מול שתי נקודות משחק לטובת הדניות ושיראל ג'נאח מסיימת את המשחק באייס – 17-15 לטובת ישראל ו 3-2 בסיכום הכללי.
בלטו בנבחרת: פולינה מליק עם 18 נק'. שיראל ג'נאח עם 15. גלית דבש עם 11 ומאיה דודוצקין עם 10. לשחקנית המצטיינת במשחק נבחרה גלית דבש.
תגובות