איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > על הפרק - טורניר הסילבר לייג לנשים וגברים

על הפרק - טורניר הסילבר לייג לנשים וגברים

נבחרות ישראל נשים וגברים משלימות את הכנותיהם לטורניר הסילבר לייג (ליגת הכסף), נבחרת הגברים תצא כבר בסוף השבוע הזה תחת המאמן נועם כץ ותשחק בבית A עם נבחרות קפריסין, דנמרק, וצפון מקדוניה, הטורניר יתקיים בשני שלבים סבב אחד במקדוניה וסבב שני בדנמרק, שתי הנבחרות הראשונות בכל בית יפגשו בחודש יוני יפגשו לסדרת הגמר סך פרסים של 160 אלף יורו יחולקו בין 4 העולות לשלב הגמר, נבחרת הנשים תצא בסוף החודש ללוקסמבורג ותשחק מול אוסטריה, לוקסמבורג וסלובניה.

תאריך: 18/05/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
 
נבחרות ישראל נשים וגברים משלימות את הכנותיהם לטורניר הסילבר לייג (ליגת הכסף) נבחרת הגברים והמאמן נועם כץ תצא כבר בסוף השבוע ותשחק בבית A  אם נבחרות קפריסין, דנמרק, וצפון מקדוניה, בית B יכלול את אוסטריה, קרואטיה, הונגריה ולוקסמבורג, הטורניר יתקיים בשני שלבים סבב אחד במקדוניה וסבב שני בדנמרק, שתי הנבחרות הראשונות בכל בית יפגשו בחודש יוני יפגשו לסדרת הגמר סך פרסים של 160 אלף יורו יחולקו בין 4 העולות לשלב הגמר.
נבחרת הנשים והמאמן גל גלילי תמריא בסוף החודש ללקוסמבורג ותמודד מול אוסטריה סלובניה ולוקסמבורג.נועם כץ מאמן נבחרת ישראל - הנבחרת שואפת לעלות לטורניר הגמר ( 4 האחרונות)


נועם כץ מאמן נבחרת הגברים בתגובה לאתר האיגוד  "לפנינו טורניר מאתגר מול נבחרות טובות אבל אני מאמין שיש לנו נבחרת טובה וננסה להמשיך להתקדם. ערכנו הכנה קצרה שבה הספקנו לבנות בחזרה את הנבחרת וללמוד את היריבות. לא הצלחנו לערוך משחקי אימון בזמן הקצר אבל אני מקווה שהרצון הגדול והמוטיבציה של כל הסגל יוכל להביא אותנו להצלחות"
סגל נבחרת ישראל – מאמן- נועם כץ, עוזר- מאמן יניב בר נצר, מוסרים: אריק כצנלסון, יואב ססלר, נועם אריאל, קצרנים: גנדי סוקולוב, סלבה בצ''קלה, אלכס אוסוקין, גיא גניס, קבלנים: טמיר הרשקו, איליה גולדרין, שלו סעדה, מצליבים: עידו דוד, דימה זים, ליברו: אומרי רויטמן, עילי חבר,
לו"ז משחקים: מקדוניה סיבוב ראשון ( הסיבוב השני יתקיים בדנמרק בין התאריכים 28/30 למאי)
21/5 נגד דנמרק
22/5 נגד מקדוניה
23/5 נגד קפריסין
ליגת הכסף האירופית - היא תחרות שנתית לנבחרות ביבשת אירופה המשמשת את הדרג השני ביבשת, מבנה הליגה האירופית מאפשר למנצחתה עלייה לליגת הזהב האירופית שכוללת נבחרות מהדרג הראשון. כל הנבחרות הלאומיות של הפדרציות החברות ב- CEV, מלבד אלה שמשתתפות בליגת האומות בכדורעף FIVB או בליגת הזהב האירופית באותה עונה, זכאיות להשתתף, ליגת הכסף האירופית הוקמה בשנת 2018, קרואטיה זכתה במהדורה הראשונה בשנת 2018. רומניה זכתה במהדורה האחרונה בשנת 2019/
במקביל לליגת הכסף מתקיימת ליגת הזהב ששם הנבחרות מהדרג הראשון מתמודדות באותה שיטה משחקים כמו ליגת הסילבר, הזכאות להשתתף מבוססת על רשימת הדירוגים של הנבחרות או על זכייה בליגת הכסף האירופית בעונה הקודמת, קבוצות המשתתפות בליגת אומות הכדורעף של FIVB באותה עונה או שסיימו אחרונה בליגת הזהב האירופית בעונה הקודמת אינן יכולת להשתתף, ליגת הזהב האירופית מהווה גם כן דריסת דרך בדרך להעפיל לליגה העולמית בעונה הבאה. הליגה האירופית הוקמה בשנת 2004. בשנת 2018 היא הפכה לליגת הזהב האירופית. אסטוניה, הולנד וסלובקיה זכו בתחרות פעמיים כל אחת. טורקיה היא הזוכה האחרונה בשנת 2019, סך פרסים עומד על 400 אלף יורו

 

גלית דבש השחקנית הותיקה בנבחרת תוביל את השחקניות הצעירות להופעה מכובדת ( צילום CEV)

נבחרת הנשים והמאמן גל גלילי תצא גם היא לטורניר הסילבר לייג שיתקיים בשני סבבים בדומה לטורניר הגברים, גם כאן טורניר זה מיועד לנבחרות בדרגה השנייה באירופה, כאשר הנבחרות בדרגה הראשונה משחקות בטורניר הזהב.  
הנבחרת תשחק בבית A עם אוסטריה, לוקסמבורג וסלובניה,  בבית B  ישחקו נבחרות בוסניה, אסטוניה, לטביה ופורטוגל ארבעת הראשונות יפגשו לטורניר הגמר ( final 4 )
הסיבוב ראשון יתקיים בלוקסמבורג בין התאריכים 28/25 למאי הסיבוב השני יתקיים בסלובניה בין התאריכים 4/6 ביוני,
סגל הנבחרת יתפרסם בקרוב.
תגובות