איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פלייאוף 2017: טור פרשנות לקראת חצאי הגמר

פלייאוף 2017: טור פרשנות לקראת חצאי הגמר

מאמן הכדורעף יעקב הרשקו מתכונן לפתיחת סדרות חצי גמר הפלייאוף הערב (שלישי) מנקודת מבט מקצועית. ישיר בערוץ הספורט החל ב-18:45: מכבי תל אביב - הפועל כפר סבא.

תאריך: 28/03/2017  |  כתב: יעקב הרשקו לאתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
חצי גמר פלייאוף ליגת על גברים (הטוב משלושה משחקים)
 
הפועל מילועוף מטה אשר/עכו (מק' 1, מאזן 2-18) – מכבי הוד השרון (מק' 4, מאזן 11-9)
 
שלישי, 19:00, נעמן
 
שופטים: טיראן שהינו, מאלכ בוטו
 
במהלך התקופה האחרונה שיחקו שתי הקבוצות הן בגביע והן בבית העליון ובכל שלושת המפגשים התוצאה הייתה זהה ומטה אשר/עכו הפגינה עליונות בכל קטגוריה. מדובר בשתי קבוצות להן מוסרים צעירים, אריק כצנלסון ושון קסל שאף זכה באדבל עם המטה בעונה שעברה, שניהם בנבחרת ישראל. למטה אשר/עכו שישייה וליברו בגיל ממוצע 25.2 לעומת הוד השרון המבוגרת יותר עם ממוצע גיל 26.5.
 
בעוד מטה אשר/עכו מצליחה ליצור התקפה שווה מכל עמדה ברשת, מכבי הוד השרון מתקשה להתקיף בצד ימין והאחוזים לא עולים על 15 בממוצע לעומת 23 אחוזים של המטה, אשר ממעטת לעשות שגיאות ואם תצליח לעמוד בפחות מ-6 טעויות למערכה הסיכוי שלה לנצח גדול יותר מאלה של היריבה.
 
מאחר ויכולת ההתקפה של מטה אשר/עכו טובה לאורך כל הרשת, יאלץ מאמן הוד השרון אבישי טרייבנד להחליט על מדיניות חסימה – בשני המשחקים האחרונים מספר הנקודות מחסימה הוא כ-2 למערכה לעומת 3 של האלופה.
 
מחזיקת הגביע 2017 קהל ביתי מושבע ולנצח בהיכל נעמן הוא אתגר לא קטן להוד השרון. הקבוצה של נעם כץ הפגינה לאחרונה ובעיקר בגמר הגביע יכולת התקפית משופרת ומוטיבציה נהדרת. לפיכך, אלופת 2007 תהייה חייבת לשלוף שפנים מהשרוול או להפגין יכולת שיא על מנת להתמודד בצורה מאוזנת. לקבוצה קבלה יציבה אך אחוזי ההתקפה שלה ובעיקר כמו שהזכרתי בצד ימין, אינם עומדים באחוזים מספקים. משחק בנעמן הוא תמיד חגיגה לאוהדים ובטח במעמד של חצי גמר פלייאוף. בשלב זה של העונה מצופה מהקבוצות להופיע במלוא ההתלהבות ולתת תמורה ראויה לצופים.
 
נקודות מפתח
 
הפועל מטה אשר/עכו
חלוקה שיוויונית בין כל המתקיפים.
פחות מ-6 טעויות למערכה.
 
מכבי הוד השרון
התקפה יעילה בצד ימין.
משחק הקרבה והגנה משופרת.
 
 
מכבי יעדים תל אביב (מק' 2, מאזן 4-16) – הפועל כפר סבא (מק' 3, מאזן 7-13)
 
שלישי, 19:00, הדר יוסף, שידור ישיר בערוץ הספורט החל ב-18:45
 
שופטים: רועי גורן, איריס סטויצ'יץ'
 
שתי הקבוצות הוותיקות נפגשות לסדרת חצי גמר לאחר שנפגשו במהלך העונה מספר פעמים, בשלושת המשחקים האחרונים הן בגביע והן בבית העליון הפגינה מכבי ת"א עליונות. מדובר בקבוצות מבוגרות, בכפר סבא גילה הממוצע של השישייה והליברו  הוא 28.7 לעומת מכבי תל אביב 29.2. בתקופה האחרונה עברו הקבוצות מספר שינויים בהרכב הפותח עקב יכולות ופציעות של שחקנים.
 
בניתוח המשחקים ניתן לראות כי מכבי תל אביב שומרת על הקבלה ויש לה עלייה של כ20 אחוזים משחק למשחק. צבירת הנקודות  של הקבוצה מתבססת בעיקר על היכולת של ליאו דוס סאנטוס ומרק פלוטיזר שמספקים יחד כ-55 אחוזים מסך הנקודות של הקבוצה כולה. המצליב אנג'לקו צ'וק מהווה תוספת רצינית ודואג ל35 אחוזים נוספים. התל אביבים חוסמים טוב יותר עם 3 נקודות בממוצע למערכה לעומת 1.8 של הפועל כפר סבא.
 
שחקני המפתח של הכפר סבאים הם בעיקר סבה דבש והזר החדש ז'ואאו הברזילאי והם מצליחים לייצר כ-45 אחוז מהנקודות של הקבוצה וברור כי ללא יכולת טובה שלהם, לכפר סבא יהיה קשה להתמודד ולנצח. הקבוצה זקוקה לגיא בן גל בכושר טוב ויהיה עליו לספק כרבע מצבירת הנקודות של הקבוצה על מנת לעזור לה לנצח. שחקני האמצע בשתי הקבוצות  תורמים בצורה שווה בהתקפה ועיקר עבודתם תהייה ביצירת חסימה שתעזור להגנה להתמודד עם ההתקפה של היריבה.
 
נקודות מפתח:
 
מכבי תל אביב
יכולת טובה של שחקני הקבלה.
חסימה של ממוצע 3 נקודות למערכה.
 
הפועל כפר סבא
מכת פתיחה.
התקפה בצד ימין.
 
המשחק השני בסדרה יערך באולם בר לב ביום שישי הקרוב (14:00) וישודר בערוץ הספורט.
תגובות