איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגת האומות: בכל זאת תואר עולמי לרוסיה

ליגת האומות: בכל זאת תואר עולמי לרוסיה

ברוסיה חלמו על זכייה מפתיעה במונדיאל, אבל לפחות בכדורעף הנבחרת של פוטין שלטה וחגגה זכייה במהדורה הראשונה של ליגת האומות. רוסיה ניצחה בגמר את המארחת צרפת בשלוש מערכות לעיני יותר מ-10 אלפים צופים.

תאריך: 12/07/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
רוסיה נעלה את השבוע שעבר עם זכייה היסטורית בליגת האומות בכדורעף לאחר שניצחה בגמר שנערך בליל – צרפת, את הנבחרת המארחת בשלוש מערכות 22:25, 20:25, 23:25 כשמקסים מיחאילוב מוכתר ל-MVP של הטורניר. ארה"ב סיימה במקום השלישי לאחר שניצחה את ברזיל 0:3 (21:25, 26:28, 26:28). שתי הפינאליסטיות זכו בעבר בליגה העולמית, ששינתה פניה ואת שמה החל מהשנה, כשצרפת היא למעשה האלופה יוצאת לאחר שזכתה בתואר העולמי בזנה שעברה בפעם השנייה. רוסיה ניצבה שלוש פעמים על ראש הפודיום ומציינת זכייה רביעית במפעל הנבחרות העולמי.


האצטדיון בליל הותאם לכדורעף. 
 
בחצי הגמר ניצחה צרפת את ארה"ב בחמש מערכות ורוסיה עשתה זאת בשלוש מערכות על חשבונה של ברזיל. ארה"ב שניצחה במשחק על המקום השלישי את האלופה האולימפית ותשע פעמים אלופת הליגה העולמית – ברזיל – זכתה בעצמה בתואר הנבחרות פעמיים בעבר. מקסים מיחאילוב שהותכר לשחקן המצטיין בטורניר הגמר כבר עשה זאת בעבר, בשנת 2011 כשהוביל את רוסיה לזכייה בטורניר הגמר בליגה העולמית שנערך בפולין.


תלנסו לעצור אותו.
 
לקבלנים המצטיינים בטורניר נבחרו טיילור סנדר מארה"ב ודמיטרי וולקוב הרוסי. המוסר המצטיין הוא בנג'מין טוניוטי מצרפת וחוסמי האמצע הם דמיטרי מוסרסקי (רוסיה) וקווין לה רו (צרפת). המצליב הוא מאט אנדרסון מארה,ב והליברו ז'ניה גרבניקוב מצרפת.
 
מי שלא תשחק בשנה הבאה בליגת האומות היא נבחרות קוריאה הדרומית שסיימה אחרונה את השלב המוקדם. תחליף אותה נבחרת פורטוגל שניצחה את גביע הצ'לנג'ר והבטיחה מקום בין 16 הנבחרות בליגת האומות.


מתגעגעים אליו? מוסרסקי. 
תגובות