איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגת הכסף - הפסד דרמטי לנבחרת ישראל מול מקדוניה

ליגת הכסף - הפסד דרמטי לנבחרת ישראל מול מקדוניה

לאחר ההפסד המאכזב אתמול (שישי) לנבחרת דנמרק (3:2) במשחק הראשון במסגרת טורניר הסילבר לייג, פגשו חניכיו של נועם כץ את מארחת הטורניר נבחרת צפון מקדוניה ומפסידים גם 3:1. המקדונים ניצחו אתמול את קפריסין 3:0 ונחשבים לנבחרת הטובה בבית. מוקדם יותר היום, נבחרת דנמרק מנצחת 3:0 את קפריסין ולאחר ההפסד של נבחרת ישראל הערב, מתייצבת בבטחה במקום השני. מחר (ראשון) נבחרת ישראל תשחק מול נבחרת קפריסין ותנסה להשיג ניצחון ראשון. הדנים יפגשו את מקדוניה במשחק על ראשות הבית, בהמשך השבוע ארבעת הנבחרות יארזו מזוודות ויעלו צפונה לדנמרק למשחקי הסבב השני שיסיים את שלב הבתים.

תאריך: 22/05/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל מפסידה הערב (שבת) לנבחרת מקדוניה 3:1 במשחק השני בטורניר הסילבר לייג. מחר (ראשון) תפגוש הנבחרת את קפריסין ותקווה להשיג ניצחון ראשון בטורניר.
לאחר ההפסד המאכזב אתמול (שישי) לנבחרת דנמרק (3:2) במשחק הראשון במסגרת טורניר הסילבר לייג, פגשו חניכיו של נועם כץ את מארחת הטורניר נבחרת צפון מקדוניה. המקדונים ניצחו אתמול את קפריסין 3:0 ונחשבים לנבחרת הטובה בבית. מוקדם יותר היום, נבחרת דנמרק מנצחת 3:0 את קפריסין ולאחר ההפסד של נבחרת ישראל הערב, מתייצבת בבטחה במקום השני. מחר (ראשון) נבחרת ישראל תשחק מול נבחרת קפריסין ותנסה להשיג ניצחון ראשון. הדנים יפגשו את מקדוניה במשחק על ראשות הבית, בהמשך השבוע ארבעת הנבחרות יארזו מזוודות ויעלו צפונה לדנמרק למשחקי הסבב השני שיסיים את שלב הבתים.

ישראל – מקדוניה – 3:1 ( 21:25 – 25:22 – 25:23 – 31:29)
המערכה הראשונה יצאה לדרך "ראש בראש" עם 4:4, בהמשך המקדונים עולים ליתרון 10:8, עידו דויד הצעיר עם הנקודה התשיעית שומר שהמקדונים לא יברחו,   ישראלמשחקת מצוין, אילייה גולדרין עם המהפך שמעלה את ישראל ליתרון נקודה 13:12, היתרון הישראלי ממשיך בעזרתו של טמיר הרשקו עם הנקודה ה 17 של ישראל לעומת 15 של המקדונים, בהמשך המערכה המקדונים מצמצמים לנקודה את ההפרש 19:18 לישראל, עידו דויד המצוין עם שתי נקודות רצופות מגדיל את היתרון ל 22:18 , סוקולוב עם בלוק מהסרטים מעלה את ישראל ל 23:19, הנבחרת מעבירה הילוך ומנצחת את המערכה הראשונה 25:21.פסק זמן ישראלי - מערכה ראשונה נהדרת ( צילום CEV) 


המערכה השנייה נפתחה עם יתרון מקדוני 6:3, טמיר הרשקו מצמצם ל 6:4,  יש מהפך,  אילייה גולדרין מעלה את ישראל
ל 11:10. המקדונים לא מוותרים ומחזירים לעצמם את היתרון 12:11.אך גנדי סוקולוב אומר רגע חברה זה לא כל כך קל ומשווה את התוצאה. בהמשך ישראל עולה ליתרון של 15:12, אך שלוש נקודות רצופות של המקדונים משווים את התוצאה, המקדונים לא מרפים ובמשחק אגרסיבי ממשיכים להוביל בהמשך המערכה 19:18. המערכה הצמודה ממשיכה והפעם בעזרתו של אילייה גולדרין ישראל מבצעת מהפך ומובילה 22:21, היתרון לא מחזיק מעמד, המקדונים משווים 22:22 ומשם ממשיכים להביל ולנצח את המערכה השנייה 25:22 ולהשוות את מאזן המערכות.
בפתיחת המערכה השלישית, ישראל עם יתרון 4:2, המקדונים משווים עם שתי נקודות רצופות ומצליחים להוביל בהמשך 7:5, בדומה לשתי המערכות הקודמות גם במערכה זו היתרון עובור מצד לצד, באמצע המערכה המקדונים מצליחים לשמור על היתרון 13:10 וכך גם מאוחר יותר 16:13, המשחק הצמוד נמשך, עידו דויד מצמצם את היתרון בהמשך עם שתי נקודות רצופות ל 20:19, אך המקדונים לא מרפים ועולים ליתרון 22:19, המומנטום המקדוני ממשיך עד סוף המערכה שמסתיימת בהפסד ישראל 25:23, ויתרון 2:1 במערכות.


משחק מצוין של הנבחרת לא מספיק לנצח את המקדונים מערכה רביעית- הכל או לא כלום, פתיחה מצוינת של ישראל עם בליץ 6:2 , המקדונים כמו בכל המערכות יודעים לחזור ומשווים בהמשך ל 9:9,  המערכה הצמודה ממשיכה ל 12:11, ישראל מצליחה להגדיל את היתרון עם בלוק של גנדי סוקלוב ולוח התוצאות מראה 14:12 לזכות הכחולים לבנים. המתח בשיאו כאשר ההגנה המקדונית מצליחה לבלום בחסימות את ההתקפה הישראלית ועל ידי הגנה זו המארחים מצליחים להשוות את התוצאה ל 15:15, שוב היתרון חוזר לישראל עם נקודות של טמיר הרשקו וגנדי סוקולוב והיתרון הישראלי עומד על 18:16. המקדונים מצליחים לחזור להשוות עם שתי נקודות מהירות, אך הרשקו חודר את החסימות המקדוניות ומחזיר את היתרון לישראל 20:19. בהמשך היתרון שוב חוזר לצד המקדוני 22:21 , המתח נמשך עד סוף המערכה, ישראל מקבלת נקודות במתנה עקב טעויות מקדוניות ומצליחה לצמצם את הפער ואף עוברת להוביל 25:24, המקדונים חוזרים לעצמם. ומכאן, במשחק מרתק של שתי הנבחרות, כאשר היתרון עובר מנבחרת לנבחרת המקדונים יודעים מה צריך לעשות ברגעים שכאלו ומצליחים לנצח את המערכה הרביעית 31:29 וזוכים בניצחון שני רצוף בטורניר.


תגובות