איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > אלופות ואלופים: ק.ק. ת"א בבנות, מטה אשר/עכו בבנים

אלופות ואלופים: ק.ק. ת"א בבנות, מטה אשר/עכו בבנים

התל אביביות הגנו על התואר לאחר שחזרו מפיגור 2-0 מול הפועל כפר סבא וניצחו בשובר שיוויון. הפועל מטה אשר/עכו חזרה גם היא מפיגור שתי מערכות לניצחון על הפועל כפר סבא והשלימה דאבל תוך 24 שעות בבנים. לחצו לסיכום הגמרים ולמצטייני העונה.

תאריך: 03/06/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: משה זנדבנק  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
גמר נוער בנות - הפועל כפר סבא – ק.ק. תל אביב 3:2 (11:25, 20:25, 25:21, 25:16, 15:12)
 
לאחר שאיבדה מערכה אחת לאורך העונה כולה, התייצבה אלופות המדינה לנוער, ק.ק.ק תל אביב, למשחק הגמר מול הפועל כפר סבא שהפסידה בכל שלושת הגמרים האחרונים, כולל לתל אביביות בעונה שעברה. דווקא הכפר סבאיות פתחו חזק וניצלו שבע טעויות של היריבה לניצחון מוחץ במערכה הראשונה. גם המערכה השנייה נפתחה בשליטה של הירוקות כשק.ק. צימקה את הפגור לשתיים בלבד ולמרות ריצת 0-4 של הכפר סבאיות ידעה להפוך את התוצאה ולהוביל בפעם הראשונה במשחק 15:16. אבל את ריצת הסיום (0-5) עשתה הפועל כ"ס עם רצף מכות פתיחה של שי פרידמן ליתרון שתי מערכות. במערכה השלישית המומנטום עבר צד, הפועל כפר סבא ביצעה תשע טעויות ואניטה דייב דאגה לשמונה נקודות שסידרו מערכה ראשונה לאלופת 2015. דייב שלטה גם במערכה הבאה והייתה חתומה יחד עם המוסרת כריסטינה זילברמן על הקאמבק הנהדר – שיוויון 2:2. ובחמישית ה-MVP של העונה בליגות הנוער, אניטה דייב, הנחיתה וגם חסמה את נקודת האליפות של ק.ק. תל אביב.


 
"אני רוצה לברך את אניה גרמן והפועל כפר סבא" סיכם מאמן האלופה דני קישיצקי, "הבנות שלי הוכיחו אופי והראו שלא לוקחים לנו את האליפות לשום מקום. גם כשהיינו בפיגור ידעתי שנחזור. לנו יש את קתרינה, כריסטינה ואניטה ויש לנו אליפות". אניה גרמן מאמנת הפועל כ"ס: "לא יודעת מה קרה לנו זה ברח לנו מהידיים ואין מה לעשות". אניטה דייב דייב הובילה את ק.ק. לאליפות עם 34 נק', קתרינה זילברמן 21. לכפר סבא: אביטל ז'לובה 27, גל לנדר 18, חן אברמוביץ'.


 
אלופות העונות האחרונות בליגת העל בנות
 
2016 – ק.ק. תל אביב ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2015 – ק.ק. תל אביב ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3. 
2014 – מכבי רעננה ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 0:3.
2013 – מכבי הוד השרון ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 1:3.
2012 – מכבי חדרה ניצחה בגמר את מכבי הוד השרון 0:3.
2011 – מכבי חדרה ניצחה בגמר את הפועל המעפיל/עמק חפר/מנשה 0:3.


 
 
גמר נוער בנים - הפועל כפר סבא – הפועל מטה אשר/עכו 3:2 (22:25, 19:25, 25:18, 25:14, 15:8)
 
בשחזור סדרת הגמר מהבוגרים בעונה החולפת נפגשו האדומים מנעמן והירוקים מהשרון ולמרות העובדה כי בשני המפגשים בעונה הסדירה האדומים ניצחו, הנחתה של נדב פרידמן שלחה את הכפר סבאים ליתרון ארבע נקודות בפתיחה ואחת נוספת שלו קבעה יתרון שיא של שבע נקודות לכפר סבא שניצחה את המערכה הראשונה למרות ריצת 0-4 של האדומים לקראת סיום. המטה סיימו את הראשונה עם 10 טעויות והמשיכו לבצע שגיאות גם בפתיחת השנייה כשקיל בלוק של יואב בן זאב העלה את כפר סבא ליתרון מוקדם 2:7 כשאיתי גולדיג מנווט את המשחק באלגנטיות ליתרון שמונה נקודות לצד הירוק של הרשת והדרך ליתרון שתי מערכות לקבוצה של גיל ריב הייתה קצרה. גם הפעם המטה עם 10 טעויות.


 
הפתיחה של המערכה השלישית הייתה צבועה אדום (0-5) וגיל ריב נאלץ לבקש פסק זמן שני כשהיריבה ברחה ל-2:10 ועצרה רק כשצימקה את הפער למערכה בלבד לאחר שסיימה עם חד-ספרתי בטעויות (7) ושלטה בהתקפה ועשתה זאת גם במערכה הרביעית, וכמו בגמר הבנות מוקדם יותר, הפועל כ"ס שומטת יתרון 0:2 במערכות. ניהול משחק חכם של נעם אריאל סידר גיוון בהתקפות של המטה. החמישית נפתחה ביתרון 0:2 של כפר סבא אבל בצד האדום הכניסו לפעולה את דניאל גלילי שהפציץ ואת יונתן מאל והדרך לאליפות הראשונה של קבוצת הנוער ממישור החוף המערבי הייתה קצרה.


 
המאמן עידו כהן השלים אליפות שנייה תוך יומיים לאחר שניצח אתמול עם קבוצת הנערים את הפועל כ"ס ועשה זאת עם קבוצה הנוער: "לבוא לפה יום אחרי יום ולנצח פעמיים בשתי מערכות זה לא פשוט. הקבלה שלנו לא עבדה בשתי המערכות הראשונות אבל עשינו התאמות והתייצבנו והמשחק התהפך. החבר'ה הראו אופי מדהים ואני גאה בהם מאוד. ארבעה או חמישה מהקבוצה יוכלו לשחק בבוגרים" כך אמר בסיום המאמן כהן. גיל ריב מאמן הפועל כ"ס: "אין הרבה מילים לתאר את התחושה הזאת. השחקנים האלה כמו הילדים שלנו, אנחנו עובדים כל כך הרבה יחד וזה כואב. כל הכבוד למטה אשר/עכו ולעידו כהן על האליפות".
 
בלטו במטה אשר/עכו: דניאל גלילי 24 נק', יונתן מאל 19, אנוש שטיפט 11, ליוויו דה בוני 8. הפועל כ"ס: שי טוגנדר 13, נדב פרידמן 11, עידן ברין 9, יואב בן זאב 8, ניר סוקל.


 
אלופות העונות האחרונות בליגת העל בנים
 
2016 – הפועל מטה אשר/עכו ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2015 – הפועל המעפיל/מבואות ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2014 – הפועל המעפיל מבואות ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 0:3.
2013 – עמק חפר/מעיין שחר ניצחה בגמר את המעפיל/מבואות עירון 0:3.
2012 – מכבי הוד השרון ניצחה בגמר את הפועל בני שמעון 1:3.
2011 – הפועל כפר סבא ניצחה בגמר את מכבי הוד השרון 1:3.
 

 
מצטייני העונה בליגות העל לנוער בנות ובנים
- מאמני ומאמנות ליגת העל לנוער בחרו בסיום העונה את נבחרת העונה לפי התפקידים במגרש. בסיום תהליך הבחירה השחקניות והשחקנים שקיבלו את מירב הקולות לכל תפקיד נבחרו למצטיינים. במקרה של שוויון בקולות נבחרו שניים לאותו תפקיד.
 
נוער בנות
 
תפקיד אגודה שם
אמצעית ק.ק. תל אביב קטרינה זילברמן
אמצעית מכבי חדרה חן שמעוני
ליברו מכבי הוד השרון מאיה ויינשטוק
מוסרת ק.ק. תל אביב קריסטינה זילברמן
מוסרת מכבי רעננה אנה כהן
מצליבה ק.ק. תל אביב אניטה דייב
קבלנית מכבי חדרה מיכל ברניק
קבלנית הפועל כפר סבא חן אברמוביץ
קבלנית מכבי רעננה עדי גולדמן
MVP ק.ק. תל אביב אניטה דייב
 
נוער בנים
   
תפקיד אגודה שם
אמצעי הפועל המעפיל/מבואות נוח וולף
אמצעי מכבי תל אביב גיא גניס
ליברו הפועל כפר סבא ליאור וינשטוק
ליברו הפועל מעיין עמק חפר עמרי רויטמן
מוסר הפועל המעפילמבואות יואב ססלר
מצליב הפועל מטה אשר/עכו דניאל גלילי
קבלן הפועל המעפיל/מבואות שני כהן
קבלן מ.ס.עילבון מייקל שופאני
קבלן הפועל מטה אשר/עכו אנוש שטיפט
MVP הפועל המעפיל/מבואות יואב ססלר
 
תגובות