איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > דבר יו"ר האיגוד מאי 2017

דבר יו"ר האיגוד מאי 2017

כנסו לדבריו של יו"ר איגוד הכדורעף אביתר דותן.

תאריך: 03/05/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
3.5.2017
 
לאוהבי ולפעילי הענף שלום רב,
 
חגי ישראל כמעט מאחרינו והקיץ בפתחנו. הליגות באולמות בסיומן ופעילות החופים והנבחרות נכנסות להילוך גבוה.
 
ענף הכדורעף בישראל נהנה מלוח פעילות שנתי עמוס ומענין, מיקומנו כענף הספורט השלישי בגדולו בישראל בהחלט מחזק את את ידינו.
 
הנהלת איגוד הכדורעף הסדירה את בניית הפירמידה של הנבחרות והאקדמיות כולל הבקרה והפיקוח והמטרה לבסס "שפיץ" של הישגיות בשנים הקרובות.
 
בחודשים האחרונים אנו פועלים להרחבת בסיס התשתיות של הענף כולו בהצלחה מועטה ביותר. מצד אחד ישנם תקציבים סבירים לחלוטין מול גודל משתתפים ופעילות ראויה ומצד שני חוסר שיתוף פעולה, יוזמה, תקשורת, העשרת ידע וכו' בין העוסקים בענף, בין במערכת היחסים איגוד –אגודות ומחוייבות ומקצועיות אנשי הכדורעף. זו בעיית העומק של הכדורעף הישראלי במשך שנים ארוכות.
 
האם ניתן לפתור זאת? רק בעבודה משותפת והדדיות בין כל המערכות.
 
חוסר האחידות ברוח הענף מביאה ללא מעט משברים ענפים, מאי רצון להשתתף בנבחרות ישראל כולל אי שליחת שחקנים\יות לאקדמיות השונות, מעברי שחקני אולמות לחוף ולהפך ועוד.
 
לפני כשלושה חודשים השקנו את פרויקט "אגודות הישג" והצלחה בו היא קריטית להמשך הדרך.
 
בנושא המאמנים, מערכת איתור ונראות, הענף עדיין ללא פריצות דרך.
 
בניתוח תקציב 2017 ישנה עליה דרמטית בנושא התמיכה באגודות אם בכספים ואם בפעולות ובתקציב 2018 תהיה תמיכה גדולה יותר. משאבים לא מספיקים לצמיחה. יש צורך בכוח אדם ובמחויבות מקצועית וארגונית. ללא תנאי זה, לא נגיע לתשתית מספיק רחבה ומכאן להישגיות אמת!
 
קיים פוטנציאל לצמיחת הענף במספרים כפולים. ניתן היה לראות בשבועות האחרונים פעילות ניו מדיה ברשתות החברתיות ובו היה גידול אדיר ודרמטי בשיח שסביב הכדורעף. סדרות הפלייאוף הביאו עניין אמיתי וציבור חובבי הספורט הצביע  במקלדות, ועלינו לממש לפעילות בשטח את השיח בענן.
 
האם אנחנו מסוגלים?
 
זה לא בידי יו"ר או הנהלה או מערכת כזו או אחרת זה תלוי אישית בכל אחד מהמעגל הקיים וברצונו בסביבתו לצמיחה והגעה להישגיים. אגודות הישג, קורסי מאמנים ומדריכים ברמה אזורית או לאומית לכל דורש, איתור אזורי מקצועי או מאתר לאומי, אלו חלק מהכלים הקיימים. היום צריך להשתמש בהם!
 
תקשורת בינאישית ובין מערכתית בין אנשי המקצוע הינה בסיס כל הענף ולא רק בשיח לאן שחקן זה או אחר עובר... אלא איך מקדמים את הכדורעף.
 
פעילות הנראות היא כרגע חד צדדית. האיגוד דוחף ונהנה בנקודות שיא של פעילות. ההצלחה תלויה אך ורק בשיתוף פעולה של אנשי הכדורעף. זהו המתכון לגדילה.
 
שנים אמרו כי אין מספיק משאבים והחבאנו את בעיות העומק. חד משמעית בעידן הנוכחי יש תקציבים סבירים וראויים. אם לא נתעורר לשיתופי פעולה בענף, גרף הכנסות יתהפך עלינו ולכן הגיע הזמן לפעול.
 
התארים בכדורעף הישראלי חולקו בין אלופת הנשים הפועל כפר סבא ואלופת הגברים מכבי תל אביב ובין מחזיקות הגביע מכבי חיפה בנשים והפועל מטה אשר/עכו בגברים. מכאן בירכתנו לכל המועדונים. גמרי הנוער והנערים בשבועות הקרובים יהיו בעלי עניין רב.
 
נבחרות ישראל משתתפות במוקדמות אליפות העולם בנשים וגברים ויהיו חלק ממפעל הליגה האירופית. בחופים הפעילות עמוסה בארץ ובחו"ל.
 
ראו בדברי קריאה לפעולה של אנשי הענף! ללא הדדיות לא נגיע לשום תהליך בסופו של דבר, לא נגיע למטרות!
 
בהצלחה לכולם,
 
אביתר דותן
 
יו"ר איגוד הכדורעף.
תגובות