איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגת הכסף - נבחרת ישראל נשים עם נצחון בכורה, הגברים מפסידים למקדוניה

ליגת הכסף - נבחרת ישראל נשים עם נצחון בכורה, הגברים מפסידים למקדוניה

נבחרת הנשים והמאמן גל גלילי מנצחים את נבחרת לוקסמבורג 3:0 וזוכים בניצחון בכורה בטורניר הסילבר ליג, ניצחון זה מגיע אחרי ההפסד אתמול (שישי) במשחק הפתיחה לאוסטריה, נבחרת הגברים מפסידה 3:1 למקדוניה לאחר מותחן שנמשך כשעתיים.

תאריך: 29/05/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
נבחרת הנשים והמאמן גל גלילי מנצחים את נבחרת לוקסמבורג 3:0 וזוכים בניצחון בכורה בטורניר הסילבר ליג, ניצחון זה מגיע אחרי ההפסד אתמול (שישי) במשחק הפתיחה לאוסטריה, נבחרת הגברים מפסידה 3:1 למקדוניה לאחר מותחן שנמשך כשעתייםניצחון בינלאומי  ראשון בעידן המאמן גל גלילי ( CEV)


סילבר לייג נשים
ישראל – לוקסמבורג– 0:3  (23:25- 19:25 -22:25)
נבחרת הנשים של ישראל מנצחת הערב (שבת) את נבחרת לוקסמבורג במשחק השני בטורניר הסילבר ליג, לאחר תצוגת ההפסד אתמול לאוסטריה קיוו היום בנבחרת להציג יכולת טובה מול הנבחרת המארחת מלוקסמבורג. לוקסמבורג פתחה את הטורניר אתמול בהפסד 0-3 לנבחרתה של סלובניה.,
את המשחק פתחו עבור הנבחרת: ענבל פלג כמוסרת, פולינה מליק בעמדת המצליבה, טלי הקס ושיראל ג'נאח כקבלניות וחוסמות האמצע היו עמית קימל ומאיה דודוצקין.
המערכה הראשונה התאפיינה בשיווין בין שתי הנבחרות כאשר היתרון עובר מצד לצד, לקראת סוף המערכה נבחרת לוקסמבורג העביר את היתרון לצד שלה 18:16, אך הכחולות לבנות בהובלת פאולינה מליק שחתמה השבוע על חוזה בליגה השנייה באיטליה ידעו לחזור מהפיגור ולנצח את המערכה לקראת סופה עם נקודת ניצחון של ענבל פלג 25:23,טלי הקס מעל הרשת ( CEV)

בתחילת המערכה השנייה שתי הנבחרות בשוויון 7:7, בשלב זה ישראל מבצעת מהפך עם 10:7 ולמרות שיווין 19 לקראת סיום, החניכות של המאמן גל גלילי ידעו לשמור את נבחרת לוקסמבורג על הנקודה ה 19 עד סיום המערכה ולנצח 25:19
המערכה השלישית התנהלה בשליטה יחסית של לוקסמבורג ששמרה על יתרון קבוע של 2-3 נקודות בעוד ישראל רודפת אחריה. רק במצב של 19-16 שינו בנות הנבחרת את התמונה, השוו את התוצאה ואף עלו ל 23-21. ריכוז בנקודות המכריעות וישראל מנצחת 25-22. 3-0 בסיכום.
פולינה מליק להטה עם 26 נקודות . שיראל ג'נאח עם 14. אחוז הקבלה הקבוצתי היה 44% ואחוז ההתקפה עמד על 41%.
מחר תסיים הנבחרת את הסבב הזה של הסילבר ליג עם משחק מול סלובניה ובסוף השבוע הבא תתייצב לסבב משחקים נוסף מול אוסטריה, לוקסמבורג וסלובניה (לאו דווקא בסדר הזה) במריבור שבסלובניה.
תודה רבה לרוברט פרלוב מנהל נבחרת הנשים ואחראי סטטיסטיקה על העברת הנתוניםנבחרת ישראל מפסידה הפסד נוסף ברגעי ההכרעה ( CEV) 


סילבר לייג גברים
ישראל – צפון מקדוניה 3:1 ( 16:25- 32:30- 31:29- 25:23 )
נבחרת הגברים של ישראל פגשה הערב את נבחרת מקדוניה וזאת לאחר ההפסד המפתיע לקפריסין, המקדונים מגיעים למשחק זה בידיעה שאחד משני המקומות הראשונים מובטח להם, מחר (ראשון) ישראל תסיים את הופעתיה בטורניר במשחק מול נבחרת דנמרק שגם היא עם הכרטיס לטורניר הגמר.
המערכה הראשונה יצאה לדרך עם משחק טוב של הנבחרת ויתרון 16:9, ישראל ממשיכה מנקודה זו לרוץ עד הסוף וובעזרת, בצ'קלה וטמיר הרשקו המצוינים ישראל רושמת נצחון  25:16.
המערכה השנייה "מערכת המרתון" הייתה שונה בתכלית מקודמתה, המקדונים חזרו למשחק והציבו בפני ישראל אתגר גדול, שתי הנבחרות מעבירות יתרון מצד לצד, 6:6 בפתיחה. באמצע המערכה, מקדוניה עולה ליתרון של שתי נקודות 16:14, מאוחר יותר, גנדי סוקולוב מחזיר את היתרון לישראל עם הנקודה ה 21 מול 20 של מקדוניה. בשלב זה, המערכה " "עפה"  לשובר שיוון 25:25, מכאן במשחק מורת עצבים, המקדונים מנצחים 32:30 ומשווים את מאזן המערכות ל 1:1.
במערכה השלישית נבחרת מקדוניה מובילה ברוב שלבי המערכה, לקראת סופה ישראל יודעת לחזור ולצמק עד שוויון 22.  אלכס אוסוקין הוותיק מעלה את ישראל ליתרון 23:22, עידו דויד מוסיף את הנקודה ה 24 לישראל, המקדונים לא מוותרים ומשווים, שוב שובר שוויון 25:25 בדומה למערכה השנייה, אף נבחרת לא מאפשרת לשנייה לברוח ולוח השעונים מציג 29:29, נבחרת ישראל שלאורך כל הטורניר מגיעה לנקודות הכרעה צמודות, מאבדת שוב נקודות ברגעי הסיום ומפסידה בתוצאה 31:29,
מערכה רביעית צמודה מתחילתה, לקראת סיום 18:18, ישראל מצליחה להוביל 20:19 עם הנחתה של עידו דויד שמפגין משחקים מצוינים לאורך כל הטורניר, ישראל ממשיכה להוביל וגנדי סוקלוב מעניק לישראל עוד נקודה שמעלה את ישראל ליתרון שתי נקודות 23:21,  וגם כאן שידור חוזר להרבה רגעי סיום נבחרת ישראל מפסידה גם את המערכה הרביעית 25:23 ואת המשחק כולו.
טמיר הרשקו הוביל את ישראל עם 23 נקודות, עידו דויד עם 21 נקודותביום בראשון, משחק אחרון בטורניר מול דנמרק (CEV)
 
 
 
 
 
 
תגובות