איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגות העל: רבע גמר הפלייאוף מתחיל

ליגות העל: רבע גמר הפלייאוף מתחיל

ביום שלישי יחלו הקרבות על שני המקומות בחצי גמר הפלייאוף בגברים. סדרות רבע גמר הפלייאוף בנשים יצאו לדרך ברביעי.

תאריך: 20/03/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
רבע גמר פלייאוף ליגת על גברים
 
הפועל כפר סבא (עליון מק' 3, 7-13) – הפועל לידר ירושלים (תחתון מק' 2, 14-6)
 
שלישי, 19:00, בר לב
 
שופטים: רביד פאר, איריס סטויצ'יץ'
 
הפועל כפר סבא סיימה עונה לא יציבה עם ניצחון מחמיא בנעמן על הפועל מטה אשר/עכו 2:3 והיא תפגוש לסדרה של הטוב משלושה משחקים את נציגת הבית התחתון אותה ניצחה בשני מפגשי העונה הסדירה בשלוש מערכות. "אנחנו נערכים למשחק במלוא הריצנות הנדרשת כאשר הפועל כ"ס היא קבוצה מצויינת ומאומנת היבט" אומר לאתר איגוד הכדורעף מאמן ירושלים סיימון לוי. "כדי לנצח בסדרה הזו נצטרך להציג יכולת שיא של כל השחקנים שלנו ולהביא אנרגיות טובות והרבה רוח לחימה. ברמה הטקטית, נצטרך למצוא דרכים כדי להפתיע ככל הניתן וברור שזו משימה קשה מאוד. נשתדל לעשות את המקסימום ויותר כדי לנסות להפתיע. יש לציין כי בין המועדונים יש הערכה רבה ושיתוף פעולה. נאחל להם בהצלחה".
 
הפועל ירושלים תארח את המשחק השני בסדרה ביום שישי הקרוב בחוות הנוער (14:00, שלומי מוכתרי, רועי בנסימון) ובמקרה של משחק שלישי, הוא יתקיים בביתה של הפועל כ"ס ביום שלישי הבא.


 הפועל ירושלים. 

מכבי הוד השרון (עליון מק' 4, 11-9) – מנשה/חדרה/עמק חפר (תחתון מק' 1, 9-11)
 
שלישי, 19:00, מוסינזון
 
שופטים: רועי גורן, גל סדבון
 
הסדרה שתפגיש את האחרונה בבית העליון ואת הראשונה בבית התחתון אמורה על הנייר להיות צמודה. הוד השרון ניצחה במהלך הבית העליון את הפועל כפר סבא 1:3 וגררה את מכבי תל אביב למערכה חמישית במחזור האחרון. בשני משחקי הליגה הסדירה שנערכו העונה ניצחו השרונים בחוץ 1:3 ובבית בשלוש מערכות.
 
מאמן מנשה/חדרה/עמק חפר יניב בר נצר: "אני מאמין שתמיד אפשר לנצח למרות שהוד השרון קבוצה יותר טובה מאיתנו. בכדי לנצח נהיה חייבים לבוא מרוכזים ומפוקסים לאורך המשחק. הקבוצה שתעשה פחות טעויות תנצח את הסדרה". מנשה ושות' תארח את המשחק השני בעין שמר בשישי הקרוב בשעה 13:30.
 
במידת הצורך, המשחק השלישי והמכריע ביום שלישי ה-28 בחודש. במידה וסדרות רבע הגמר יסתיימו בשני משחקים, באותו יום יחלו סדרות חצי הגמר, שם הפועל מטה אשר/עכו מחכה למנצחת בסדרה בין מכבי הוד השרון למנשה/חדרה/עמק חפר. מכבי תל אביב להפועל כפר סבא או הפועל ירושלים.
 
רבע גמר פלייאוף ליגת על נשים
 
עירוני קרית אתא (עליון מק' 3, 10-10) – מכבי רעננה (תחתון מק' 2, 13-7)
 
רביעי, 20:00, גן הרצל
 
שופטים: מאלכ בוטו, מיכל רוזנבלום
 
בקרב מאסף מול מנשה/חדרה/עמק חפר הצליחה לבסוף עירוני קרית אתא לסיים את הבית העליון במקום השלישי והיא זכתה לשיבוץ הנוח יותר בסדרות רבע הגמר, מול השנייה בבית התחתון. אמנם עירוני קרית אתא נותרה עם זרה אחת בלבד – המוסרת נסטיה סלינה, אבל צוות הישראליות מבוסס על ניסיון מצד אחד, וכישרון מצד שני. עם זאת, קרית אתא הראתה חוסר יציבות לאורך העונה, מצד אחד לקחה את הפועל כפר סבא למערכה חמישית בחצי גמר הגביע, אך מצד שני הגיעה למערכה חמישית מול ק.ק. תל אביב וספגה הפסד אצל מנשה/חדרה/עמק חפר בבית העליון. משחק החוץ הרעננה במחזור ה-4 בעונה הסדירה נפתח בניצחון מקומי במערכה הראשונה, אך הקריה הכניעה 1:3. בסיבוב השני קרית אתא ניצחה בצורה חלקה.


מכבי רעננה. 
 
מנשה/חדרה/עמק חפר (עליון מק' 4, 10-10) – ק.ק. תל אביב (תחתון מק' 1, 8-12)
 
רביעי, 18:00, עין החורש
 
שופטים: טיראן שהינו, מאג'ד אבו שקרה
 
מנשה/חדרה/עמק חפר פספסה את המקום השלישי בבית העליון בשלוש נקודות למרות שסיימה אותו במאזן ניצחונות/הפסדים זהה לזה של הקריה. ההגרלה זימנה לה את מוליכת הבית התחתון שניצחה בכל ששת משחקי הבית ושמטה נקודה בניצחון החוץ על מכבי רעננה 2:3. למרות היכולת הטובה העונה, הקבוצה של אמיר ברעם טובה יותר, אבל תתייחס במלוא הרצינות ליריבה שלה בסדרה קצרה של הטוב משלושה משחקים. בכל זאת, התל אביביות היו קרובות להפתיע בחוץ במחזור השלישי בעונה הסדירה, ונכנעו 19:17 במערכה חמישית דרמטית. בסיבוב השני ניצחה מנשה ושות' 1:3.
 
"לא אוהבים להרבות בדיבורים ומעדיפים לדבר במגרש" אומר לאתר איגוד הכדורעף מאמן תל אביב רן גאון. "אנחנו מחכים ומתכוננים לסדרה קשה עם שני משחקים ביומיים ואולי משחק שלישי. אנו מקווים להפתיע, מנשה/חדרה/עמק חפר כמובן הפייבוריטיות. הן משחקות מאוד מסודר ומאורגן, עם זרות מצוינות. יש להן קבלה והגנה מצוינות, חסימה גבוהה והתקפה יעילה. וגם מאמן בעל נסיון רב עם חיבור מצויין לשחקניות. למרות זאת, אני מאמין בקבוצה שלי". גאון התייחס גם לרצף הניצחונות איתו מגיעה קבוצתו למעמד: "מכיוון שבחודש וחצי האחרונים שיחקנו רק נגד יריבות מהבית התחתון, אסור לנו להסתנוור מרצף הניצחונות האחרון שלנו. מחכה לנו יריבה מאתגרת ברמה אחרת, מקצועית וגם טכנית וטקטית וכדי להתמודד איתן, נצטרך להעלות את רמת המשחק שלנו". מאמן ק.ק. ציין את המפתחות להפתעה בסידרה: "סרב וקבלה ברמה גבוהה.
יכולת לבצע התאמות תוך כדי משחק ובין המשחקים. ריכוז מקסימלי, דריכות ורוגע אישי - לא לשכוח לחייך. שיהיה לנו בהצלחה".
 
המשחק השני בשתי הסדרות יערך ביום שישי הקרוב – מכבי רעננה תארח את קרית אתא (פעמונים, 13:30, גל סדבון, יעל דותן); ק.ק. תל אביב תארח את מנשה/חדרה/עמק חפר (חדש, 13:30, איריס סטויצ'יץ', כפיר שריקי). במידה ויהיה צורך במשחק שלישי, הוא יתקיים ברביעי הבא. אם שתי הסדרות תסתיימנה בשני משחקים, סדרות חצי גמר הפלייאוף יצאו לדרך ברביעי הבא. הפועל כפר סבא מחכה למנצחת בין מנשה/חדרה/עמק חפר לק.ק. תל אביב. מכבי חיפה למנצחת בין עירוני קרית אתא למכבי רעננה. 


ק.ק. תל אביב. תפתיע? 
תגובות