איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > אירופה, שבנו אלייך בשלישית!

אירופה, שבנו אלייך בשלישית!

הישג נפלא לנבחרת הנשים של ישראל שהעפילה הערב לאליפות אירופה לראשונה מזה 39 שנים. ניצחון 1:3 על ביילורוסיה החזקה, החזיר את הכדורעף הישראלי אל הבימה הגדולה ביותר של הכדורעף האירופי

תאריך: 11/09/2010  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אליצור ראובני  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ

איזו דרך נהדרת לפתוח את שנת תשע"א! אריה זלינגר שהוביל בשנת 1967 את נבחרת ישראל להופעה הראשונה באליפות היבשת, הוביל אותה הערב להופעה שלישית בטורניר היוקרתי.

ההפסד 3:2 במינסק לפני שבוע גרם לחידוד חושים בצוות המקצועי והמאמן דר' אריה זלינגר ערך במהלך מחנה האימונים בימים האחרונים, הכנה מדוייקת לקראת המפגש המכריע עם ביילורוסיה. החשש הגדול היה מנפילת מתח מנטאלית שתקשה על משחק הנבחרת, בנוסף, הפציעה שהשביתה את חוסמת האמצע יוליה ווליבאץ' גרמה לפגיעה במוראל, שלשמחת 1600 האוהדים באולם מטרווסט הערב, לא השפיעה בסופו של דבר ואילו הנבחרת הנפלאה, הוכיחה שיכולת קבוצתית היא המפתח להצלחה.

ישראל פתחה לא טוב את המערכה הראשונה, אבל הכנסתה למשחק של אנסטסיה שבוטארוב בת ה 17 הביאה לשינוי מומנטום, שבוטארוב המוכשרת, במהלכי הגנה נהדרים וחבטות הגשה יעילות עזרה לנבחרת לנצח 22:25 במערכה.

המערכה השנייה התנהלה בשליטה ביילורוסית והסתיימה בניצחון חלק 16:25. ישראל עלתה למערכה השלישית ממוקדת, ידעה לצאת לא פעם ממצבים קשים ומעמדת נחיתות עד לניצחון 20:25.

המערכה הרביעית נפתחה בידיעה שזאת מערכת המפתח במשחק. זלינגר שלא רצה להסתבך המערכה חמישית, ראה את הנבחרת חוזרת מפיגור מוקדם עד ליתרון 14:16. אז, איבדה הנבחרת את המומנטום והביילורסיות לחצו ואף היו קרובות לנצח את המערכה, אבל, משחק חכם של רון פונטי והתקפות ממוקדות של טלי ארטמנקו הביאו לסיום דרמטי כשארטמנקו מנצלת את נקודת המשחק השנייה בכדי לחתום ניצחון מדהים 24:26, ניצחון שמבטיח לנבחרת ישראל את הכרטיס היוקרתי לאליפות אירופה שתערך באיטליה וסרביה ב 2011.

בסיום המשחק, בראיון לערוץ הספורט, הודה אריה זלינגר לשחקניות על היכולת והרצון הבלתי מתפשר לנצח והביע שמחה רבה על ההישג הנפלא על המטרה הראשונה ש"פרוייקט זלינגר" עמד בה:"אנחנו עובדים בתכנית מוגדרת וברורה שעוד צריך לשפר אותה, הרבה אנשים לא האמינו שאפשר לבנות תכנית ולהצליח, אני האמנתי שאפשר לעשות זאת ואני מאוד מאושר". אריה זלינגר גבר בעימות היוקרתי על מאמן ביילורוסיה ניקולאי קרפול, מאמן הכדורעף המעוטר ביותר בעולם, היה מאוכזב ביותר בסיום המשחק.

אניה ויליקי עם 25 נק', טלי ארטמנקו עם 21 ואינה ויסוצקי עם 10 נק' בלטו בנבחרת שסיימה את המשחק עם 10 אסים והתמודדה בצורה מעוררת כבוד עם 13 נק' של הביילרוסיות הגבוהות בחסימה.

ברכות לשחקניות הנבחרת, לאריה זלינגר וכל הצוות.

אל אל ישראל!


תגובות