איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > אושר: גובה הרשת ישתנה בליגות הצעירות

אושר: גובה הרשת ישתנה בליגות הצעירות

בתקווה לצמצום הפער בין אופן המשחק בגילאים הצעירים לבוגרים, הוחלט על הנמכת הרשת בכמה מהליגות הצעירות, והגבהתה בליגות לנוער. באיגוד מסבירים: "הקו שהנחה את ההחלטה היה לאפשר לכל הספורטאים בכל הגילאים לבצע פעולות מעל הרשת". וגם: ליגה חדשה לכיתות ד'-ו'

תאריך: 09/12/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
הנהלת איגוד הכדורעף אישרה במהלך השבוע האחרון את המלצת הוועדה המקצועית לשנות את גובה הרשת בכמה מן הליגות הצעירות בארץ.

אורי חבר, מנהל אגף התשתיות באיגוד, הסביר את ההחלטה: "המטרה הייתה להתאים את גובה הרשת בכל המסגרות של ליגות בתי הספר וליגות האיגוד באופן שיהיה הגיוני מקצועית ויאפשר עליה הדרגתית בגובה הרשת עד לגילאי הבוגרים.

"הקו שהנחה את ההחלטה היה לאפשר לכל הספורטאים בכל הגילאים לבצע פעולות מעל הרשת, כגון הנחתה וחסימה. הדבר יאפשר לרוב השחקנים להצליח בפעולות הכי מהנות במשחק, ובנוסף לגרום לקבוצות להתקיף עם יותר משחקן אחד על הרשת. מהצד השני תכתיב ההתקפה את הצורך לחסום עם יותר משחקן אחד, ותגרום לתנועה רבה יותר על המגרש ולצורך בתיאום בין השחקנים. כמובן שהתאמת גובה הרשת היא צעד טכני בלבד, ואנחנו מקווים שהדבר יביא לצמצום הפער בין אופן המשחק בגילאים הצעירים לבוגרים", אמר חבר.


אליפות העולם לנבחרות שנערכה השנה. להתאים את אופן המשחק לצורה בה משחקים הבוגרים. צילום: FIVB

שינויים בליגות לבנות: בליגות לגילאי 13 (כיתה ז') תונמך הרשת בחמישה סנטימטרים לגובה של 205 סנטימטרים; בליגות לגילאי 13-14 (כיתות ז' ו-ח') תונמך הרשת בחמישה סנטימטרים לגובה של 210 סנטימטרים; בליגות לגילאי 15 (כיתה ט') תונמך הרשת בחמישה סנטימטרים לגובה של 215 סנטימטרים; בליגות לנערות (גילאי 14-17) תונמך הרשת בארבעה סנטימטרים לגובה של 220 סנטימטרים. גובה הרשת בשאר הליגות לצעירות יישאר ללא שינוי.

שינויים בליגות לבנים: בליגות לגילאי 13 (כיתה ז') תונמך הרשת בחמישה סנטימטרים לגובה של 210 סנטימטרים; בליגות לגילאי 13-14 (כיתות ז' ו-ח') תונמך הרשת בחמישה סנטימטרים לגובה של 220 סנטימטרים; בליגות לגילאי 15 (כיתה ט') תונמך הרשת בחמישה סנטימטרים לגובה של 230 סנטימטרים; בליגות לנוער (גילאי 16-19) תוגבה הרשת בשלושה סנטימטרים לגובה של 243 סנטימטרים. גובה הרשת בשאר הליגות לצעירים יישאר ללא שינוי.

ליגה חדשה לגילאי 10-12

בעקבות סיומה של התכנית הממשלתית "פרחי ספורט", אותה יזמה שרת התרבות והספורט לימור לבנת בשנת 2013 במטרה לעודד ילדים ובני נוער לעסוק בספורט בשל מספרם הנמוך (ביחס למערב) של ספורטאים רשומים בישראל, החליט השבוע איגוד הכדורעף על פתיחתה של ליגה חדשה לגילאי 10-12 (כיתות ד'-ו') כאלטרנטיבה. תכנית "פרחי ספורט", ששמה לעצמה למטרה להוסיף 50,000 ספורטאים רשומים לבסיס הפירמידה הספורטיבית בישראל, מסתיימת החודש לאחר חמש שנים.


אלטרנטיבה לתכנית "פרחי ספורט". צילום: איגוד הכדורעף

מתכונת הליגה תהיה דומה לטורנירים המתקיימים במסגרת בתי הספר בשלב הראשון, ולאחר מכן יתקיימו אירועים איזוריים גדולים יותר. מאחר שהפעילות אינה מתוקצבת על ידי המדינה, היא תפעל במסגרת תחרויות בודדות (3-4 בשנה כמינימום) שיתקיימו לאורך השנה על מנת לא להעמיס בהוצאות על הקבוצות.

בשלב הראשון, האיזורי, יחולקו הקבוצות לבתים על פי איזורים גאוגרפיים ויתמודדו בתחרויות בשיטת טורנירים מקומיים, כאשר כל קבוצה תקבל את הזכות לארח טורניר אחד. הטורנירים ינוהלו על ידי הקבוצות המארחות בעזרתו של איגוד הכדורעף. השלב האיזורי יחל בחודשי ינואר-פברואר 2019. בשלב המחוזי יתמודדו נציגות של כל מועדון בטורניר מחוזי שיאורגן על ידי האיגוד. באיגוד מבקשים להשלים את ההרשמה לליגה עד סוף החודש הנוכחי.
תגובות