איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > שבוע הנוער: בחמישי גמרי נערות ונערים

שבוע הנוער: בחמישי גמרי נערות ונערים

היכל מטרווסט ברעננה יארח ביום חמישי הקרוב את משחקי הגמר בליגות נערים ונערות בפעם החמישי מאז חזרתן של הליגות לפעילות באיגוד הכדורעף. אתר איגוד הכדורעף עם כל מה שצריך לדעת לקראת משחקי הגמר. גמרי הנוער בשישי.

תאריך: 31/05/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
גמר נערים - הפועל כפר סבא – הפועל מטה אשר/עכו (מטרווסט, 17:00)
 
קבוצת הנערים של הפועל מטה אשר/עכו עם המאמן סשה נמירובסקי סיימה את מחוז צפון במקום השני עם שני הפסדים בלבד והעפילה לבית העליון בו התמודדו שש קבוצות הנערים הטובות בישראל על מקום בגמר. האדומים פתחו את הבית העליון עם ארבעה ניצחונות על ק.ק. ת"א, הפועל המעפיל, הפועל ירושלים וניצחון 1:2 יריבתה בגמר, הפועל כפר סבא. במשחק האחרון לעונה שהיה לפרוטוקול בלבד הפסידה הקבוצה בבית 2:0 לעירוני קרית אתא. השחקנים בקבוצה מגיעים מהיישובים איילון, סער, עברון, שבי ציון, בוסתן הגליל, שמרת, עין המפרץ ומעכו. קבוצת הנערים של הפועל מטה אשר/עכו חוזרת לגמר שנתיים מאז ההפסד באותו מעמד לק.ק. תל אביב בחמש מערכות.


הפועל מטה אשר/עכו
 
קבוצת הנערים של הפועל כפר סבא מתבססת ברובה על תלמידי כיתה י' מתיכון גלילי בעיר כשאליהם מצטרפים איתי גולדיג הקפטן ורון קפלון, תלמידי כיתה י"א משנתון צעיר והצעיר בחבורה הוא ניקולס אמדור תלמיד כיתה ט' בחטיבת הביניים אלון. הקבוצה התגבשה והשתפרה מאד במהלך העונה ועצם הגעתה לגמר - מפתיע ומשמח מאד את ראשי המועדון. הקבוצה סיימה את הבית העליון במקום הראשון עם מאזן 1-4 כשאת הפסדה היחיד ספגה מול יריבתה בגמר. את מחוז מרכז סיימו הכפר סבאים במקום השני אחרי הפועל המעפיל עם מאזן 2-10. מועדון הכדורעף יציין הישג מרשים בשבוע הנוער עם נציגה אחת בכל אחד מארבעת הגמרים וכך, שלוש משפחות שחקנים תגענה, לבטח, לגמרים גם ביום חמישי וגם ביום שישי. למשפחת טוגנדר שני בנים - עדי ושי, המשחקים כמצליבים. עדי בקבוצת הנערים. משפחת קפלון וגולדיג יהנו גם הן משני משחקי גמר. איתי גולדיג ורון קפלון, משחקים גם בקבוצת הנוער וגם בנערים. המאמן גיל ריב עובד עם הבנים במשך כל השנה, הן במסגרת מועדון הכדורעף והן במסגרת מגמת הכדורעף בתיכון גלילי - שם הוא מרכז את מגמת הכדורעף. זאת תהיה הופעה שנייה בגמר לירוקים מהשרון שהפסידו בגמר העונה שעברה להפועל המעפיל/חדרה 3:1.


הפועל כפר סבא. 
 
גמר נערות - הפועל כפר סבא – מכבי הוד השרון (מטרווסט, 19:00)
 
גמר הנערות יפגיש בפעם הרביעית בחמש שנים את שתי היריבות מהשרון. קבוצת הנערות של הפועל כפר סבא ניצחה את כל ארבעת הגמרים בהם פגשה את מכבי הוד השרון כולל בשנתיים האחרונות ובשנת 2012. שני המפגשים הראשונים ביניהן הסתיימו בחמש מערכות בוענה שעברה ניצחה הפועל כ"ס 0:3. ב-2013 גברו הכפר סבאיות בגמר על מכבי רעננה בארבע מערכות. הקבוצה מבוססת על בנות מתיכון מגלילי מכיתות י'-י"א ובנות כיתה ט' מחטיבות הביניים אלון ובר-לב ובנוסף, הצעירה המוכשרת, טלי הקס, תלמידת כיתה ז' בבר-לב שהגיעה למועדון במהלך השנה כשמשפחתה עשתה עליה מאורוגוואי. לליברו, מעיין וייסבורד, יהיה גמר כפול – מאחר והיא משחקת גם בקבוצת הנוער. מובילה את הקבוצה הקפטנית שירה חן. לקראת המשחק אומר המאמן אלעד שפגט, שהוביל את הקבוצה לאליפות בעונה שעברה: "אנחנו מכירים טוב מאוד את הוד השרון והם קבוצה מצויינת אבל יש לנו בנות מוכשרות שעבדו קשה מאוד כל העונה ונגיע לגמר במטרה ברורה להשאיר את האליפות בכפר סבא גם השנה".


הפועל כפר סבא. 
 
הפועל כפר סבא סיימה את העונה הסדירה ליגה לנערות מרכז במקום השני אחרי מכבי הוד השרון ולשתיהן מאזן זהה 1-11 עם 23 נק' לכ"א. את הבית העליון סיימה כפר סבא ראשונה עם מאזן 0-5.


שחקניות מכבי הוד השרון בארוחת גיבוש לקראת הגמר. 
 
הסגל של מכבי הוד השרון מונה 14 שחקניות שהתמודדו במהלך העונה עם לא מעט אתגרים מלבד הכדורעף - מבחנים, לימודים, מעבר לביה"ס תיכון בכפר הנוער מוסינזון ועוד. את הקבוצה מאמן עידו קמינצקי ועוזר המאמן הוא אסף מעיין. למרות הקשיים, במועדון מרוצים מההתקדמות כפי שמסביר היו"ר יוני אלמוג: "הן עשו עבודה מצויינת הגיעו לאימונים והשקיעו מעצמן 100 אחוזים כל העונה. המאמץ ניכר במשחקים בעונה הסדירה אותה סיימנו במקום הראשון עם הפסד אחד בלבד ואת הבית העליון במקום השני לאחר הפסד לכפ"ס. אנחנו קבוצה מאוד מאוזנת, השחקניות פחות או יותר שוות ברמתן, יש קרב חיובי על ההרכב הראשון וזה מוסיף לנו כקבוצה. כאמור, אנחנו מגיעים לגמר מול כפ"ס שהיא קבוצה מצויינת. במשחק האחרון הפסדנו להן 2:0, הן מגיעות כפייבוריטיות ואנחנו מגיעים כסוג של אנדרדוג. יש לנו שחקניות מדהימות והן הוכיחו אופי חזק לאורך כל העונה ואני בטוח ומשוכנע שנגיע למשחק האחרון והמכריע במוטיבציית שיא ובמטרה לנצח ולזכות באליפות ארצית". בשלב הראשון של העונה במסגרת מחוז מרכז של ליגת הנערות ניצחה כל קבוצה 1:2.
 
הכניסה חופשית – בואו לעודד!
תגובות