איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ציון דרך: דרבי בין קבוצות הנשים של מכבי ת"א

ציון דרך: דרבי בין קבוצות הנשים של מכבי ת"א

מפגש פיקנטי התקיים בליגה הארצית בין שתי הקבוצות שמאמן נעם אלבז, לשעבר מאמן קבוצת הגברים: "החלום הוא קבוצה בליגת העל"

תאריך: 24/11/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות מכבי תל אביב  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מפגש פיקנטי התקיים בשבוע שעבר בליגה הארצית כאשר שתי קבוצות נשים של מכבי תל אביב שיחקו זו מול זו (מכבי תל אביב א', אגב, ניצחה את מכבי תל אביב 0:3). לפני כשנתיים, עם הקמת מחלקת הנוער של הצהובים, הוקמה קבוצת נשים חובבנית שהתאמנה פעם בשבוע באולם קטן וישן. הקבוצה התקדמה ולמדה את המשחק תוך מספר חודשים, ונרשמה כקבוצת הנשים הראשונה של מכבי תל אביב ב-20 השנים האחרונות.מאז שילשה הקבוצה את כמות השחקניות, כך שלעונת 2018/19 רשם המועדון, בעזרת מספר שחקניות נוער, שתי קבוצות שישחקו תחת מכבי תל אביב.

נעם אלבז, מאמן שתי הקבוצות, מספר: "המטרה היא להעלות את שתי הקבוצות לליגה הלאומית. מכבי תל אביב אף חולמת על קבוצת נשים תחרותית בליגת העל לנשים, שתתבסס על שחקניות הנוער של המועדון, שממשיכות להתקדם ולגדול בתוך המועדון".


שחקניות מכבי בדרבי. נקודת ציון לקבוצה החדשה

התשתית לקבוצה מתחילה בבתי הספר היסודיים, בהן מוצאות שני פטר ויסמין אלגרישי, מנהלות מחלקת הנשים של המועדון, את דור העתיד. פטר מספרת: "הקבוצה התחילה מחיבור של חברות ואהבה לכדורעף. ממוצע גיל הנשים הוא 30 ואף אחת לא תיארה לעצמה התקדמות והצלחה כזו". ג'ואן, קפטנית אחת הקבוצות, מוסיפה: "מאוד חשוב לנו לשמור על החברות בינינו ועל האוירה שנוצרה לנו באימונים. אנחנו שואפות זאת יחד עם תחרותיות במשחקים ועם זה לנצח".

על משחק הדרבי האחרון מספרת אלגרישי: "בשנה שעברה שיחקתי בקבוצה הראשונה והשנה עברתי לקבוצה השניה, כך שבמשחק היו הרבה רגשות מעורבים. לא קל לשחק בפעם הראשונה נגד החברות שאיתן אני גם מתאמנת במשך השבוע. כל הכייף בעניין הוא שבסוף המשחק, בלי קשר למי שניצח או הפסיד, ישבנו יחד באיזה פאב באיזור".
 
תגובות