איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > החשיפה לענף נמשכת: ניידת הכדורעף בבתי הספר

החשיפה לענף נמשכת: ניידת הכדורעף בבתי הספר

השבוע הגענו לאופקים, לתל אביב ולרעננה. מאמנים ושחקנים הפעילו את הילדים ולימדו פעולות בסיסיות בכדורעף

תאריך: 11/11/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בשבוע שעבר קיימה הניידת של איגוד הכדורעף בשיתוף אתנה פעילות חשיפה לענף הכדורעף בביה"ס מגד ברעננה לשכבות ד'-ו'. את הפעילות הנחתה חן שמוחה לצד ניר שטילרמן ויובל כהנא, ואליהם הצטרפו שחקני הקבוצה אותה מאמנת שמוחה - שחקני קבוצת הנוער בחטיבת רימון, שכבה ח'. שחקני הקבוצה לימדו את הילדים הצעירים את המשחק, בביה"ס בו הם עצמם למדו עד לפני שנתיים בלבד.

במסגרת הפעילות ביצעו שמוחה וחניכיה הדגמות של המשחק, ולימדו את המשתתפות והמשתתפים מכות בסיסיות בכדורעף באמצעות תחנות מגוונות. שמוחה סיפרה שהפעילות הייתה מהנה עבור המשתתפים, והוסיפה: "תענוג לראות את המהירות בה הילדים מתחברים למשחק. אני בטוחה שסחפנו אחרינו שחקנים פוטנציאלים רבים בעתיד. התרגשתי במיוחד לראות את הקבוצה שלי, דור ההווה מעביר הלאה את האהבה והחיבור לכדורעף לדור העתיד".


קינן קופץ' וטל טייכנר. ממשיכים להביא את הענף לבתי הספר

תחנה בתל אביב

עוד השבוע הגיעה ניידת הכדורעף לבית הספר היובל בתל אביב, והפעילה את ילדי כיתות ג'-ו'. בבית הספר ביקרו שחקנים ומאמנים מהענף: טל טייכנר, נעם אלבז, בקי קופלוביץ, קינן קופץ, דימה זילמניוכין, גונן מינץ ויאיר קרוגליאק. טייכנר סיפרה אחרי הפעילות: "התחלתי לאמן השנה במכבי ת"א, והחיבור דרך פרויקט הבייבי שלי, ניידת הכדורעף, הוא מתבקש. ההפנינג בבי"ס היובל היה מרהיב בצורה יוצאת דופן. שמחתי לראות שהילדים עפים על כדורעף, טועמים ומתנסים. אני מאוד שמחה לראות מועדונים בכל הארץ אשר אימצו את שיטת הניידת ודרך הפעילות מצליחים לגייס שחקניות ושחקנים חדשים למועדון - זאת הדרך להגיע לעוד ועוד ילדות וילדים".

בשנת 2015 מנתה מחלקת הילדים והנוער של מכבי תל אביב 12 שחקנים בלבד, ואילו היום משחקים במועדון 240 שחקנים ושחקניות משמונה בתי ספר. מי שעומד מאחורי הרחבת המחלקה הוא נעם אלבז, שאימן בתחילת השנה את קבוצת הבוגרים של המועדון.

וגם לאופקים הגענו

מירב חמו, רכזת אתנה באופקים ואילנה איטח מנהלת מחלקת הספורט, הזמינו את הניידת לאופקים. ליום החשיפה הגיעו כ-200 ילדות, שלמדו שיטות בסיסיות וטכניקות בכדורעף. "כחלק מעידוד וצמיחה של ענפי הספורט לנערות, נשים וילדות, אנחנו משתדלים במחלקת הספורט העירונית לחשוף את הבנות מבתי הספר השונים למגוון פעילויות ספורט בענפים שונים. ענפי הכדור חזקים מאוד באופקים, ועל כן החלטנו להתרחב ולהצמיח את ענף הכדורעף אצלנו", סיפרה חמו.


ההפעלה באופקים. בעיר שואפים לפתוח קבוצה לילדות

לגבי מטרת הפעילות הרחיבה חמו: "השאיפה שלנו היא לפתוח קבוצת כדורעף לילדות, לפתוח קבוצה באיגוד ולפתח את הספורט הזה כענף תחרותי אצלנו באופקים". מי שעוד השתתפו בפעילות הם עינב עסיס קדוש, שחקנית ליגת העל באסא בן גוריון ב"ש, יחד עם ליאור דניאלי, מורן לאמי ואלכס צייטלין, מאמן הקבוצה.

תגובות