איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגת העל: הוד השרון מול מכבי ת"א במחזור השישי

ליגת העל: הוד השרון מול מכבי ת"א במחזור השישי

הקבוצות שנמצאות משני צדדיו של הקו שמפריד בין החלק התחתון של הליגה לחלק העליון יתמודדו מחר (19:00) זו מול זו במשחק חשוב עבורן. הפועל המעפיל מארחת את כפר סבא למשחק צמרת (19:00)

תאריך: 12/11/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: רינת ורדי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
המחזור השישי בליגת העל בכדורעף ישוחק מחר (ג'), ובמרכזו יעמדו שני מפגשים מסקרנים. הפועל כפ"ס והפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר, הקבוצות שנמצאות במקום השני והשלישי בהתאמה, ישחקו זו מול זו בעין שמר בתקווה להישאר קרובות למטה אשר עכו שבמקום הראשון. במקביל תפגשנה מכבי תל אביב ומכבי הוד השרון, אשר נמצאות משני צדדיו של הקו המפריד בין הפלייאוף העליון לתחתון. ניצחון של הוד השרון יפתח פער של 5 נקודות על פני הצהובים.

מכבי יעדים תל אביב - מכבי מוסינזון הוד השרון (19:00, מרכז הרב-ספורט, ת"א)
- שופטים: רועי בנסימון ורועי גורן

אחרי שני הפסדים רצופים, נראה שהמטרה הריאלית עבור הקבוצה של אריה זלינגר היא ההגעה לפלייאוף העליון. אלא שבפניה עומדת הוד השרון, שבונה גם היא על המקום בין 4 הראשונות בטבלה. בשבועיים הבאים מחכים לשחקנים של עדי גורן הפועל כפר סבא והמעפיל, כחלק מלוח המשחקים המאתגר שקיבלה הקבוצה. עבור הוד השרון, המפגש מול מכבי תל אביב, יריבה בסדר הגודל שלה, עשוי, בדיעבד, להיות מכריע. "כל אחד מהשחקנים יודע שבסופו של דבר המשחקים האלה, שמשוחקים גם במהלך הליגה הסדירה, יכולים לקבוע אם נעלה לפליאוף העליון או לא", אומר זיו גוטמן, המצליב של הוד השרון.


הוד השרון. חלק ממאבק משולש על מקומות 3-4. צילום: יוסי לזרוף

על יחסי הכוחות בצמרת הליגה אומר גוטמן: "בוא נשים את הדברים על השולחן. מתוך חמש הקבוצות הראשונות בליגה, יש שתיים שנמצאות הרבה מעל השאר, ואלו כפ"ס ומטה אשר עכו. אחרי שתי אלו יש אותנו, את המעפיל ואת מכבי ת"א. לפי דעתי, ועל הנייר, אלו שלוש קבוצות שנחשבות שוות, ולכן יהיה מרוץ של שלוש קבוצות על שני מקומות. בשבועיים הקרובים, בהם נשחק מול מכבי ומול המעפיל, נדע בדיוק איפה אנחנו עומדים ביחס לשתי היריבות שמתחרות איתנו על מקומות 3-4".

ולמרות חוסר הוודאות הזמני בנוגע למקומה של קבוצתו בין שלוש המועמדות הנ"ל, גוטמן שואב עידוד ממה שהוא רואה באימוני הקבוצה. "השנה יש לנו שלושה זרים, מה שלא היה בארבע העונות שלי במועדון. ואלו זרים שאוהבים לעבוד". על היריבה במשחק מחר אומר גוטמן: "עדיין מוזר לי לראות אותם בלי זוהר בר נצר ועומרי שוורץ, אבל צריך לתת את הכבוד למכבי שהצליחו להביא את זלינגר כמאמן ראשי. עכשיו כשהוא שם, יהיה לנו אפילו יותר קשה". 

הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר - הפועל יואב כפר סבא (19:00, אולם הבנים עין שמר)
- שופטים: מאלכ בוטו ורביד פאר

הפועל המעפיל התוססת, שמבטיחה ריצה בצמרת לצד אוווירה קהילתית שכוללת קפה ועוגיות איכותיות תתמודד במשחק קשה ביותר מול הפועל כפר סבא. שתי הקבוצות הפסידו העונה רק למטה אשר עכו, והמשחק יוכל יסמל, לפחות באופן זמני, אם מישהי מהן תוכל להיות אלטרנטיבה אופציונלית לאלופה הכל כך דומיננטית. נקודת ציון שיכולה להיות משמעותית עבור האורחת היא חזרתו למגרשים של ארנרדו גומז, המצליב הוונצואליאני הנפלא המכונה "המפציץ החום", שנעדר משורות כפ"ס במשחקים האחרונים בגלל פציעה קלה וחסר לה בהפסד למטה אשר עכו.

במעפיל מתכוננים למשחק במרץהפועל מטה אשר עכו - מ.ס עיילבון (19:00, היכל הספורט נעמן)
- שופטים: מאג'ד אבו שקרה וטיראן שהינו

בארבעת המחזורים האחרונים ניצחה מטה אשר עכו בצורה משכנעת את ארבע יריבותיה לצמרת הליגה, והדגימה פעם נוספת את ההגמוניה שלה בליגת העל. חניכיו של נועם כץ, שאיבדו עד כה רק שתי מערכות העונה, יזכו כעת לשלושה משחקים קלים יותר, כשיפגשו במחזורים הקרובים את עיילבון, אשקלון, וק.ק תל אביב. עיילבון עצמה שיפרה את מצבה בטבלה בשבועות האחרונים והתרחקה מחברותיה לתחתית, אבל תזדקק להופעה יוצאת דופן כדי להפתיע את מטה אשר עכו בביתה.

ק.ק תל אביב - אליצור נתן אשקלון (19:45, הדר אפקה, ת"א)
- שופטים: שלומי מוכתרי ואיתי שיקמן

שתי הקבוצות עדיין ללא נקודה העונה, וזו ההזדמנות שלהן לצאת ממעגל ההפסדים. אשקלון עדיין מחכה לסיפתח המוצלח שלה בליגת העל, שממתין יותר מדי זמן. מנגד, בק.ק ינסו לעמוד בקצב של קבוצת הנשים של המועדון, שמטפסת לאיטה לצמרת הליגה.
תגובות