איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > נוער: כפר סבא ורעננה מתקרבות לגמר

נוער: כפר סבא ורעננה מתקרבות לגמר

המשחק הראשון בחצאי הגמר בליגת העל לנוער בנות נערך אתמול (שני) כשהפועל כפר סבא ומכבי רעננה מנצחות בחוץ. ברביעי: חצאי הגמר בליגת העל לנוער בנים.

תאריך: 09/05/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף (ריכוז מידע יהלי זימרן)  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
ליגת על לנוער – בנות (חצאי גמר, משחק 1, יום שני)
 
חצי גמר 1: מכבי חיפה (4) – הפועל כפר סבא (1) 3:1 (25:14, 25:13, 27:29, 25:6)
 
הפועל כפר סבא ניצחה את המשחק הראשון בחצי גמר הפלייאוף כשהיא עושה זאת בארבע מערכות בביתה של מכבי חיפה, הקבוצה היחידה שניצחה אותה בעונה הסדירה. הכפר סבאיות שלטו בשתי המערכות הראשונות וסיימו אותן בדו ספרתי. בשלישית החיפאיות עוד ניסו לחזור עם ניצחון מרשים לאחר 56 נקודות, אבל, ברביעית, הפועל כפר סבא שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון חזרה ליכולת הטובה ולא נתנה סיכוי לחיפאיות בדרך לניצחון 1:3. המאמן המנצח אלעד שפגט סיכם: "שיחקנו אגרסיבי בהתקפה ובסרב. חיפה קבוצה מעולה וידענו להתעשת אחרי הפסד מערכה צמודה. נבוא שבוע הבא לשחק חזק במטרה לעלות לגמר".
 
ניצחון בכל תוצאה ביום שני הבא בבית יעלה את הפועל כפר סבא לגמר חמישי ברציפות. קבוצת הנוער של אלופת המדינה בכדורעף הפסידה בכל ארבעת הגמרים האחרונים. מכבי חיפה תהיה חייבת ניצחון בשלוש או ארבע מערכות שיבטיח מערכת זהב. הקבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום הרביעי עוד לא שיחקה בגמר במסגרת ליגת העל לנוער.


שחקניות הנוער של כ"ס חוגגות גם הן ברמת אלון. 
 
חצי גמר 2: מכבי עירוני חדרה (3) – מכבי רעננה (2) 3:0 (25:22, 25:16, 25:17)
 
המארחות אמנם פתחו את המשחק בריצת 0-6 נהדרת, אבל הרענניות השיגו מהפך בעזרת משחק הגנה חזק וניצחו את המערכה 22:25. ההפסד במערכה הפתוחת שבר את החדרתיות ודרכה של השנייה בטבלה לניצחון עברה עם 16:25 במערכה השנייה וגם 17:25 בשלישית כשהן חוזרות מפיגור 14:10 בעזרת מכות פתיחה יעילות של דניאל דוידוף ונקודות של הקפטנית פולינה מליק. אורית סולים מאמנת מכבי רעננה הייתה מרוצה בסיום: "הבנות הגיעו עם אנרגיות טובות, הצלחנו לצאת ממצבים קשים ברוגע והאווירה הייתה מעולה. אני מאוד גאה בבנות ומקווה שנמשיך כך גם במשחק הבא". סולים ציינה את ענת אוליקר המוסרת כמצטיינת במשחק. מאמן מכבי חדרה אמיר ברעם: "הגענו היום לצערי בלי שתי שחקניות שישייה ולא הצלחנו לייצב את משחק הקבלה ואחרי מערכה ראשונה צמודה רעננה השתלטה על המשחק וניצחה בצדק. אני מקווה שלמשחק השני נגיע עם כל הסגל ונשחק יציב יותר ונחוש יותר".
 
חדרה שזכתה באליפות ב-2011 וגם עונה לאחר מכן, תהיה חייבת ניצחון בלא יותר מארבע מערכות בגומלין באולם פעמונים ביום שני הבא, כדי להעביר את הכרעה למערכת זהב. כל תוצאה אחרת תעלה את רעננה, אלופת 2014, למשחק הגמר.


מכבי חיפה תנסה להפוך את התוצאה בעוד שבוע. 
 
ליגת על לנוער – בנים (חצאי גמר, משחק 1, יום רביעי)
 
תמה העונה הסדירה בליגת העל לנוער בנים כשאלופת 2016 הפועל מטה אשר/עכו סיימה במקום הראשון בטבלת הליגה, שנייה סיימה אלופת 2014, 2015 הפועל המעפיל/מבואות ובמקום השלישי האלופה הראשונה (2011) מאז חזרת הליגה לפעילות, הפועל כפר סבא. רביעית היא אלופת 2013 הפועל המעפיל/מעיין שהקדימה ביחס מערכות את הפועל עמק המעיינות.
 
מחר (רביעי) יתקיימו המשחקים הראשונים בחצי הגמר וברביעי הבא יערך הגומלין. חצאי הגמר בליגת העל לנוער בנים יתקיימו בשיטת בית וחוץ (שני משחקים).
 
חצי גמר 1: הפועל המעפיל/מעיין (4) – הפועל מטה אשר/עכו (1), עין החורש, 18:30.
 
המארחים סיימו את העונה במקום הרביעי עם מאזן 7-11 (28 נק') ומצפה להם מפגש עם האלופה המכהנת (3-15 (46 נק') שגברה בגמר בשנה שעברה על הפועל כפר סבא 2:3 בדרך לתואר ראשון. הפועל המעפיל/מעיין זכו באליפות לפני ארבע שנים לאחר ניצחון בדרבי גמר על המעפיל/מבואות עירון בשלוש מערכות. במחזור ה-8 ניצחה המטה בעין החורש 1:3 והשלימה ניצחון ביתי על המעפיל/מעיין במחזור ה-17 בשלוש מערכות.
 
חצי גמר 2: הפועל כפר סבא (3) – הפועל המעפיל/מבואות (2), אלון, 18:00.
 
מי שזכתה באליפות פעמיים ברציפות לפני שנתיים ושלוש שנים תהנה מיתרון הביתיות ותארח את המשחק השני, מול הקבוצה שהפסידה בגמר בכל שלוש העונות האחרונות. המעפיל/מעיין נעלו את העונה הסדירה עם מאזן 3-15 (46 נק') ונאלצו להסתפק במקום השני בגלל יחס מערכות. הכפר סבאים הציגו מאזן דומה (3-15) אבל כמות הניצחונות הספיקה ל-45 נק' בלבד ולמקום השלישי. המפגש הראשון העונה (מחזור 4) בין הקבוצות הסתיים בניצחון המעפיל/מבואות באולם אלון בארבע מערכות והם עשו זאת גם בבית באותה תוצאה במחזור ה-13. 
תגובות