איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגה עולמית: הכל מוכן למאבק על התואר

ליגה עולמית: הכל מוכן למאבק על התואר

בעוד שבועיים יחל בקוריטיבה שלב הגמר במפעל הנבחרות העולמי אליו העפילו חמש אלופות עבר. מי תחגוג השנה? צרפת המצוייגת במפציצי על? ברזיל המארחת, האלופה האולימפית ארה"ב?

תאריך: 20/06/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
המהדורה ה-28 של הליגה הלאומית ערוכה לקראת שלב הגמר – פיינל 6 – אותו תארח ברזיל בקוריטיבה החל ב-4 ביולי. כל שש הנבחרות הבטיחו את מקומן מראש הדירוג בבית הבכיר כשצרפת סיימה במקום הראשון עם מאזן 1-8 ואחריה ברזיל, סרביה, רוסיה, קנדה וארה"ב. בכל מקרה, מקומה של ברזיל הובטח מהיותה המארחת. שלב הפיינל 6 ישוחק בשני בתים בני שלוש נבחרות כ"א ושתי הראשונות מכל בית יעלו לחצי הגמר.


צרפת הרשימה בשלב הבתים. 
 
בבית 1 ישחקו ברזיל, רוסיה וקנדה ובבית 2 יאבקו צרפת, סרביה והאלופה האולימפית ארה"ב. על פי היכולת בשלב הבתים, צרפת מועמדת רצינית לזכייה שנייה בתואר מאז הניצחון בגמר 2015 בריו דה ז'ניירו על סרביה. ארווין נ'גאפת' נבחר אז ל MVP, והוא עדיין מככב בנבחרת, אבל השם הלוהט הוא הכישרון הענק סטפן בוייה שהפציץ 165 נק' בשלב הבתים, יותר מכל שחקן אחר. אלופת 2016 סרביה, נהנית מהנוכחות של מרקו איבוביץ' שסיים עם 53.94 אחוז בהתקפה, יעיל מכל אחד אחר עד כה. המנחית הסרבי הוא השחקן המצטיין של הגמר בו ניצחה סרביה את ברזיל 0:3 לפני שנה.


בוייה. כוכב על בן 21. 
 
חמש משש הנבחרות שישחקו בברזיל בתחילת החודש הבא זכו בעבר במפעל. ברזיל המארחת מובילה את הזכיות במפעל הנבחרות העולמי עם 9 בסה"כ, רוסיה 3, ארה"ב 2, סרביה 1, צרפת 1. קנשה מעולם לא זכתה בתואר. איטליה שעשתה זאת 8 פעמים בעבר, סיימה במקום ה-12 והחארון, אחרי איראן.
 
הפתעה גדולה רשמה השנה אסטוניה, בהופעת בכורה במפעל. הנבחרת הבלטית סיימה בראש בית 3 והבטיחה את מקומה בבית 2 בשנה הבאה, כל זאת לאחר ניצחון על ספרד בגמר.
תגובות