איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מעל הרשת: דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן

מעל הרשת: דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן

דבר יו"ר איגוד הכדורעף הנבחר, אביתר דותן, עם סיום ישיבת הנהלת האיגוד החדשה.

תאריך: 20/12/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
19.12.2016
 
לאוהבי ולפעילי הכדורעף שלום רב.
 
בישיבת ההנהלה שהתקיימה ביום ראשון, ה-18 בדצמבר 2016,  אושרו תכנית העבודה ותקציב האיגוד לשנת 2017, כולל הצהרת כוונות ליעדי הענף.
 
בשבועות האחרונים פעלה ההנהלה בצורה אינטנסיבית על מנת לגבש תכנית עבודה ותקציב לשנת הפעילות 2017. לאיגוד גירעון כספי מצטבר, הפוגע ביכולת הפעילות השוטפת. במהלך שנת הכספים הקרובה נצמצם את הגירעון בכ-50 אחוזים לפחות, ובשנת 2018 נסגור אותו.
 
נוסף לכך, הספורט הישראלי כולו ניצב בפני סכנה ממשית להקטנה תקציבית. בתכנון הבאנו בחשבון הפחתה של כעשרה אחוזים בתמיכות ונקווה להפתעה טובה בנושא זה למרות שהסיכוי להפחתה גדול יותר. כולנו תקווה שלא נצטרך לתקן את התקציב על ידי הפסקתן של פעילויות שונות, אלא נמשיך ונרחיב את הפעילות. אמן!
 
חובות האגודות ממשיכים להפריע לתזרים המזומנים, ונקווה לשיפור בעניין זה בתקופה הקרובה. אנו מודעים לכך שמצב האגודות אינו פשוט, והן אינן "סובלות" מעודף מוזמנים. נציין שהאיגוד, למרות הקשיים, יסייע בפריסת התשלומים.
 
תקציב מוגבל במקורותיו - בסיסו ביצירת סדרי עדיפות. בתקופה האחרונה עסקנו בלמידה לעומק של המצב הקיים וביצירת יעדי תקציב אמתיים. מכיוון ש"השמיכה קצרה" ייתכנו גם פעילויות שייפגעו במידה מסוימת, אך במקביל נדאג למתן אופק לפעילויות אלו לשם צמיחה בהמשך.
 
לאחר ראייה והבנה של התמונה המקצועית תדון ההנהלה בתקציבים, ובעיקר במקורות הנדרשים וביכולת לגייסם.
 
היעדים המרכזיים של האיגוד הינם:
  1. חיזוק האגודות/מועדונים: תמיכה/תמרוץ במיליון ₪ בשנה להגדלת הפעילות והתמקדות במצוינות.
  2. הרחבת התשתיות: הגדלת התקציב למיליון ₪ בשנה תוך התמקדות באיתור שחקנים צעירים ובליווי מאמנים.
  3. יעד מוביל ענפי הישגי - כדורעף חופים: הגדלת התקציב לשם קידום התכנית הרב-שנתית עם המאמן החדש, עד ליעד העיקרי – משחקי טוקיו 2020.
נמשכת הפעילות באקדמיות השונות, ונערכת בדיקה מקיפה לשינוי ולשיפור הפעלתן. נבחרות ישראל השונות מוגבלות בתקציב אך ימשיכו בפעילותן הרשמית עד להכנת תכניות עבודה מסודרות ומפורטות בדבר הפוטנציאל והמרכיבים המקצועיים ע"י הוועדה המקצועית החדשה, בראשותו של אבישי קרפובסקי. נושא זה מתייחס לגברים ולנשים כאחד.
 
בסוף החודש הקרוב יסיים יעקב הרשקו את תפקידו כמנהל מקצועי באיגוד. התפקיד יבוטל וכל הסמכויות יועברו ליו"ר הוועדה המקצועית הנכנס.
 
בסיס הצמיחה של הענף הוא ביכולת לייצר סינרגיה של פעילויות מתואמות ובעיקר היכולת של בעלי תפקידים באיגוד, ראשי קבוצות, שחקניות ושחקנים לעבוד בשיתוף פעולה מכבד תוך כדי דיאלוג, ומעל הכול - קבלת החלטות בזמן אמת תוך התדיינות על סדרי עדיפות, למרות הקשיים.
 
נשפר את המבנה הארגוני הקיים של האיגוד ונהפוך אותו למבנה מודרני ומתאים לימינו אלו. נרחיב את מתן השירותים ואת הטיפול בהיבטים השונים של הענף. בחודש הבא תוגש תכנית מפורטת בעניין להנהלת האיגוד, הכוללת גם מינויים וצוותי עבודה בנושאים השונים.  
 
שיפור הקשר בין השטח למערכת הארגונית הוא קריטי להצלחתנו. ברצוני לציין את המאמץ המשותף של שחקניות ליגת העל, בראשותה של ענבר וינרסקי, לשנות את יום המשחקים מסיבות אובייקטיביות. אני רואה בכך שיתוף פעולה ורצון אמיתי להשתפר יחד ולא כקנטרנות לשמה. תקוותי היא להרבה "עצומות" מסוג זה, שבסיסן הוא אהבת המשחק והספורט. לא על הכול נסכים, אבל דיאלוג בריא הוא חובה!
 
ולעניין הבקשה עצמה: קיים קושי לשנות את יום המשחקים, ורק בקשה של כל הקבוצות יחד תאפשר מהלך כזה. מעבר לכך, בשלב הפלייאוף אנחנו תלויים בשידורי ערוץ הספורט. בעונה הבאה נתקן זאת.
 
אני מזכיר לכולנו: יעדנו העיקרי הוא ללמד אנשים את אהבת המשחק בפרט והספורט בכלל, ובעיקר ילדים ובני נוער שאותם אנו מייעדים להצטרף למשפחת הכדורעף.
 
 בהצלחה לכולם,
 
אביתר דותן, יו"ר איגוד הכדורעף בישראל. 
תגובות