איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > שחקני השנה: ברטוש קורק וטיאנה בוסקוביץ'

שחקני השנה: ברטוש קורק וטיאנה בוסקוביץ'

שני השחקנים שהובילו את פולין וסרביה לזכייה באליפות העולם, זכו בתואר הנחשק בטקס הפרסים השנתי של ה-CEV, קונפדרציית הכדורעף האירופאית. צפו בביצועים של השחקנים הטובים באירופה

תאריך: 08/11/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
קונפדרציית הכדורעף האירופאית העניקה כבכל שנה פרסים למצטיינים בענף, והפעם כיכבו בטקס השחקניות והשחקנים שלקחו את נבחרותיהם (סרביה ופולין, בהתאמה) עד לזכייה באליפות העולם בכדורעף. הפרסים הוענקו בבודפשט, הונגריה.

שחקנית השנה - טיאנה בוסקוביץ'
בוסקוביץ', שחקנית נבחרת סרביה והקבוצה הטורקית Eczacibasi VitrA, זכתה בתואר בפעם השנייה ברציפות, והיא בת 21 בלבד. השחקנית שנולדה בעיר הבוסנית טרבינייה וקיבלה אזרחות סרבית, לקחה את נבחרתה עד לתואר אלופת העולם לראשונה בתולדותיה, עם ניצחון דרמטי על איטליה. היא זכתה בתואר ה-MVP באליפות העולם שנערכה ביפן, כפי שעשתה גם בשנה שעברה ביורו-וולי בבאקו. היא הובילה את רשימת המנחיתות המוצלחות באליפות העולם, וסיימה רביעית ברשימת הנקודות המצטברת.
 

שחקן השנה - ברטוש קורק
קורק הוא מהברגים המרכזיים במכונה של נבחרת פולין, שזכתה לפני כחודש באליפות העולם בכדורעף בפעם השנייה ברציפות, אחרי שגברה בגמר על ברזיל. המצליב בן ה-30 (2.07) הוביל את האליפות בנקודות (171), מקדים את מתיו אנדרסון האמריקאי. בעבר זכה עם קבוצתו PGE Skra BELCHATOW שלוש פעמים באליפות פולין, כמו גם במדליית הכסף ומדליית הארד באליפות אירופה לקבוצות. קורק החל את הקריירה בקבוצת הכדורעף של העיר ניסה, בה שיחק לצד אביו. בהמשך שיחק גם בהירושימה (יפן), בזיראט אנקרה (טורקיה) בדינמו מוסקבה (רוסיה) ובקבוצת לובה בנקה מקרטה האיטלקית.
 

אלופי החופים
אנדרס ברנטסן מול וכריסטיאן סנדלי סורום הנורבגים זכו במדליית הזהב באליפות אירופה בכדורעף חופים שנערכה בהאג, והם בני 21 ו-22 בלבד (בהתאמה). בנוסף זכו בשתי תחרויות ברמת חמישה כוכבים של ה-FIVB. יחד איתם זכו ברבורה הרמנובה ומרקטה סלוקובה הצ'כיות בקטגוריה הנשית של כדורעף החופים. השתיים זכו במקום השלישי באליפות אירופה, כמו גם באליפות ברמת ארבעה כוכבים באוסטרובה שבמולדתן, ובתחרות בווינה (5 כוכבים).נוער
דניס שקונוב ודמיטרי ורטיוק, בני 16 ו-17, שלטו ללא תחרות באליפות אירופה עד גיל 20 ובאליפות העולם עד גיל 19 בכדורעף חופים. באליפות העולם עד גיל 22 זכו במקום הרביעי. השניים ציינו כי מול וסורום הנורבגים הם מודלים לחיקוי עבורם.
תגובות