איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > חופים: טורניר מוקדמות חדש למשחקים האולימפיים

חופים: טורניר מוקדמות חדש למשחקים האולימפיים

הטורניר, שיתקיים בסין בספטמבר בשנה הבאה, מציע שני כרטיסים לטוקיו 2020. בתחרות ישתתפו רק נבחרות שטרם הבטיחו את מקומן בטורניר האולימפי

תאריך: 12/12/2018  |  כתב: FIVB ואתר איגוד הכדורעף  |  צילום: FIVB ואתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
טורניר המוקדמות למשחקים האולימפיים (טוקיו 2020) בכדורעף חופים ייערך בסין, כך הודיעה השבוע פדרציית הכדורעף העולמית (FIVB). הטורניר נותן הזדמנות לפדרציות הכדורעף להשיג שני מקומות במשחקים האולימפיים לכל אחד מהמינים. הוא ייערך בין התאריכים 18-22.9.2019. ההחלטה אודות העיר שתארח את הטורניר עדיין לא התקבלה.

נשיא ה-FIVB ד"ר ארי גראסה אמר על טורניר המוקדמות: "האירוע יתרום להכרה בסין כמדינה שמקדמת את כדורעף החופים. בסין יתקיימו בעונת 2018/2019 יותר טורנירי כדורעף חופים מאשר בכל מקום אחר". נכון לסיום 2018 לסין שני זוגות בטופ 50 בעולם לגברים ולנשים. עם זאת, בשנת 2019, שהיא שנה קדם-אולימפית, תתקבל תמונה מדויקת יותר אודות לגבי מאזן הכוחות העולמי. סין מארחת תחרויות רבות על מנת לקדם את הספורט במדינה, להנגיש תחרויות לספורטאים הסינים ולוודא כי ישנו ייצוג קבוע לספורטאים המייצגים את המדינה.

תהיה זו הפעם הראשונה בה יתקיים טורניר המוקדמות האולימפי במתכונת זו. תזכורת: בטורניר כדורעף החופים במשחקים האולימפיים משתתפות 24 נבחרות, כאשר רק שתי נבחרות מאותה מדינה יכולות להשתתף. הדרכים להשיג כרטיס למשחקים האולימפיים רבות ומגוונות. מי שייכנסו לטורניר האולימפי הן: 15 הנבחרות המדורגות ראשונות בעולם בתאריך היעד הסופי שנקבע מראש (14.6.2020); נבחרת 1 שתזכה באליפות העולם שמתקיימת לפני המשחקים האולימפיים (ב-2019 תתקיים האליפות בהמבורג); 5 הנבחרות שיזכו בגביע היבשתי ביבשת אליה הן שייכות, טורניר הנמשך כשנתיים  (נבחרת אחת מכל יבשת); מארחת המשחקים האולימפיים (1), במקרה הנוכחי יפן; וכעת גם 2 הפיינליסטיות בטורניר המוקדמות החדש שייערך לראשונה בשנה הבאה, בו ישחקו רק נבחרות שכבר לא זכו בכרטיס לטוקיו.


סטריקוב וחורין. השתיים יפתחו בנפרד את 2019

טורניר כדורעף החופים בטוקיו 2020 יתקיים בין התאריכים 24 ביולי ל-9 באוגוסט. במשחקים האולימפיים בריו 2016 זכו הברזילאים אליסון קרוטי וברונו שמידט במדליית הזהב בטורניר הגברים בכדורעף חופים, שנערך בחוף קופקבאנה, לאחר שזכו בשנת 2015 באליפות העולם. בטורניר הנשים זכו הגרמניות לאורה לודוויג וקירה ולקנהורסט, שזכו גם הן באליפות העולם לפני כן, כך שניתן לקבל אינדיקציה טובה מאליפות העולם לגבי התשובה לשאלה מה היא הנבחרת החזקה בעולם.   

לאחר עונה ראשונה של הכרות עם השחקניות הוחלט בצוות המקצועי כי סופיה סטריקוב ואניטה דייב יפתחו יחד את עונת התחרויות 2019. נוי חורין, שפתחה את העונה הקודמת עם סטריקוב (השתיים דורגו בשיאן במקום ה-74 בעולם) וסיימה אותה עם דייב, תפתח את העונה עם נגה מאור, לה תהיה זו העונה הראשונה כשחקנית בוגרת. מאור, 1.91, בוגרת האקדמיה לכדורעף חופים של האיגוד הנחשבת להבטחה הגדולה של ישראל בענף, מתגייסת בימים אלו לצה"ל ומיד לאחר סיום הטירונות תחזור להכנות לעונה הקרובה.
 
לוח השנה של ה-FIVB לאירועי כדורעף חופים (לחצו להגדלה)

 

 

 
תגובות