איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ג'וזפה קוקאריני המאמן הלאומי בכדורעף נשים

ג'וזפה קוקאריני המאמן הלאומי בכדורעף נשים

המאמן האיטלקי המעוטר יוביל את כדורעף הנשים בישראל ואת פרוייקט העתיד 2024. הוא מצטרף לג'גוש ריש שמאמן זו השנה השנייה את נבחרת הגברים ודור העתיד בבנים ואל הברזילאי פאולו מוריירה, המאמן הראשי בנבחרות ישראל בכדורעף חופים.

תאריך: 15/03/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בימים אלו הושלם המבנה הארגוני של המערך המקצועי והניהולי של נבחרות ישראל בכדורעף אולמות וחופים.
נבחרו שלושה מאמנים זרים בעלי ניסיון בינלאומי רב, שיובילו את הפרויקט המקצועי בשנים הקרובות כשלצדם ישתלבו מאמנים ישראלים וזאת על מנת שבעתיד ייקחו הם את המושכות וימשיכו את התהליך שנבנה.
 
את נבחרות הנשים של ישראל ובו פרוייקט 2024 שיצא השבוע לדרך, יוביל המאמן האיטלקי ג'וזפה קוקאריני, לו ניסיון רב שנים בליגה הבכירה באיטליה ובפולין. קוקריני היה אחראי על הכשרת מאמנים באיגוד הכדורעף האיטלקי. למאמן אחריות מקצועית על כל שרשרת הנבחרות – החל מהלאומית, נבחרת העתודה ולנבחרות הצעירות יותר. את הפרויקט ינהל ארגונית שוקי פרנקל. תאום מקצועי יאיר טלמון, אורי חבר יהיה אחראי מקצועית וארגונית על כל נושא התשתיות בסגל הצעיר. בין המשימות הממתינות לנבחרות הנשים, מוקדמות אליפות העולם במאי הקרוב ובהמשך, מוקדמות אליפות אירופה במאי 2018. המטרה המרכזית הינה השתתפות רביעית בטורניר הגמר באליפות אירופה והמטרות בכיוון יורו-וולי 2021.


קוקאריני בליגת האלופות 2015/16. 
 
"מתרגש מהמינוי והכל כאן חדש עבורי מלבד הכדורעף כמובן. אני צופה בהרבה משחקי ליגה ואימונים של האקדמיה בווינגייט ולדעתי, אפשר לבנות כאן דור חדש של שחקניות עם פוטנציאל להגיע לרמות גבוהות" כך אמר ג'וזפה קוקאריני עם כניסתו לתפקיד באופן רשמי.
 
קוקאריני יחגוג בסוף החודש את יום הולדתו ה-59 והוא מאמן מאז תחילת שנות ה-90, תחילה כעוזר בנבחרת הנוער האיטלקית (בנים) שזכתה באליפות אירופה (1992), סגנית אלופת עולם (1993) ומקום שלישי על הפודיום באליפות אירופה 94' ואליפות עולם 95'. לאחר מכן מונה למאמן נבחרת נוער בנות של איטליה ובהמשך שימש מאמן ראשי בקבוצות הנשים בפרוג'ה, רג'ו קלבריה, מודנה, טורטולי וברגאמו. קוקאריני אימן את לוקומוטיב באקו האזרית ואת אצ'ז'יבשי איסטנבול ומאז 2013 זכה עם חמיק פוליצה הפולנית בגביע, שתי אליפויות ובסופר קאפ המקומי ובעונה שעברה, הגיע לשלב הנוקאאוט בליגת האלופות והודח בסיבוב הראשון. הוכתר פעמיים למאמן השנה בכדורעף נשים באיטליה (1999, 2003).


ג'גוש ריש. מאמן נבחרת הגברים. 
 
את נבחרות הגברים של ישראל ימשיך לנהל מקצועית זאת השנה השנייה המאמן הפולני ג'גוש ריש. באחריותו נבחרת הגברים אותה גם יאמן ויוביל למוקדמות אליפות העולם בחודש מאי הקרוב ולאחר מכן לליגה האירופית בחודש יוני. היעד הבא הוא מוקדמות אליפות אירופה שיערכו במאי 2018. במקביל לאימוני הנבחרת הלאומית יוביל ריז גם את נבחרות העתודה, הנוער, נערים ואת דור העתיד - סגל עד גיל 15. בנוסף, הוקמה מעטפת ארגונית הכוללת את יאיר טלמון כמתאם מקצועי ואת אורי חבר, מתאם מערך איתור שחקנים צעירים וגם, השתלמויות מאמנים ברמה הארצית והאזורית.


פאולו מוריירה. 
 
גם נבחרות כדורעף החופים התחדשו לפני חודשים ספורים במאמן ראשי ומנהל מקצועי עטור הישגים: פאולו מוריירה הברזילאי, בעבר אחד השחקנים הבכירים וכיום אחד המאמנים המוערכים בעולם. באחריותו, ניהול מקצועי של כל הנבחרות כולל תלמידי האקדמיה למצויינות במכון וינגייט. תחת המאמן הברזילאי הוצבו כמאמנים אוהד רדקו ושון לוויתן. יעדי הנבחרות כוללים השתתפות בטורנירים במסגרות הסבב העולמי (FIVB) והאירופי (CEV) והיעד העיקרי - צמד ישראלי במשחקים האולימפיים טוקיו 2020.
 
פאולאו, 47, בעל 27 שנות ניסיון וכשחקן, הספיק לשחק בסבב העולמי בין השנים 1990-2003 ואף לזכות במדליית ארד באליפות העולם ב-1997. מנובמבר 2011 הוא משמש כמנהל המקצועי של תחום כדורעף החופים באילטיה ואף הוביל את האיטלקים לזכייה במדליית כסף במשחקים האולימפיים בריו בקיץ האחרון וזאת לאחר שסיימו במקום ה-5 במשחקים בלונדון ב 2012. תחת שרביטו זכו הזוגות האיטלקיים ב-9 תארים במהלך התקופה וסיימו 24 פעמים על הפודיום. 
 
איגוד הכדורעף מאחל הצלחה לשחקניות והשחקנים ולצוות המקצועי והניהולי.
תגובות