מנחיתים חדשות
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
דור חדש של שופטי כדורעף התחיל את דרכו המרתקת בענף, וכך לאחר שנתיים נפתח אתמול ( רביעי) בוינגייט קורס שופטים עם 29 חניכים מכל קצוות הארץ קורס מרוכז של ארבעה ימים מלאים בחומר עיוני ומעשי. בהצלחה חברות וחברים נתראה על מגדל השיפוט.
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
מועדון הכדורעף מכבי חיפה מכריז על טורניר לזכרה של השחקנית והמאמנת קטיה פודלינסקי ז"ל שהלכה לעולמה לפני שנה. בטורניר שיתקיים בין התאריכים 22-23 לספטמבר ישתתפו 4 קבוצות. שלושת המועדונים בהם קטיה שחקה ישתתפו באופן קבוע בכל שנה - מכבי חיפה, מכבי רעננה והפועל קריית אתא , הקבוצה הרביעית שתשלים את הפאזל השנה הינה מכבי חדרה
מועדון הכדורעף מכבי חיפה מכריז על טורניר לזכרה של השחקנית והמאמנת קטיה פודלינסקי ז"ל שהלכה לעולמה לפני שנה. בטורניר שיתקיים בין התאריכים 22-23 לספטמבר ישתתפו 4 קבוצות. שלושת המועדונים בהם קטיה שחקה ישתתפו באופן קבוע בכל שנה - מכבי חיפה, מכבי רעננה והפועל קריית אתא , הקבוצה הרביעית שתשלים את הפאזל השנה הינה מכבי חדרה
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
ראש שנה זהב לסופי סטריקוב ואניטה דייב שזוכות במדליית הזהב בסבב העולמי בכדורעף חופים (קרפוב, אוקראינה) לאחר נצחון 2:0 על צמד אוסטרי במשחק הגמר. כבוד גדול !
ראש שנה זהב לסופי סטריקוב ואניטה דייב שזוכות במדליית הזהב בסבב העולמי בכדורעף חופים (קרפוב, אוקראינה)  לאחר נצחון 2:0 על צמד אוסטרי במשחק הגמר.
כבוד גדול !
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
בטורניר הסבב העולמי כוכב 1 בקורופוב אוקראינה סופיה סטריקוב ואניטה דייב אלופות ישראל הטריות (62 בעולם) ניצחו בחצי הגמר את האוקראיניות אנג'לינה קמיל, וטטיאנה לזרנקו( 71 בעולם) בשלוש מערכות ( 23-21, 21-15, 15-13), ויתמודדו בגמר (14 שעון ישראל) נגד האוסטריות פרנסיסקה פרידל ואווה פרפר (74 בעולם). זאת תהיה המדליה הראשונה של נשים ישראליות בסבב העולמי, והשניה אי פעם לישראל אחרי טורניר בודפשט לפני כשבועיים.
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
חדש על המדף! החלה ההרשמה לקורס מדריכי כדורעף שנתי בבית הספר למאמנים ומדריכים במכון וינגייט. תאריכי הקורס: 8.10.21-8.4.22 (ימי שישי) שעות הקורס: 8:00-15:00. לפרטים נוספים:מאמן ורכז הקורס: עדי תדמור,- 052-2267704
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
יום עצוב למשפחת הכדורעף. שופט העבר הבינלאומי גבי קראוס הלך היום לעולמו. גבי נחשב כאחד מבכירי שופטי הכדורעף העולמיים. לאורך השנים החזיק בתפקידים מנהלתיים שונים כמו - וועדות ביקורת של הוועד האולימפי הישראלי ובוועדת השיפוט העולמי. איגוד הכדורעף משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך.
אורי חבר ( אגף תשתיות)
אורי חבר ( אגף תשתיות)
הסתיים קורס מאמנים מרוכז במכון וינגייט, 18 מאמנות ומאמנים סיימו בהצלחה את הקורס שנמשך שלושה חודשים
הסתיים קורס מאמנים מרוכז במכון וינגייט, 18 מאמנות ומאמנים סיימו בהצלחה את הקורס שנמשך שלושה חודשים
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
נקבע תאריך לטורניר אטקין. הטורניר יתקיים השנה בתאריכים: 4-5.10.2021 בהדר-יוסף, תל-אביב.     הקבוצות המשתתפות: הפועל מטה אשר – עכו , הפועל יואב כ"ס, מכבי יעדים ת"א, ומכבי מוסינזון הוד-השרון.
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
מדלית ארד לנתי אוחנה ואיילון אלעזר בסבב העולמי בכדורעף חופים שמתקיים בבודפשט, הצמד הישראלי מנצח את הזוג הסרבי 2:1 וחוגג לראשונה בקרירה פודיום בסבב העולמי. סופי סטריקוב ואניטה דייב מפסידות 2:1 במשחק על מדלית הארד לזוג אוקראיניות.
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
נתי אוחנה ואיילון אלעזר מפסידים 2:1 לצמד פיני בחצי גמר הסבב העולמי שמתקיים בבודפשט, למרות ההפסד הצמד הישראלי יעלה בשעה 16:00 למשחק על מדלית הארד מול הזוג הסרבי.

נבחרות ישראל - חופים

נבחרות ישראל - חופים

כדורעף חופים! הספורט הלאומי של ישראל

עונת 2015 הייתה רחוקה מלהיות משעממת עבור נבחרת הגברים של ישראל בכדורעף חופים. צמד העתודה אלון סנדרוביץ' ונתי אוחנה התמודד עם המעבר המאתגר מקטגוריית גיל עד-23, בה זכו במקום 9 באליפות העולם, לקטגוריית בוגרים וטבלו במים העמוקים של כדורעף החופים העולמי. על אף שלא הצליחו לייצר השנה תוצאה משמעותית בקטגוריה הם עבדו קשה לשיפור יכולתם הטכנית, הטקטית, המנטאלית וכמובן המשיכו לצבור ניסיון מול זוגות חזקים מהם. השניים צברו עד כה 800 נקודות דירוג עולמי והם ניצבים בדירוג ריאלי במקום ה-100 בעולם.
 
שון פייגה ואריאל הילמן, הזוג הבכיר שלנו, עומד היום (תחילת 2016) על 1066 נקודות דירוג עולמי ובמקום ה-65 בדירוג ריאלי. "שונאריק" הצליחו להפתיע בסוף עונת 2014 כשהשיגו את הקריטריון להשתתפות במשחקים האירופאים בבאקו ובאותו המפעל הצליחו לייצר את אחד מרגעי השיא של עונת 2015 כאשר סיימו במקום 5. עוד בעונת 2015 הם שברו את שיאם במספר העפלות לטורניר ההגרלה הראשית בסבב העולמי ובהם גם כניסה ראשונה והיסטורית להגרלה ראשית של טורניר גראנד סלאם. העונה נגמרה בשבירת תקרת זכוכית נוספת של שונאריק ולראשונה הם עמדו על פודיום אירופאי כשסיימנו במקום השני בטורניר סבב מרכז אירופה (MEVZA.


 
לצד ההצלחות הרבות של הנבחרת השנה, חווינו גם רגעים לא פשוטים. הבולט ביניהם היה בהופעתנו בשלב הרביעי בגביע היבשת אותו אירחנו. מטרתנו הייתה לסיים באחד משני המקומות הראשונים אך יכולתנו בטורניר הציבה אותנו במקום השלישי. מה שכמעט וסוגר עבורנו לחלוטין את הסיכוי להעפיל למשחקים האולימפיים מתוך המפעל הזה.
 
עכשיו, עם רגליים על הקרקע, על מנת להעפיל למשחקים האולימפיים בריו 20116 על הצמד להגיע בממוצע לרבע גמר בכל טורניר סבב עולמי מתחילת העונה ועד לטורניר האחרון בתקופת המוקדמות האולימפיים שתסתיים ב-12 ביוני. מדובר במשימה שאפתנית וקיימת אפשרות שלא יצליחו לעמוד בה, אך אם יתקרבו לתוצאות אלו השנה נוכל לראות את שון ואריק עולים על פודיומים של הסבב העולמי ותהיה לישראל קבוצת כדורעף חופים מקצוענית בטופ-30 העולמי.


 
לאחר פגרה קצרה תקופת ההכנות לעונת 2016 בכדורעף החופים החלה במחנה אימונים בצ'כיה, במתחם כדורעף החופים הסגור בעיירה פלחרימוב שבצ'כיה. האימונים נערכים בראשותו של המאמן שקד חיימי והצמד הבכיר אריאל הילמן ושון פייגה עם הזוג אלון סנדרוביץ' ונתי אוחנה. האותו מקום בדיוק סיימו הילמן ופייגה את העונה החולפת עם הופעה היסטורית בגמר טורניר MEVZA.
 
נשים
בנבחרת הנשים המטרה העיקרית בשנת 2015 הייתה להתקדם בגביע היבשת במטרה להתקרב אל הכרטיס האולימפי ולהעלות את הדירוג הבינלאומי של כדורעף החופים הישראלי. הנבחרת הורכבה משני זוגות: יעל ילין סדבון וג'ניפר גוז, ואלונה צ'רקז ועינב מוחרר. שני הזוגות התאמנו במסגרת מלאה של שבעה אימונים בשבוע במשך שלושה חודשים לפני הטורניר ויצאו למחנה אימונים בהולנד ולטורניר הכנה באוסטריה.
 
בשלב השלישי של הטורניר שהתקיים במאי האחרון במונפלייה צרפת, הצליחו הבנות לעמוד במשימה ולהעפיל לשלב הרביעי והאחרון לפני הגמר, שהתקיים באשדוד בחודש ספטמבר האחרון. העפלה לשלב הבא הייתה משימה קשה מאוד מאחר והזוגות שהגיעו מפולין, סלובקיה ונורבגיה היו מדורגים גבוה יותר ועל הנייר חזקים מאתנו. הצבנו לעצמנו יעד להצליח ולנצח את נורבגיה שהיו הכי קרובות אלינו בדירוג, ולנצח אחד מהמשחקים נגד פולין וסלובקיה. עמדנו ביעדים שלנו - ניצחנו את נורבגיה, אחד מהמשחקים מול סלובקיה והיינו רחוקים מספר נק' מלהפתיע את סלובקיה ולהעפיל לגמר המפעל מהמקום השני.


 
בנוסף, רשמו ג'ני גוז ויעל ילין כמה הישגים היסטוריים לזכותן כשהשתתפו לראשונה בטורניר MEVZA, התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה, שם סיימו את הטורניר במקום שביעי. בנוסף, הן לקחו חלק בשני טורנירי ראווה של הFIVB  (סין ומונטה קרלו) והצליחו להתברג לראשונה בטורניר OPEN של הFIVB בלוצרן - שוויץ, שם הפסידו בסיבוב הראשון במוקדמות אך צברו ניסיון חשוב להמשך הדרך. התוצאה הטובה של השנה נרשמה בטורניר הסאטלייט בטימישוארה – רומניה, שם הצליחו לסיים במקום התשיעי, ומדובר היה בטורניר ברמה גבוהה.
 
לסיכום, שחקניות נבחרת הנשים בכדורעף חופים הראו ב-2015 שעם השקעה לאורך זמן, הן מסוגלות לספק תוצאות, ובנוסף, חוו עליית מדרגה מבחינה תקציבית ובהתנהלות מקצוענית. בשנת 2016 היקף הפעילות צפוי לגדול ויהפוך את נבחרת הנשים למקצוענית עם פעילות לאורך כל השנה בתנאים הטובים ביותר, עם הכנה ראויה, יותר טורנירים ובסופו של דבר תקווה ליותר תוצאות.

שנת 2014

את השנה השנייה בבפרוייקט הלאומי בכדורעף חופים סיימו אריאל הילמן ושון פייגה בצורה נהדרת לאחר שהבטיחו את מקומם במשחקי הקיץ האירופיים בבאקו. השניים קבעו הישג מרשים וסיימו במקום החמישי את טורניר ה OPEN במאנגאונג שבדרום אפריקה. לאחר שעלו משלב הבתים וניצחו בסיבוב הנוקאאוט הראשון את האמריקנים סליק ואולסון (13) בשלוש מערכות ובסיבוב גברו השני על הספרדים מרקו וגרסיה (6) 1:2 לאחר מכן, הפסידו ברבע הגמר לגרמנים פוקס וקז'מרק (8) בשתי מערכות 21:16, 21:17 וכאמור סיימו את הטורניר במקום החמישי שזיכה אותם ב 300 נקודות דירוג נוספות שהעלו את מאזנם ל 1288 נקודות.כשנתיים מאז שיצא הפרוייקט הלאומי בכדורעף חופים לדרך, שני הזוגות שלנו סיימו שנת פעילות מצוינת שנתנה רוח גבית חזקה מאד לפרויקט המשותף לאיגוד הכדורעף, הוועד האולימפי בישראל, היחידה לספורט הישגי ומשרד התרבות והספורט.
הזוג הבכיר – שון פייגה ואריאל הילמן השתתפו השנה ב 15 טורנירים - 2 טורנירי Masters, 5Satellite , 2 גביע יבשת, 5 Open ו Grand Slam אחד ועמדו בכל הציפיות המקצועיות שהוצבו להם. בין משימותיהם היו העפלה לסיבוב השלישי בגביע היבשת, צבירת כ 1000 נק' דירוג והעפלה למשחקי הקיץ באקו 2-15, המשחקים אולימפיים שמהדורת הבכורה שליים ביוני הקרוב.

בגביע היבשת שון ואריק חברו לזוג הצעיר בפרוייקט, אלון סנדרוביץ ונתי אוחנה, והעלו את נבחרת ישראל לסיבוב השלישי אחרי שסיימו במקום השני בסיבוב הראשון באזרבייג'אן ובמקום הראשון בסיבוב השני במלטה. את משימתם השנייה, צבירת כ-1000 נק' דירוג בינלאומיות הם ניפצו עם 1228 נק' דירוג חשובות שמיקמו אותם במקום ה-45 בעולם, נכון לשנת 2014 ובמקום ה-114 הכללי. אך מעל לכול, עמדה המשימה העיקרית – העפלה יוקרתית למשחקים האירופאיים. המרוץ היה צמוד ונמשך עד לטורניר האחרון של העונה בדרום אפריקה. כל תוצאה פחות מהעפלה לסיבוב השני הייתה מותירה את כדורעף החופי הישראלי ללא ייצוג בבאקו 2015, אך שון ואריק הצליחו לשחזר את התוצאה האיכותית ביותר שלהם – מקום 5, שהושגה גם היא השנה, ולסיים את השנה במקום ה-24 בדירוג האירופי עם כרטיס כניסה למשחקים בבאקו, אליהם נכנסו רק 30 זוגות כאשר מדינה יכולה לשלוח עד שני זוגות ושני זוגות נוספים יגיעו מהמדינה המארחת.הזוג הצעיר, אלון סנדרוביץ ונתי אוחנה, השתתפו העונה ב 12 טורנירים – טורניר Masters, 2 גביע יבשת, 2 טורנירי Open, אליפות העולם עד גיל 23 ואליפות העולם לאוניברסיטאות וסיימו עונה לא פחות מרשימה עם 1088 נק' ומקום 82 בעולם לשנת  2014 ובמקום ה-223 הכללי. הישג ראוי לציון נוסף היה מקום 9 באליפות העולם עד גיל 23, הישג שיא בקטגוריה לזוג ישראלי, וכמובן גם הם במרוץ לזכייה בגביע היבשתי יחד עם הזוג הבכיר.
כדורעף חופים זכה להגדרה היוקרתית "ענף מועדף" על ידי היחידה לספורט הישגי והוועד האולימפי בישראל, הזהו הישג משמעותי המראה על אמון רב לו זוכה הענף ככזה שיכול להביא בעתיד מדלייה אולימפית.פעילות נבחרות צעירות

נבחרות ישראל בכדורעף חופים השתתפו באליפויות אירופה לגילאים במהלך קיץ 2014. באליפות אירופה עד גיל 18 בקריסטיאנסנד שבנורווגיה, ייצגו בבנות התאומות קריסטינה וקטרינה זילברמן ובבנים יוני ירמר ושני כהן. קריסטינה וקטרינה זילברמן קבעו הישג נאה לאחר שסיימו את האליפות במקום התשיעי עם העפלה לסיבוב ההדחה הראשון משלב הבתים שם ניצחו את הבלגיות ונדנדרייסכה/ונדייק 0:2 (17:21, 16:21) ומשם המשיכו לסיבוב השני שם הפסידו לצ'כיות קוטלאסובה/סטוחלובה 2:0 (21:15, 21:9). יוני ירמר ושני כהן ששובצו לבית ג' עם זוגות מפולין, אסטוניה וגרמניה סיימו במקום האחרון את שלב הבתים ולא עברו שלב.  באליפות אירופה עד גיל 20 בעיירה צז'נאטיקו בצפון מזרח איטליה ייצגו את ישראל צמד הבנים שני כהן ועידן שאפט והתאומות זילברמן. שני הזוגות מישראל לא עלו לשלב הבא, שני כהן ועידן שפט שנוצחו בשני המשחקים הראשונים הפסידו גם במשחק האחרון לאיטלקים פליצ'ה ומצון 2:0 (21:16, 21:18) וסיימו במקום האחרון בבית. התאומות קריסטינה וקתרינה זילברמן סיימו את בית ח' במקום הרביעי והאחרון לאחר שנתקלו בהגרלה מאתגרת עם שני זוגות מהטופ-10 באליפות. לאחר הפסדים לפיניות פרקינן/אייטיאנן (9) ולמאסיידה ו-והלאנד-האנסן מנורווגיה הגיע הפסד נוסף מול האיטלקיות אנצו/לנטיניוטי היה חד צדדי והסתיים ב 2:0 (21:9, 21:8).

התאומות בנות ה-17 קריסטינה וקטרינה זילברמן השתתפו באליפות העולם עד גיל 19 וסיימו  במקום ה-25 מתוך 32 זוגות שהתייצבו להגרלה הראשית. האליפות התקיימה שנה שנייה ברציפות בפורטו, פורטוגל והיא נחשבת לאחת היוקרתיות בעולם כדורעף החופים ומאפשרת צבירת ניסיון רב לזוגות הצעירים. האחיות זילברמן נכנסו לשלב המוקדמות אותו עברו למרות הפסד לזוג רוסי בדרך להגרלה הראשית באליפות, בעקבות מקומות פנויים. השתיים שובצו לבית מס' 5 עם זוגות מגרמניה, שווייץ, מקסיקו, סין וקוסטה ריקה. לאחר הפסדים חלקים לגרמניה ומקסיקו הציג הצמד הצעיר יכולת טובה מול הנציגות מסין אך הפסיד בשובר שיוויון למרות יכולת טובה במערכה הראשונה (15:21, 21:12, 15:4). בהמשך הגיע המפגש עם שווייץ שהסתיים בהפסד 2:0 (21:13, 21:19). ניצחון על קוסטה ריקה 0:2 בסיום שלב הבתים לא הספיק למקום הרביעי שהעלה לשלב הבא והשתיים סיימו כאמור במקום ה 25 בדירוג הכללי. שני צמדים מישראל השתתפו גם במוקדמות אליפות העולם עד גיל 17. צמד הבנים בן יהודה ואופק ברמן סיים המוקדמות במקום ה-8 לאחר שנוצח במשחקי הדירוג 2:0 (21:13, 21:8) בידי צמד הולנדי. שחר נלקן ומיכל ברניק שהפסידו את שלושת המשחקים בשלב הבתים שובצו לבית הדירוג שם הפסידו פעמיים וסיימו במקום האחרון. כל ששת הזוגות הראשונים במוקדמות האירופיים עלו ישירות לאליפות העולם במקסיקו.  

באנר 1
באנר 2
באנר 6
באנר 4
באנר 5
באנר 3