איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגה א': כור ההיתוך של הפועל דרום השרון

ליגה א': כור ההיתוך של הפועל דרום השרון

ערבים, יהודים, חילונים, דתיים, גברים ונשים משחקים יחד בקבוצה מליגה א'. הבונוס: שופטת כדורעף בינלאומית ואלוף ישראל בריצת 10 ק"מ תוך כדי ג'אגלינג

תאריך: 10/11/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: יוסי רובין  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
לפני כמה חודשים הוקמה, אד הוק, קבוצת חברים שתתחרה בטורניר החובבים המסורתי ביישוב שוהם. לאור ההצלחה המסחררת, המשיך הפרויקט לשלב הבא. "לאחר שזכינו במקום הראשון, החלטנו לבנות קבוצה איכותית שתתחרה בליגה", מספר טל בן זאב, מייסד הקבוצה.

אחרי זמן קצר התחוור לחברים כי בקבוצה התגבש תמהיל ייחודי של שחקניות ושחקנים. "שמנו לב, לגמרי במקרה, שהקבוצה מאוד רב גונית ומורכבת מכלל המגזרים באוכלוסיה", אומר בן זאב. בסגל של הפועל דרום השרון יש ערבים, יהודים, חילונים, דתיים, גברים ונשים. אחת מהן היא שופטת הכדורעף הבינלאומית יעל דותן. שחקן נוסף הוא ספורטאי להטוטן, מרתוניסט ואלוף ישראל בריצת 10 ק"מ עם ג'אגלינג (הקפצת 3 כדורים ברצף תוך כדי ריצה).

אחת הסיבות שהובילו להרשמה לליגה א' (בית ב') דווקא, היא שהליגה מאפשרת, לראשונה, לגברים ולנשים לשחק אלה לצד אלה. אחד המאפיינים הבולטים בקבוצה הוא הגיבוש והפרגון, למרות השוני הדמוגרפי. "הפכנו את השוני מנקודת תורפה לנקודת עוצמה", אומר בן זאב. מתוך כך, וכן מתוך הרצון לבנות קבוצה שתתקיים לטווח ארוך, הקבוצה היא דמוקרטית והניהול שלה משותף בין כל החברים.


יעל דותן. מככבת בליגה א'
תגובות