איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > פרלמנט הנוער באתר ההתאחדות האירופית

פרלמנט הנוער באתר ההתאחדות האירופית

באתר ההתאחדות האירופית עלתה כתבה שעסקה בקידום נוער בכדורעף הישראלי ובהקמת פרלמנט הנוער. את הפרוייקט יזם דובר האיגוד דן שיראי יחד עם אורי חבר, אלעד סימון ובוני מנור בתמיכתו של מנכ"ל האיגוד יניב נוימן.

תאריך: 13/07/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
לחצו כאן לכתבה באתר CEV. 

"העולם שייך לצעירים, שחושבים לעומק". את האמרה הזאת צריך להבין ולחפש כל דרך אפשרית לשלב ולחשוב במשותף עם הדור הצעיר איך ממנפים את עולם הכדורעף ואת פעילות הענף בישראל. הצעירים הם דור העתיד שלנו כשחקנים, מאמנים, צופים, שופטים ועוד. אם לא נשלבם בפעילות מצבנו בעוד כמה שנים יהיה עגום. העולם הטכנולוגי מתפתח במהירות והדור הצעיר בעקבותיו ויחד, אנחנו חייבים להיות שם ולצרפם למשפחת הכדורעף. הדרך העתידית לפיתוח הענף בראיה לעוד עשר שנים היא בדור הצעיר שלנו, הילדים של היום הם הבוגרים של מחר מי שלא יבין זאת ימצא את עצמו בלי קהל ודור עתידי של שחקנים.
 
"התחרות בין הענפים קשה וזאת לדעתי אחת הדרכים החשובות לקדם ולמנף את עצמנו" אומר דובר האיגוד דן שיראי, "חלומי לפתח פרלמנט נוער אירופאי בהובלת ובתמיכת הCEV-, אני מאמין שזה יהיה צעד ענק וחשוב לקידום הכדורעף בכל מדינה ומדינה ובראיה קולקטיבית מקפצה אדירה לכדורעף. לפני כשנה התחלנו את פרויקט הנוער תחת השם: 'שנת נוער'. במסגרת העונה בצענו פעולות רבות לקידום נוער הכדורעף שלנו, ממפגשים וביקורים במועדונים, תחרויות צילום נושאות פרסים, טורנירים ועוד. בנוסף, הקמנו את "פרלמנט הנוער". מאחורי הרעיון עומדת המחשבה להקים גוף מוביל דעה של בני נוער שיהווה עוגן לעתיד הכדורעף בישראל. פנינו לכל המועדונים ובקשנו לשלוח נציגים על מנת להתחיל לבנות את המערך. ההיענות הייתה גבוהה וכיום אנו עומדים על כ-25 נערות ונערים שמוכנים למשימה. בפגישות שהתקיימו הועלו נושאים כמו למשל בניית עמוד אינטרנט באתר האיגוד שמתייחס רק לנוער; פתיחת רשתות חברתיות במיקוד לנוער; פיתוח כתבים צעירים לדיווח ממשחקים ועוד ועוד".


 
במנהלת הנוער של איגוד הכדורעף חברים שני שחקנים מכל מועדון – בן ובת. כל שחקני ליגת הנוער, הורים ואנשי צוות, מוזמנים להגיע לישיבות להציע הצעות. לאחר כל דיון מתקיימת הצבעה אשר קובעת האם ההצעה הפכה לחוק או לא. את דיוני הפרלמנט מנהלים בני הנוער ובמסגרתם מועלים רעיונות ליישום במסגרת הליגה,
מחפשים רעיונות לכתבים צעירים, מנהלי רשתות חברתיות ומובילי דעת קהל שיוכלו בעתיד להוביל את הענף וישמשו כשגרירים צעירים בבתי הספר ובכלל.
תגובות