איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > סיכום טורנירי ההכנה בהונגריה של הנערים והנערות

סיכום טורנירי ההכנה בהונגריה של הנערים והנערות

נבחרת הנערות והנערים של ישראל בכדורעף סיימו את טורנירי 2016 של MEVZA שהיוו את ההכנה האחרונה לקראת מוקדמות אליפות אירופה 2017 שיערכו באמצע ינואר. מאמן הנערות גיא שמאי: "זה הדבר שהכי חסר לנו! ניסיון משחק ברמה גבוהה".

תאריך: 31/12/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
הסתיימו טורנירי 2016 לנערים ונערות של התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה שנערכות בגיור, הונגריה. בבנים זכתה המארחת לאחר שגברה בשלוש מערכות על צ'כיה 21:25, 22:25, 21:25. בבנות זכתה סלובניה לאחר ניצחון בגמר על צ'כיה 0:3 (21:25, 11:25, 23:25), הסלובניות שמטו שתי מערכות לאורך הטורניר.
 
הישג מרשים קבעה נבחרת הנערים של ישראל (עד גיל 19) כשסיימה רביעית לאחר הפסד דרמטי לסלובניה 3:2 (23:25, 25:15, 25:17, 22:25, 15:10) במשחק על המקום השלישי. הנערים עלו לחצי הגמר שם הפסידו 3:1 לנבחרת המארחת, הונגריה. הטורניר שימש הכנה למוקדמות אליפות אירופה 2017 שיתקיימו בחודש הבא ביוון (11-16.1.2017). הנערים יאבקו על כרטיס העלייה לאליפות אירופה מול נבחרות רוסיה, ספרד והמארחת יוון.


נבחרות הנערות של ישראל וצ'כיה בתמונה למזכרת. 

סגל נבחרת הנערים: יהונתן מאל (קפטן), עודד קבקוב, נועם אריאל, אנוש שטיפט, דניאל גלילי (הפועל מטה אשר/עכו). עידו דוד (האקדמיה למצויינן מכון ווינגייט). גיא גניס, עמרי גרגיר (מכבי תל אביב). עידן ברין, ניר שטילרמן, נדב פרידמן (הפועל כפר סבא). נח וולף, אומרי רוייטמן (מנשה/חדרה/עמק חפר). גושה יענקלזון (אליצור אשקלון). מאמן: עידו כהן; ע. מאמן: פבל פולקוב, אורי לאוני. מוביל מקצועי: דר' יוסי גבע. מנהל קבוצה: קובי מאל.
 
הנערות (שנתונים 2000/01) יתמודדו במוקדמות אליפות אירופה (עד גיל 18) שיערכו בחודש הבא באיטליה ויעשו זאת בבית ב' יחד עם בלארוס, סלובקיה והמארחת, איטליה. ב-13 בינואר תתמודד הנבחרת עם המארחת איטליה. למחרת תתמודד מול סלובקיה וב-15 בחודש תפגוש את בלארוס.
 
"הטורניר היה ברמה גבוהה" מסכם המאמן גיא שמאי, "הנבחרת שלנו הצליחה להתקדם ולהתגבש ממשחק למשחק אך לצערי זה לא הספיק על מנת לנצח וסיימנו במקום השביעי. מבחינת הגובה והנתונים הפיזיים אנחנו במצב לא רע. בנבחרת שיחקו ארבע בנות משנתון 2002 (שיראל ג'נח, טלי הקס, אסתי פושקרוב, מיקה רום) שעבורן זהו ניסיון בין לאומי ראשון וחשוב. אני מאמין שיש בסגל לא מעט בנות שיובילו בעתיד את הכדורעף הישראלי וכל שצריך לעשות זה להמשיך לעבוד קשה ולקחת חלק בעוד טורנירים מסוג זה. זה הדבר שהכי חסר לנו! ניסיון משחק ברמה גבוהה".
 
סגל הנבחרת: דולב חזן (קפטנית), אורן אבוטבול, אסתי פושקרוב, דנה כהן, לנה קוחטין, מאיה דודוצקין, מורן חונדיאשווילי, שירה הנקין, שיראל ג'נח ושלו בינת (כולן מהאקדמיה למצויינות במכון ווינגייט); טלי הקס, נעם עדני ושירה חן (הפועל כפר סבא); מיקה רום (מכבי רעננה). הנבחרת מונה סגל בן 14 שחקניות יחד עם המאמן גיא שמאי ועוזרת המאמן קייטי ווידנר.
תגובות