איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > שני ורביעי של גדולים: חצאי הגמר בליגות העל לנוער

שני ורביעי של גדולים: חצאי הגמר בליגות העל לנוער

ביום שני יתקיימו שני המשחקים הראשונים בחצאי הגמר בליגות העל לנוער בנות אליהם הגיעו שתי אלופות בעבר. ברביעי יגיע תור הבנים ולשם הגיע האלופה הנוכחית ועוד שלוש אלופות בעבר. משחקי הגמר ישודרו בערוץ הספורט בסוף החודש.

תאריך: 07/05/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
 
ליגת על לנוער – בנות (חצאי גמר, משחק 1, יום שני)
 
הליגה ננעלה כשהפועל כפר סבא סיימה ראשונה עם 51 נק' ובפער ניכר מהרודפות אחריה כשהיא סופגת הפסד בודד בעונה הסדירה (1-17). הכפר סבאיות ינסו לזכות העונה באליפות לאחר שנוצחו בארבעת הגמרים האחרונים. אלופת 2014 מכבי רעננה סיימה במקום השני עם 44 נק' (4-14), מי שזכתה בשני התארים הראשונים מאז חזרת הליגות, מכבי חדרה, סיימה שלישית (5-13, 36 נקודות) ואילו מכבי חיפה התברגה אל המקום הרביעי עם 35 כשהיא מקדימה בשתי נקודות את אלופת 2013 מכבי הוד השרון. אלופת השנתיים האחרונות ק.ק. תל אביב סיימה במקום השביעי בלבד.
 
מחר (שני) יערכו שני המשחקים הראשונים בחצי הגמר וביום שני הבא יתקיים הגומלין. חצאי הגמר בליגת העל לנוער בנות יתקיימו בשיטת בית וחוץ (שני משחקים).
 
חצי גמר 1: מכבי חיפה (4) – הפועל כפר סבא (1), רמת אלון, 19:15.
 
את ההפסד היחיד העונה ספגה הפועל כפר סבא במשחק האחרון של העונה הסדירה בביתה של יריבתה בחצי הגמר בשלוש מערכות. מוקדם יותר העונה ניצחו הכפר סבאיות בבית 0:3. הפועל כ"ס מגיעה לחצי הגמר עם המאזן הטוב בליגה (1-17) ועם 51 נק' – 7 נק' מרחק ממכבי רעננה השנייה. הקבוצה הצעירה של אלופת המדינה בכדורעף עדיין לא זכתה באליפות הנוער מאז חזרת הליגות אל האיגוד ב-2011 והן קבעו שיא שלילי עם העפלה לכל ארבעת הגמרים האחרונים בהם הפסידו למכבי הוד השרון, מכבי רעננה ובשנתיים האחרונות לק.ק. תל אביב. מכבי חיפה סיימה רביעית (6-12) עם 35 נק' ויתרון שתי נקודות על החמישית מכבי הוד השרון וכך תקבל הזדמנות לעלות לגמר ראשון ואלי לחגוג אליפות היסטורית.


 

חצי גמר 2: מכבי עירוני חדרה (3) – מכבי רעננה (2), וואקי, 19:00.
 
מכבי חדרה ניצחה בשני הגמרים הראשונים של ליגות הנוער. תחילה ב-2011 את המעפיל/עמק חפר/מנשה בשלוש מערכות וכעבור שנה את מכבי הוד השרון באותה תוצאה. מכבי רעננה היא אלופת 2014 לאחר ניצחון בשלוש מערכות על הפועל כפר סבא. העונה של החדרתיות הסתיימה במאזן 5-13 ועם 36 נק' כשהן מנצחות את שני המפגשים בין הקבוצות בשובר שיוויון כולל 14:16 באולם פעמונים במשחק האחרון של העונה. ההפסדים ליריבה בחצי הגמר היו שניים מארבעת ההפסד שספגה העונה בליגה מכבי רעננה שסיימה במקום שני (4-14) עם 44 נק'.



 
ליגת על לנוער – בנים (חצאי גמר, משחק 1, יום רביעי)
 
תמה העונה הסדירה בליגת העל לנוער בנים כשאלופת 2016 הפועל מטה אשר/עכו סיימה במקום הראשון בטבלת הליגה, שנייה סיימה אלופת 2014, 2015 הפועל המעפיל/מבואות ובמקום השלישי האלופה הראשונה (2011) מאז חזרת הליגה לפעילות, הפועל כפר סבא. רביעית היא אלופת 2013 הפועל המעפיל/מעיין שהקדימה ביחס מערכות את הפועל עמק המעיינות.
 
ברביעי הקרוב יתקיימו המשחקים הראשונים בחצי הגמר וברביעי הבא יערך הגומלין. חצאי הגמר בליגת העל לנוער בנים יתקיימו בשיטת בית וחוץ (שני משחקים).
 
חצי גמר 1: הפועל המעפיל/מעיין (4) – הפועל מטה אשר/עכו (1), עין החורש, 18:30.
 
המארחים סיימו את העונה במקום הרביעי עם מאזן 7-11 (28 נק') ומצפה להם מפגש עם האלופה המכהנת (3-15 (46 נק') שגברה בגמר בשנה שעברה על הפועל כפר סבא 2:3 בדרך לתואר ראשון. הפועל המעפיל/מעיין זכו באליפות לפני ארבע שנים לאחר ניצחון בדרבי גמר על המעפיל/מבואות עירון בשלוש מערכות. במחזור ה-8 ניצחה המטה בעין החורש 1:3 והשלימה ניצחון ביתי על המעפיל/מעיין במחזור ה-17 בשלוש מערכות.


 

חצי גמר 2: הפועל כפר סבא (3) – הפועל המעפיל/מבואות (2), אלון, 18:00.
 
מי שזכתה באליפות פעמיים ברציפות לפני שנתיים ושלוש שנים תהנה מיתרון הביתיות ותארח את המשחק השני, מול הקבוצה שהפסידה בגמר בכל שלוש העונות האחרונות. המעפיל/מעיין נעלו את העונה הסדירה עם מאזן 3-15 (46 נק') ונאלצו להסתפק במקום השני בגלל יחס מערכות. הכפר סבאים הציגו מאזן דומה (3-15) אבל כמות הניצחונות הספיקה ל-45 נק' בלבד ולמקום השלישי. המפגש הראשון העונה (מחזור 4) בין הקבוצות הסתיים בניצחון המעפיל/מבואות באולם אלון בארבע מערכות והם עשו זאת גם בבית באותה תוצאה במחזור ה-13. 


תגובות