איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > העיקר זה התמהיל: הכירו את מעורב ירושלמי

העיקר זה התמהיל: הכירו את מעורב ירושלמי

ליגה א': מנהל בחברת רובוטיקה, עובד בגן החיות, קצינה בקבע ונגנית כינור: העיקר שעל המגרש יהיו בכל רגע נתון שלוש שחקניות ושלושה שחקנים. מעורב ירושלמי לא מתכוונת לעצור

תאריך: 03/12/2018  |  כתב: ג'סיקה סטרווייס  |  צילום: באדיבות מעורב ירושלמי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אנחנו קבוצת מעורב ירושלמי, אחת מתוך שתי קבוצות ירושלמיות בליגה המעורבת (ליגה א' - בית א'). בתקופת פעילותה של הקבוצה התגבש לנו סגל נחמד בעל מגוון אנושי אדיר, ירושלמים מלידה וכאלה שהצטרפו אליה בשנים האחרונות. 

החזון
ספיר בלוזר חיפשה בירושלים מקום שבו אפשר לשחק כדורעף, גברים ונשים גם יחד. היא הבינה שאין, ואז החליטה (בזכותו של צדוק בראל האגדי) להרים ליגה ירושלמית, לימים מחוז ירושלים. הרעיון של הליגה המעורבת פשוט: גברים ונשים משחקים יחד כדורעף, ומתחרים מול קבוצות מכל הארץ.

חלקנו שיחקנו בתיכון (וחלקנו קצת פחות). מה שמשותף לכולנו הוא הרצון לשחק יחד, להתאמן, להיות שחקנים ושחקניות טובים יותר כפרטים וכקבוצה גם יחד. הליגה המעורבת העניקה לנו את הפלטפורמה לשחק בתמהיל המעניין של גברים ונשים יחד, בו לכל שחקן ושחקנית יתרון יחסי והרבה מה לתת בתוך הקבוצה.


שחקניות ושחקני מעורב ירושלמי. יש איפה לשחק בירושלים

אצלנו בקבוצה מקפידים על כך שבכל רגע נתון משחקים על המגרש שלושה שחקנים ושלוש שחקניות. דרך המשחק הקבוצתי לומדים הרבה על עבודת צוות, על דינמיקה קבוצתית ועל תקשורת בין השחקנים - כל מה שהופך אותנו מאוסף של שחקנים לקבוצה מגובשת. במסגרת הליגה אנחנו מקיימים אימון אחת לשבועיים, במהלכו אנחנו משפרים את הטכניקה, את מיומנויות המשחק ואת התקשורת בין השחקנים בקבוצה.

חשובה לנו המצוינות שנובעת מהתחרותיות, האתגר, הרצון לשאוף למעלה ביכולות ולנצח במשחקים, אבל לא פחות חשוב לנו לשחק בכיף: שתהיה אוירה טובה ואמון בין השחקנים, תחושת שוויוניות בין גברים ונשים לצד מודעות ליתרון היחסי של כל שחקן ושחקנית בקבוצה.

הקבוצה שלנו
1. בראש ובראשונה - קפטנית הקבוצה ומקימת מחוז ירושלים בליגה המעורבת - ספיר בלוזר, 28, הגיעה אלינו מהגליל הרחוק, כבר 5 שנים בירושלים כי מגיל צעיר ידעה שתרצה לגור בה כשתגדל
2. אלחנן רחמים, 29, לומד ציור בבית הספר לציור ורישום
3. נועה כרם, 24, לומדת צילום במוסררה ועובדת בפוטו עדן
4. אהוד עוזיאל, 39, מנהל צוות חדשנות עירונית בירושלים
5. גיא ליכטינגר, 23, סטודנט לפכ"מ (פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה) באוניברסיטה העברית בירושלים
6. ג'סיקה סטרווייס, 31, עובדת במועצה להשכלה גבוהה, ירושלמית כל החיים
7. ליאל בן עמי רותם, 33, אמא לאלון בן שנתיים, אדריכלית עצמאית במיזם שעוסק בעבודה עם קהילות ופלייסמייקינג
8. מור יששכר, 27, קצינה בקבע בחיל חינוך, בדרגת רס"ן, מפקדת קורס יעוד ויחוד - קורס תנאי דרגה לרס"ן בצה"ל
9. אוהד פלד, 26, לומד ועובד בגן חיות
10. יאיר עוזיאל,  30, מנהל פרויקט בחברת רובוטיקה
11. יוליה מילר, 23, לבורנטית, מנגנת על כינור
 
תגובות