איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > העולות והיורדות מליגות העל לנוער

העולות והיורדות מליגות העל לנוער

אחרי שהוכתרו אלופת 2017 בליגות העל לנוער, הגיע הזמן לסיכומים: מי ירדו ללאומית ומי ישחקו בעונה הבאה בליגות העל לבנות ובנים.

תאריך: 10/06/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף (ריכוז מידע טל יוחנן)  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
לאחר שהפועל המעפיל/מבואות זכו באליפות המדינה לנוער לבנים ובנות הפועל כפר סבא זכו בתואר לבנות, הגיע הזמן לסכם את העונה, מהצד השני של הטבלה, התחתית. עירוני קרית אתא סיימה את העונה במקום ה-9 ובמקום האחרון סיימו בנות הפועל מ.א. משגב ושתיהן ישחקו בעונה הבאה בליגה הלאומית לנוער.
 
בנות קריית אתא סיכמו עונה ראשונה בליגת העל וסיימו את העונה עם שלושה ניצחות ועם שבע נקודות. מאמן הקבוצה ישראל רחום סיכם את העונה לאתר איגוד הכדורעף: "הקבוצה שלנו בנויה מבנות צעירות, אני גאה בבנות שנלחמו בכל משחק ומשחק. מקווה שעוד שנתיים נחזור הרבה יותר מוכנים". בנות משגב סיימו את העונה שעברה במחצית העליונה של הטבלה אך העונה נחלו אכזבות רבות וסיימו עונה חלשה וללא ניצחונות. קפטנית הקבוצה יעל ברק: "ההרכב שלנו העונה היה מורכב ברובו משחקניות צעירות, אפשר היה לראות את ההתקדמות הגדולה במהלך השנה אך לצערנו זה לא הספיק, אנחנו מקוות לחזור במהרה לליגת העל".


 עירוני קרית אתא. 

שתי הקבוצות שעלו מהלאומית הן הפועל עמק חפר וא.ס.א בן גוריון באר שבע, שתי הקבוצות חוזרות אל ליגת העל בתום עונה אחת בליגת המשנה. הצפוניות סיימו את העונה הסדירה עם הפסד אחד בלבד ובשלבי ההכרעה לא הפסידו בדרך אל הליגה הבכירה לנוער. הדרומיות אומנם סיימו את העונה הסדירה במקום השני במחוז הדרומי בלאומית, אך הצליחו להפתיע בשלבי העלייה ולזכות בכרטיס המיוחל. העונה לא שיחקה נציגה דרומית בליגות העל לנוער בנות ובנים. המוסרת של באר שבע - רנד כמאל דיווחה אמרה לאתר האיגוד: "הייתה עונה מדהימה מלאה בעליות וירידות. אני מרגישה שעשינו כמיטב יכולתנו ואני שמחה שהצלחנו להגיע לליגת העל בזכות המאמן שלנו ובזכות כל השחקניות המדהימות".  


בנות א.ס.א בן גוריון ועמק חפר. 
 
אצל הבנים גם כן נאלץ להיפרד משתי קבוצות כאשר במקום האחרון סיימה מכבי חיפה עם ניצחון אחד וחמש נקודות ומעליהם במקום התשיעי מכבי תל אביב עם שני ניצחונות ושבע נקודות. לחיפאים זאת הייתה העונה הראשונה בליגת העל, המאמנת נווה ג'יזלה קופלר רודריגז מסרה: "מאוד גאה בשחקנים שלי שנתנו את מירב המאמצים במשחקים ובאימונים גם כשהיו חסרים לנו חלק מהשחקנים. למרות שיורדים ליגה והתוצאה לא משמחת הם למדו הרבה השנה".


מכבי חיפה לאחר ניצחון בליגת העל. 
 
במכבי תל אביב שבעונת 2015/16 סיימה במרכז הטבלה לא הצליחו לשחזר את ההישג ולאחר עונה מאכזבת ייאלצו גם הם להיאבק בלאומית על כרטיס העלייה. הקפטן אלון אנידג'ר התייחס לעונה החולפת: "העונה שיחקנו כקבוצה עם השחקנים הצעירים ביותר בליגה ופתחנו את מחלקת הנוער של מכבי תל אביב מחדש. אני גאה במעט הניצחונות שהשגנו, נלחמנו על כל נקודה ובעונה הבאה נחזור ונוכיח מה אנחנו שווים".


עירוני קרית אתא
 
יצטרפו בעונה הבאה אל ליגת העל לנוער שתי העולות מהלאומית, הפועל עירוני קריית אתא ומ.ס. רמת אביב.
שחקני עירוני קריית אתא שלטו באופן מוחלט בליגה לאומית צפון וסיימה את העונה הסדירה עם מאזן של עשרים ניצחונות וללא הפסדים וביחס מערכות 0:60. קפטן קריית אתא לירן ענתבי אמר לאתר האיגוד: "הייתה לנו עונה מאוד מוצלחת בליגת הנוער עם הישגים מרשימים מאוד, כל זה בזכות המאמן הענק שלנו והגיבוש הקבוצתי". רמת אביב הובילו גם הם את הלאומית במחוז מרכז וסיימו את העונה הסדירה עם 18 ניצחונות ושני הפסדים בלבד.
תגובות