איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > ליגות על לנוער: עונה חדשה יוצאת לדרך

ליגות על לנוער: עונה חדשה יוצאת לדרך

ליגות העל לנוער פותחות עונה שביעית מאז שחזרו לפעול באיגוד הכדורעף. אתר איגוד הכדורעף מתכונן לעונה חדשה, מותחת, מעניינת, עונה שתהנה מדף בית חדש כאן באתר האיגוד. ו... יש לנו גם רכזת מדיה חדשה לליגה: הכירו את יהלי זימרן.

תאריך: 13/11/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
ליגות העל לנוער בנות ושבנים פתחו את עונת 216/17, העונה השביעית מאז חזרתן של הליגות לפעילות באיגוד הכדורעף. עד היום נקבע בבנות ארבע אלופות שונות ובבנים זכו בתואר חמש קבוצות שונות. בליגות העל לנוער, בנות ובנים, משחקות העונה 10 קבוצות ובתום שני סיבובים ארבע הראשונות יתמודדו בפיינל פור או בית וחוץ – חצאי גמר וגמר שם תקבע האלופה.
 
באיגוד הכדורעף הוחלט להעניק חשיפה מיוחדת לליגות העל ומלבד שידורי הגמר בערוץ הספורט בשנים האחרונות, החל מהעונה יוקדש דף בית כאן באתר הרשמי של האיגוד לסיקור הליגות וזאת באמצעות רכזת מדיה שגויסה לתפקיד – יהלי זימרן, בוגרת מגמת הכדורעף בכפר סבא ושחקנית לשעבר בליגת העל לתיכונים, ליגת הנוער וסגל "אתנה".
 
"כדורעף תמיד היה חלק נרחב מאוד מחיי במשך כל שנותיי כתלמידה" מספרת יהלי (20) לאתר האיגוד, "מטרותיי כרכזת מדיה של ליגת העל לנוער ריכוז ודיווח תוצאות וסיכום המשחקים, השמעת קולם של השחקנים כחלק מהאיגוד, והעלאת ליגת העל למודעות ארצית, כדי למשוך קהל ולפתח את הענף. לאחר כל מחזור משחקים אפרסם את תוצאותיו, סיכומי המאמנים ונציגי הקבוצות, וכן אציין את השחקנים הבולטים ואעלה תמונות נבחרות".
 יהלי זימרן. 

דובר האיגוד דן שיראי: "פרויקט הנוער החל בעונה שעברה עם הקמת פרלמנט הנוער וביצוע פעילויות שטח מול האגודות, שידורי אינטרנט ממשחקים, גמרים משודרגים ועוד ועוד. פעילות הקד"ם (קידום מכירות) תמשיך גם העונה בשיא האנרגיה. פרויקט המדיה יוצא לדרך עם מינויה של יהלי לרכזת המדיה. המטרה בעתיד היא לסקר גם את שאר הליגות כולל נערים. כולי תקווה שכל הקבוצות ישתפו פעולה וירתמו למשימה החשובה".
 
ויאללה לכדורעף!
 
ליגת העל לנוער בנות נפתחה באופן רשמי ביום חמישי האחרון במפגש בין הפועל כפר סבא להפועל המעפיל/מבואות. הכפר סבאיות ניצחה באולם אלון 0:3 (11:25, 13:25, 17:25) כשביציעים תפוסה כמעט מלאה של שני המשפחה של השחקניות. קבלנית הפועל כ"ס יולי גולדשטיין, תלמידת י"ב, הצטיינה במשחק עם 70 אחוז בהתקפה. המאמן אלעד שפגט היה מרוצה מאיכות המשחק וציין כי הבנות הציגו קבלה יציבה: "התחלנו את הליגה בצורה טובה, נמשיך להתקדם". יניב בר-נצר, מאמן האורחות, לא לקח קשה את ההפסד וכיוון לעתיד: "שיחקנו נגד קבוצה טובה. אנחנו בשלב של בניית הקבוצה, בהמשך נראה יותר טוב".


שחקניות הפועל כ"ס והאוהד מס' 1: סבא של הליברו מעיין.
 
יתר משחקי המחזור הראשון יתקיימו בהמשך החודש: מכבי חיפה/נווה שאנן תארח את האלופה ק.ק. תל אביב, מכבי הוד השרון – מכבי עירוני חדרה, הפועל מ.א. משגב – עירוני קרית אתא, מכבי רעננה – הפועל עמק המעניינות יערך בתחילת החודש הבא.
 
ביום שלישי האחרון יצאה לדרך גם ליגת העל לבנים עם חגיגה בעין החורש לעיני 100 צופים שהגיעו לעודד במפגש בין הפועל המעפיל/מעין להפועל עמק המעיינות. המקומיים סגרו עניין בשלוש מערכות
(17:25, 15:25, 21:25) כשהמאמן המנצח עדי תדמור בחר את אומרי רויטמן (יב') למצטיין. רויטמן משמש כקבלן ומתקיף מעמדה 4. האורחים מעמק המעיינות הציגו משחק הגנה וחסימה טובים. המאמן אהוד אשל: "הגענו לא מפוקסים ונכנסנו למשחק רק במערכה האחרונה. מקווה להמשך טוב יותר בעתיד".
 
משחקים נוספים מהמחזור הראשון יתקיימו כבר השבוע וביום רביעי תארח הפועל כפר סבא את מכבי חיפה/נווה שאנן ומכבי הוד השרון את האלופה הפועל מטה אשר/עכו. בשבת תארח ק.ק. תל אביב את מכבי רעננה וב-27 בחודש הפועל המעפיל/מבואות את מכבי תל אביב בעין שמר.


המעפיל/מעיין. 
 
היסטוריה ליגות על לנוער מאז החזרה לפעילות באיגוד הכדורעף
 
אלופות העונות האחרונות בליגת העל בנות
 
2016 – ק.ק. תל אביב ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2015 – ק.ק. תל אביב ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3. 
2014 – מכבי רעננה ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 0:3.
2013 – מכבי הוד השרון ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 1:3.
2012 – מכבי חדרה ניצחה בגמר את מכבי הוד השרון 0:3.
2011 – מכבי חדרה ניצחה בגמר את הפועל המעפיל/עמק חפר/מנשה 0:3.
 
אלופות העונות האחרונות בליגת העל בנים
 
2016 – הפועל מטה אשר/עכו ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2015 – הפועל המעפיל/מבואות ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2014 – הפועל המעפיל מבואות ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 0:3.
2013 – עמק חפר/מעיין שחר ניצחה בגמר את המעפיל/מבואות עירון 0:3.
2012 – מכבי הוד השרון ניצחה בגמר את הפועל בני שמעון 1:3.
2011 – הפועל כפר סבא ניצחה בגמר את מכבי הוד השרון 1:3.
 
מצטייני עונת 2015/16 בליגות העל לנוער בנות ובנים - מאמני ומאמנות ליגת העל לנוער בחרו בסיום העונה את נבחרת העונה לפי התפקידים במגרש. בסיום תהליך הבחירה השחקניות והשחקנים שקיבלו את מירב הקולות לכל תפקיד נבחרו למצטיינים. במקרה של שוויון בקולות נבחרו שניים לאותו תפקיד.
 
נוער בנות
 
תפקיד אגודה שם
אמצע ק.ק. תל אביב קטרינה זילברמן
אמצע מכבי חדרה חן שמעוני
ליברו מכבי הוד השרון מאיה ויינשטוק
מוסרת ק.ק. תל אביב קריסטינה זילברמן
מוסרת מכבי רעננה אנה כהן
מצליבה ק.ק. תל אביב אניטה דייב
קבלנית מכבי חדרה מיכל ברניק
קבלנית הפועל כפר סבא חן אברמוביץ
קבלנית מכבי רעננה עדי גולדמן
MVP ק.ק. תל אביב אניטה דייב
 
נוער בנים
   
תפקיד אגודה שם
אמצע הפועל המעפיל/מבואות נוח וולף
אמצע מכבי תל אביב גיא גניס
ליברו הפועל כפר סבא ליאור וינשטוק
ליברו הפועל מעיין עמק חפר עמרי רויטמן
מוסר הפועל המעפילמבואות יואב ססלר
מצליב הפועל מטה אשר/עכו דניאל גלילי
קבלן הפועל המעפיל/מבואות שני כהן
קבלן מ.ס.עילבון מייקל שופאני
קבלן הפועל מטה אשר/עכו אנוש שטיפט
MVP הפועל המעפיל/מבואות יואב ססלר
תגובות