איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > תכירו את רנד כמאל מא.ס.א בן גוריון

תכירו את רנד כמאל מא.ס.א בן גוריון

המוסרת בת ה-17 (עומדת שנייה מימין) הובילה את קבוצת נוער בנות אל ליגת העל בעונה הבאה. אז איך דרוזית בת 17 מסתדרת בבירת הנגב? מעולה!

תאריך: 15/08/2017  |  כתב: טל יוחנן  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
רנד כמאל (17) הובילה בעונה החולפת את קבוצת נוער בנות של א.ס.א בן גוריון באר שבע אל ליגת העל מעמדת המוסרת. רנד, בת העדה הדרוזית מתגוררת בעיר וסיימה השנה את כיתה י"א. רנד משחקת בקבוצה כבר שש שנים, וזו הזדמנות נהדרת לראיון אישי לאתר איגוד בכדורעף עם כתב הנוער טל יוחנן.
 
להיות מוסרת דרוזית עם 11 שחקניות יהודיות סביבך נשמע מעניין, איך היחסים לשאר השחקניות?
 
"כולנו חברות ממש טובות, גם מחוץ לכדורעף. אף פעם לא היו לי בעיות השתלבות, הבנות בקבוצה מקבלות כל אחת בלי הבדלים".
 
איך הייתה הכניסה שלך לקבוצה בכיתה ו', מול השחקניות האחרות וגם מול המשפחה שלך?
 
"עם שאר השחקניות היה לנו חיבור מאוד פשוט כבר מההתחלה, ברור שזה התעצם עם השנים אבל בכל מקרה מההתחלה הבנות היו מאוד חברותיות. המשפחה שלי באופן כללי מאוד תומכת בספורט ואנחנו משפחה מאוד ספורטיבית. לפני שהייתי בכדורעף הייתי בג'ודו ואין להם בעיה עם העובדה שאני ספורטאית, מבחינתם זה מצוין".


 
כשפגשתן קבוצות אחרות על המגרש, האם את חושבת שהקבוצות האחרות שמו לב שמשחקת מולן מוסרת דרוזית?
 
"לא נראה לי שהן ממש שמו לב כי אני מדברת עברית ברמה טובה ואין לי מבטא אז עד שאני לא אגיד, אין ממש דרך לשים לב ואני אספר את זה אם זה ישתלב בשיחה, זה לא שאני ניגשת לאנשים ואומרת להם 'הי, אני דרוזית'"".
 
היית רוצה לעודד עוד בנות מהעדה הדרוזית לשחק כדורעף?
 
"האמת היא שיש כמה קבוצות של בנות דרוזיות בדליית אל כרמל ובעוספיא, אבל הקבוצות האלה לא ממש מפותחות ולא שומעים עליהן הרבה. ברור שאני אשמח שעוד בנות דרוזיות ישחקו כדורעף, כל בת יכולה להשתתף, כל אחת שאוהבת ספורט, כולן יכולות לבוא לכדורעף".
 
היום בארץ יש הרבה פחד ושנאה בין מגזרים, מה התפקיד של הספורט בזה לפי דעתך?
 
"הספורט יכול לגשר בין אנשים ולהוריד את מפלס השנאה. חלק מרכזי מהמשחק זה לשמור על התנהגות הולמת וספורטיבית. לדוגמא כשקבוצה ערבית וקבוצה יהודית נפגשות אז אחרי שנגמר המשחק כל השחקנים לוחצים ידיים והום יכולים לדבר ביניהם וככה נוצרים חיבורים בין אנשים".
תגובות