איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > עושים כבוד להפועל עין שמר

עושים כבוד להפועל עין שמר

לרגל הופעתה ההיסטורית של הפועל עין שמר בגביע אירופה לאלופות לפני למעלה מחצי יובל, יציינו ביום העצמאות, באירוע משותף לשחקני הקבוצה ומאמנם אורי אפק, את הקמתו של המגרש הישן בקיבוץ. אתר איגוד הכדורעף עושה כבוד

תאריך: 13/04/2013  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות חמי סל  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

הפועל עין שמר הייתה בשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת, אימפריית כדורעף מקומית בין השנים 1957-1963. קבוצות הכדורעף לגברים (4 אליפויות, 3 גביעים) ונשים (אליפות אחת, 3 גביעים) של קיבוץ עין שמר שלטו בצמרת הכדורעף הישראלי וזכו בשנים אלו באליפויות ובגביעי המדינה. חלק גדול מהמעופפים והמעופפות, כולם בני ובנות עין שמר, לבשו את מדי נבחרות ישראל באותם ימים. בעין שמר משחקים כדורעף כבר 80 שנים, ארבעה דורות של כדורעף, שהפכו את הענף למסורת וחלק בלתי נפרד מחיי הקבוץ. רוב שחקניה של קבוצת הגברים המקומית כיום, מנשה/חדרה/עמק חפר, הם בני עין שמר, אך הקבוצה הנוכחית היא שילוב בין שתי אימפריות עבר: הפועל המעפיל והפועל בתוספת מועדון כדורעף חדרה.

שחקני עין שמר מול גאלאטאסראי במגרש בקיבוץ. בזמנים שהקרש של הסל עוד היה קרש.

ביום שלישי הקרוב, 16.4.2013, ביום העצמאות ה 65 למדינת ישראל, בשעה 11.00, יפגשו כוכבי העבר ביחד עם המאמן המיתולוגי אורי אפק במגרש הישן בקיבוץ עין שמר, שנבנה במיוחד למפגש הראשון של גביע אירופה לאלופות עם גאלאטאסאריי, אלופת טורקיה. המשחק הראשון נערך בעין שמר בדצמבר 1960, ושבועיים לאחר מכן התקיים הגומלין באיסטנבול, בינואר 1961. בטקס, ייחשף שלט שיוצב במגרש ויספר את סיפור המגרש והמשחק: "כאן על מגרש זה בדצמבר 1960, נפתחו שערי הכדורעף הישראלי לאירופה במשחק ההיסטורי בין הפועל עין שמר אלופת ישראל, לגאלאטאסאראיי, אלופת טורקיה. הרכב הפועל עין שמר: עוזי מור (קפטן), חגי ארליכמן ז"ל, אהוד דקל ז"ל, מיכה מילשטיין, אמנון חרודי ז"ל, דוד בן אשר, אביטל גבע, רמי דקל ז"ל, מנו אלון. מאמן הקבוצה: אורי אפק".

תגובות