איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > חריש עמוק בסגל האלופה לקראת העונה הקרובה

חריש עמוק בסגל האלופה לקראת העונה הקרובה

אקסל יקובסן עזב את הפועל מטה אשר/עכו ומוסר נבחרת אוקראינה יתפוס את מקומו. גם גנדי סוקולוב עזב לאחר שלוש שנים ויחליף אותו סלבה בצ'קלה. קווין פוייר, אורן זינדורף וסטאס נביאדומסקי ימשיכו לעונה נוספת. הצעיר עדו דוד מצטרף.

תאריך: 23/07/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: ריטבו צלמים  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
האלופה ומחזיקת הגביע השלימה את הסגל לעונה המשחקים הקרובה 2018/19 וביצעה כמה החתמות מעניינות לאחר שאת הקבוצה עזבו כמה שחקני מפתח. תחילה המוסר הארגנטיני אקסל יקובסן שחתם בפנתינייקוס היוונית, וזאת לאחר שהקבוצה כבר הגיעה עמו לסיכום לעונה הקרובה, אך הצעה מפתה של הענקית היוונית הובילה לעזיבתו. במקומו יגיע לקבוצה מוסר נבחרת אוקראינה, ולדימיר קובלצ'וק (34, 1.95), שהוביל את הנבחרת שלו לזכייה בליגה האירופית בשנה שעברה. "מדובר במוסר מנוסה מאוד שיכול לעזור לנו" אומר המאמן נעם כץ, "הוא סולידי יותר מיקובסן אבל מדובר בשחקן איכותי ומעניין שיזכה לאתגר גדול".
 
זעזוע נוסף הגיע לאחר שחוסם האמצע גנדי סוקולוב לא ילבש את המדים האדומים לראשונה מזה שלוש עונות. במקומו של סוקולוב חתם בקבוצה סלבה בצ'קלה שהגיע מהפועל כפר סבא. "גנדי (סוקולוב) הוא אולי גדול הקצרנים ששיחק במטה אשר/עכו וחבל לי גם במישור המקצועי וגם במישור האישי על העזיבה שלו" אומר המאמן. "מרגע שהבנתי שהוא יעזוב, המחליף הראוי שלו הוא סלבה בצ'קלה שהחל אצלנו את הקריירה בליגת העל ואני בטוח שיש לו עוד לאן להתקדם ושלקדנציה השנייה שלו במועדון הוא יגיע גם כמנהיג".
 
למרות הזכייה בדאבל בעונה החולפת הקבוצה לא תשחק באירופה לאחר שנחתכו מתקציבה 600 אלף שקלים, לא תאמינו, בגלל ההצלחות בעונה החולפת. צריך לזכור כי מעבר שלבים באירופה כרוך בהוצאות כספיות נוספות ועיקר הנטל נופל על הרשויות המקומיות התומכות בקבוצה. סיבה נוספת היא תשלום בונוסים על הזכייה בתארים. "אני חושב שקבוצות כדורעף צריכות לקבל הרבה יותר עזרה להשתתפות באירופה והנטל לא צריך ליפול כולו על הרשות המקומית" אומר המאמן נעם כץ שיפתח עונה 12 כמאמן הקבוצה, "השתתפות במשחקים בינלאומיים תביא קבוצות איכותיות לארץ ותמשוך בני נוער לענף ובשורה התחתונה תשרת את הענף".   
 
הקבלן הגרמני המצטיין קווין פוייר ימשיך לעונה שנייה ונכון לעכשיו הקבוצה תסתפק בשני זרים בלבד ולא תנצל את מלוא המכסה העומדת על שלושה. את הקבוצה עזב גם הברזילאי רנאטו דה סילבה. עם זאת, סטאס נביאדומסקי והליברו אורן זינדורף ימשיכו לעונה נוספת כמו גם הקפטן אלכס אוסוקין. הקבוצה צירפה את הקבלן הצעיר שחקן נבחרת הנוער עידו דוד (18, 2.00) שגדל בקרית אתא ובאקדמיה למצויינות במכון ווינגייט. דוד מצטרף לצעירים הנוספים ובהם אנוש שטיפש, יונתן מאל, נעם אריאל וגיא משעלי. את הקבוצה עזב ליאור לוק שצפוי להצטרף למכבי תל אביב.
 
עוזרת המאמן סטסוקי מינאמי עזבה גם היא את המועדון ותשוב לפרקט בעונה הקרובה במדי הדבליסטית מכבי חיפה.
תגובות