איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > סיכום השתלמות המאמנים הבינלאומית

סיכום השתלמות המאמנים הבינלאומית

כ-60 מאמנים ומאמנות השתתפו בהשתלמות הבינלאומית למאמני כדורעף שנערכה במכון ווינגייט בסוף אוגוסט. לחצו PLAY לצפייה בסרטון הפתיחה. לצפייה בסרטונים נוספים כנסו ליוטיוב איגוד הכדורעף דרך האתר.

תאריך: 05/09/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
את ההשתלמות העבירו המאמנים הסרבים ולדימיר ואסוביץ' ובויאן סטופאר. הראשון מאמן פרטיזן בלגרד ומאמן נבחרת הנוער של סרביה והשני מאמן קבוצת הנוער של פרטיזן בלגרד. בנוסף, הרצה בהשתלמות נבות מילוא, מאמן כדורעף משער הנגב ודוקטורנט, על הקשר בין שיפור יכולות הניתור לאימון אירובי מתמשך.
 
ההשתלמות כללה חלק עיוני וחלק מעשי במהלך היומיים והנושאים העיקריים היו: אימון טכניקה אישית בכל האלמנטים של המשחק ואימון טקטי של קשר בין החסימה להגנה. המאמנים הסרבים הציגו את תפישת העולם של הכדורעף בסרביה שהוא לאורך שנים מהמובילים בעולם בנשים וגברים. על פי תפישה זו ישנה חשיבות גדולה מאד לנושא שלבי הלימוד של הטכניקה אבל בעיקר איכות האימון, הקפדה בלתי מתפשרת על כל תנועה של שחקן, יחס אישי לאורך כל האימון ותיקון מתמיד של שגיאות טכניות וטקטיות. על פי תפישתם, המאמנים מעורבים פיזית באימון משלב בחימום ועד סופו ואינם מעלימים עין בשום שלב מתהליכי האימון ומקדישים זמן רב ללימוד על פני התרגול במידת הצורך.
 
בנושא הטקטי הוצגה הקפדה על תנועה מעמדות מוצא לעמדת ההגנה הסופית תוך דגש על טכניקה נכונה של עבודת הרגליים והידיים בחסימה וההגנה כאחד. ניתן היה לראות עבודה מאורגנת ומסודרת לאורך האימונים בהתאם לאותה תפישת עולם קפדנית למשחק הכדורעף. "אני בטוח כי קשרי עבודה שוטפים של המאמנים שלנו בינם לבין עצמם וכן עם מאמנים מחו"ל כמו שחווינו בהשתלמות זו, יכולים להזין ולפתח את הענף קדימה. תודה לכל המאמנים שהגיעו והשתתפו בהשתלמות", סיכם ראש אגף תשתיות באיגוד הכדורעף אורי חבר.
תגובות