איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > בראשון: רביעי גמר התיכונים

בראשון: רביעי גמר התיכונים

ליגת העל לתיכונים הגיעה לשלבי רבע הגמר. ומה לפנינו? שני בתי ספר אזוריים, שחקנים שמכירים ומתאמנים ביחד מאז ילדות ומקום אחד בחצי הגמר.

תאריך: 10/12/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
יהלי זימרן כתבת הנוער שלנו תפסה את אומרי רויטמן, קפטן מעיין שחר ואת דן אושרי קפטן מבואות עירון לשיחה קצרה על המשחק. יש לציין כי מעיין שחר סיימו בטבלת הדירוג במקום השני בבית, ואילו מבואות עירון סיימו במקום רביעי ועלו ממשחקי מבחן שקבעו האם הם יעלו לרבע הגמר או ירדו ליגה. "אנחנו באים כאנדרדוג למשחק, אז אין עלינו לחץ ואין לנו מה להפסיד" אומר דן אושרי הקפטן של מבואות, שקבוצתו היא האלופה כבר שלוש שנים ברציפות, ומאז גמר הנוער בשנת 2013 הם לא הפסידו למעיין שחר באף מסגרת.


אומרי רויטמן. 
 
השחקנים משתי הקבוצות מכירים אחד את השני מכיתה ז' כאשר התחילו להתאמן ביחד, ו"כולם חברים של כולם" כפי שציין אומרי רויטמן, קפטן מעיין שחר. עד לפני שנה הם שיחקו יחד בליגת הנערים, אך השנה הוחלט להפריד כוחות ולפתוח קבוצות נפרדות. למרות ההפרדה בנערים והתחרות בליגת התיכונים, שלושה מהשחקנים בקבוצות: אומרי רויטמן, נח וולף חוסם האמצע של מבואות עירון והקבלן שני אפל ממבואות עירון משחקים יחד בליגת העל לבוגרים במנשה/חדרה/עמק חפר. רויטמן שישחק ברבע הגמר נגד חבריו אומר "לדעתי זוהי יריבות בריאה בסך הכל מכיוון שכל הזמן יהיו את העקיצות והטראש טוק מתחת לרשת וזה ידרוש מאיתנו כל הזמן לרצות לעשות את הכי טוב, אבל חוץ מזה אני ונח חברים מאוד מאוד טובים".


דן אושרי. 
 
לקראת רבע הגמר, שיתקיים היום (ראשון) בעין שמר בשעה 16:00, מבואות עירון ומעיין שחר הוסיפו אימון נוסף השבוע, אבל ההכנה האינטנסיבית ביותר מאז שמעו על ההגרלה היא הכנת מחנות האוהדים. משתי הקבוצות תגיע כמות קהל גדולה מצוידת בתופים ובשלטים ובחולצות תואמות לקבוצות שהודפסו במיוחד לכבוד המשחק - מבואות בשחור ומעיין בכחול. לדבריהם, הקהל הוא שנותן להם את הכוח, הולך אחריהם לכל מקום ומכניס אותם לאווירה, כפי שמתאר אומרי, קפטן מעיין שחר: "יש לנו אוהדים מספר אחד בליגה, קוראים להם הטריבונה 13. האולטראס של בית הספר והם דואגים להכניס אותנו לטירוף כל יום כל היום".
 
הקפטנים מעט מתרגשים לקראת המשחק, אבל מרגישים ביטחון והרבה אחריות כלפי הקבוצה. למבואות יש יתרון בקווי התקפה גבוהים וחזקים, ואילו למעיין יתרון משמעותי בהגנה ובקבלה. "לדעתי מבואות כבר קצת שבעים מליגת העל לתיכונים כי שלוש שנים ברציפות הם לקחו את האליפות. אנחנו קבוצה יותר נלחמת מהם השנה והרבה יותר רוצה" מסביר אומרי "אבל אני מאחל למבואות שיהיה משחק יפה וברמה גבוהה ושהקהל יהנה יחד איתנו"
 
הגומלין יתקיים ביום רביעי הקרוב בקיבוץ עין החורש בשעה 13:30. במקביל יתקיימו שאר רבעי הגמר: עירוני י' אליאנס תל אביב נגד גלילי כפר סבא, ליידי דייויס תל אביב מול מקיף אופק מטה אשר עברון ומקיף ע"ש רוגוזין קרית אתא נגד מבואות הנגב שובל.


שחקני מעיין. 
תגובות