איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > קיץ של הכרעות עולמיות

קיץ של הכרעות עולמיות

ליגת האומות שהחליפה את הגראנד פרי לנשים והליגה העולמית לגברים הגיעה לנקודתת רתיחה. ארה"ב חגגה תואר בנשים ובגברים שלב הגמר יצא לדרך באצטדיון הכדורגל בליל, צרפת.

תאריך: 05/07/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
טורניר הגמר בליגת האומות לגברים, המפעל שהחליף השנה את הליגה העולמית, יצא לדרך אתמול (רביעי) באיצטדיון פייר מורואה שבליל, צרפת. האיצטדיון מכיל 28,010 מקומות. השלב האחרון שמסכם את שלב הבתים משוחק בשיטת שש הגדולות – בשני בתים של שלוש נבחרות כ"א, כאשר שתי הנבחרות שיסיימו בראש כל אחד משני הבתים יעלו בהצלבה אל חצי גמר הפיינל פור.


הופכים אצטדיון כדורגל לאולם כדורעף... 
 
בבית א' משחקות צרפת המארחת, סרביה וברזיל. צרפת זכתה בליגה העולמית בשנה שעברה וברזיל מובילה את טבלת הזכיות עם תשע בסה"כ. בבית ב' משחקות רוסיה, ארה"ב ופולין. רוסיה זכתה בתואר שלוש פעמים והנבחרת האמריקנית פעמיים. שתי הנבחרות שיסיימו בראש הבית ישחקו בחצי הגמר בהצלבה מולהנבחרות שיסיימו בבית במקביל במקום השני.
 
הנה כמה מהמספרים המעניינים של שלב הבתים. ז'יאנג הסיני מוביל את טבלת הסקור עם 273 נק', אבל וואלאס הברזילאי יוכל לעבור אותו לאחר שסיים שני עם 215 נק'. צרפת סיימה בראש הטבלה עם 35 נק' ומאזן 3-12. רוסיה, ארה"ב וסרביה סיימו אחריה עם מאזן זהה 4-11 ועם 34, 33 ו-29 נק' בהתאמה. ברזיל ופולין עלו לשלב הגמר עם מאזן 5-10 וברזיל הקדימה את פולין עם 30 נק'. בסה"כ 20,142 נק' הושגו ב-120 משחקים בשלב הליגה עם ממוצע של 168 נק' למשחק. שיטת הצ'לנג' ושיפוט הוידאו הוטמעו חזק ובסה,כ נדרשו 713 צ'לנג'ים במהלך המשחקים. עם הצלחה של 40 אחוזים.


 
נזכיר שוב כי האלופה האחרונה של הליגה העולמית היא צרפת שניצחה בגמר את מארחת טורניר הגמר בשנה שעברה, ברזיל. זו הייתה הזכייה השניה של צרפת בתואר כשברזיל הובילה את טבלת הזכיות עם תשע בסה"כ, איטליה זכתה בתואר 8 פעמים ורוסיה עשתה זאת 3 פעמים. ארה"ב הניפה את הגביע פעמיים. עוד ארבע נבחרות זכו בתואר פעם אחת.


ארה"ב מנצחת את טורקיה. 
 
ליגת האומות לנשים הוכרעה בסופ"ש האחרון וארה"ב הברית חגגה זכייה בתואר לאחר ניצחון בגמר על טורקיה 2:3. סין אירחה את טורניר הגמר בנאניינג בבית א' שיחקו המארחת, ברזיל והולנד. בית ב' יהפגיש את נבחרות ארה"ב, סרביה וטורקיה. ברזיל וסין סיימו בראש בית א' ובחצי הגמר הפסדיה ברזיל לטורקיה שסיימה במקום השני את בית ב' וסין שסיימה במקום השני את בית א' ה]נוצחה בידי ארה"ב שסיימה את שש הגדולות כשהיא מושלמת. זהו התואר השביעי של ארה,ב והראשון בפורמט החדש של המפעל.
 
הגראנד פרי לנשים נערך במשך 25 שנים כשהאלופה המכהנת היא ברזיל שגברה בגמר השנה שעברה על איטליה 2:3, כפי שעשתה שנה קודם לכן על חשבון ארה"ב. ברזיל זכתה בתואר לא פחות מ-125 פעמים כשאחריה בטבלת הזכיות ארה"ב (6), רוסיה (3), קובה (2) וסין והולנד שזכו בתואר פעם אחת כ"א.

תגובות