איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > אזעקות צבע האדום הוחלפו ברעש כדורי עף - המסע לשקט של שחקניות הפועל אשכול

אזעקות צבע האדום הוחלפו ברעש כדורי עף - המסע לשקט של שחקניות הפועל אשכול

בין אזעקה לנפילת פגז, 25 שחקניות קבוצות הנערות ונוער בנות של מועדון הפועל אשכול עלו למבואות ים למחנה אימונים והפוגה מריחות המלחמה, אלכס צייטלין האיש מאחורי הכדורעף באשכול " שהתקשרתי לבנות להודיע להם שאנו עולים צפונה למחנה אימונים הרגשתי את ההתרגשות שלהן בטלפון וזלגה דמעה מעיני, זו הרגשה שלא ניתן לתאר וזר לא יבין זאת"

תאריך: 23/05/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בין אזעקה לנפילת פגז, 25 שחקניות קבוצות הנערות ונוער בנות של מועדון הפועל אשכול עלו למבואות ים למחנה אימונים והפוגה מהטירוף. מחנה האימונים כלל כחמישה אימונים, הרבה שקט ורעש גלי ים והמון זמן למחשבות ותקווה לשקט ארוך וחזרה לשגרה.
אלכס צייטלין האיש מאחורי הכדורעף במועצה המקומית חבל אשכול "קבלנו את הרעיון בשתי ידיים ובשמחה רבה, גם המועצה אזורית אשכול עזרה לנו תקציבית. שהתקשרתי לבנות להודיע להם שאנו עולים צפונה למחנה אימונים הרגשתי את ההתרגשות שלהן בטלפון וזלגה דמעה מעיני , זו הרגשה שלא ניתן לתאר וזר לא יבין זאת"
המסע של המועדון, מריחות מלחמה לאולם האימונים ורחש גלי הים מספר מזווית אחרת את סיפור המלחמה בעורף.
פגשנו את ענבל, ליה, איה ואירנה מקבוצת הנוער לשיחה קצרה על כדורעף, ים והרבה תקווה לשקט.אזעקות צבע האדום הוחלפו ברעשי ציפורים ורחש הגלים ( צילום פרטי)


"ביום שני שעבר, בדיוק התכוננו למשחק חשוב, כשלפתע נשלחה הודעה בקבוצת הווצאפ "המשחק מבוטל עקב התחממות בגזרה,  סגרו את הכבישים למועצה, היינו מופתעות ונורא ומבואסות, הבנו שאנחנו נכנסות שוב לתקופה קשה ומורכבת, מתח קשה וכל מה שמסביב "
הסיוט שוב חזר, "עברו עלינו 10 ימים לא פשוטים בכלל, חלקנו נסענו להפוגות ברחבי הארץ, חלקנו החלטנו להישאר בבית, ליה שהחליטה להישאר בבית, מספרת: היו בומים איומים, גם מתקיפות של צה"ל, גם מרקטות של חמאס. אזעקות מחרישות אוזניים ובעיקר בדידות וחרדה. אי אפשר לצאת מהבית לבלות עם חברים (אלו שהחליטו להישאר) בעיקר צמודים לחדשות ומקווים שיגמר"
"איה ממשיכה לתאר בהתרגשות  "לאחר נפילות רבות בקיבוץ בו היא גרה , הוחלט לפנות את הקיבוץ לקיבוץ קליה. אביה נשאר בקיבוץ לשמור על הבית ובעלי חיים. לכן הראש נשאר בדאגות, לקיבוץ ולחברים." הקיבוץ בו איה גרה הוא אחד מהישובים הקרובים ביותר לגדר, יירוטים בלתי פוסקים, נפילות פגזים, הקיבוץ מתמלא בכוחות צבא יום אחר יום, והאווירה למי שלא מכיר – סרט מלחמה!
ואז הגיע בשורה נהדרת "ביום שבת קיבלנו הודעה,  שאיגוד הכדורעף הזמין אותנו להתארח במבואות ים למחנה אימונים. התרגשנו נורא, גם לצאת מהאזור וגם לראות אחת את השנייה ובכלל לחזור לסוג של שגרה, כולל אימונים שאנחנו כל כך אוהבות" תמונה אחת שווה אלף מילים ( צילום פרטי)

"התחלנו לארוז בידיעה שהנה מגיע קצת שקט, ביום חמישי יצאנו מהמועצה צפונה למבואות ים, אזעקות צבע האדום הוחלפו ברעשי ציפורים ורחש הגלים, לא יכולנו לבקש מקום טוב יותר לנקות את הראש מהתקופה האיומה הזו ,  התאמנו פעמיים ביום עם המאמנים התותחים אלכס ורגינה, שעושים עבודה מטורפת, ומשקיעים את כל כולם בשבילנו, בין אימונים קפצנו לשכשך בים, בכל זאת באנו גם לעשות כיף, למרות כל הבלאגן הראש שלנו עדיין חושב על המשחקים הבאים, והרצון להתחזק לא נעצר"
 "אנחנו רוצות להודות ליו"ר איגוד הכדורעף אשר קסו ומרכז הפועל שמימן ועזר לנו עם המהלך הזה וכמובן כל המעורבים שאנחנו לא מכירות בשמות, בתקופות כאלו הספורט תמיד עזר לנו להתמודד עם המצב, כי כמו במשחק  אנחנו צריכות להיות שם אחת בשביל השנייה, וזה מתבטא בתקופות כאלה "
איגוד הכדורעף מודה למרכז הפועל ולמועצה האזורית חבל אשכול על התמיכה והעזרה.
תודה מיוחדת לענבל, איה, ליה ואירנה על ההשתתפות בכתבה.
תגובות