איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > עונה שנייה של חליפות יוצאת לדרך

עונה שנייה של חליפות יוצאת לדרך

חלק א': הכירו את השישיה הראשונה מתוך שנים עשר המופלאים שיוצאים לדרך בעונה השנייה של פרויקט החליפות למינוף מודעות ופעילות הכדורעף

תאריך: 23/12/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פרוייקט חליפות 2 יוצא לדרך: שחקני כדורעף פעילים מקדמים יוזמות למען הענף, תמורת מלגת לימודים בסך 5,000 ש"ח. את הפרויקט עצמו יזם עומרי שוורץ, הליברו של הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר. הרציונל שעומד מאחורי בחירת השם הוא העובדה שהשחקנים תופרים לעצמם "חליפה": בוחרים פרוייקט שמתאים להם, ממנפים אותו בשיתוף פעולה עם איגוד הכדורעף, ומוציאים אותו לפועל בהיקף של 40 שעות שנתיות בתמורה למלגת הלימודים. לפניכם שישה מבין 12 המשתתפים בפרויקט, בחלק הראשון מבין שניים.
 
עמרי שוורץ עצמו אמר על פתיחת השנה השנייה של הפרויקט: "אני שמח מאוד שהשתיל ששתלנו לפני כשנה גדל ולאט לאט הופך לעץ שמניב פירות. שיתוף הפעולה בין השחקניות והשחקנים לאיגוד מעיר את השטח לפעילויות מיוחדות שממנפות את הענף שכולנו כל כך אוהבים".

שחקן ושחקנית המשחק - בקי קפילוביץ' ואמיר דהן

על הפרוייקט: חלוקת מדליות למצטיינים במסגרת משחקי ליגת העל לנשים ולגברים בטקס רשמי.

אמיר דהן: משחק בליגה הלאומית במדי הפועל כפר סבא. שיחק במשך שנתיים בנבחרת ישראל, לומד במכללת רופין הנדסת תעשייה וניהול.

בקי קופילוביץ': אחרי שניסיתי מספר ענפי ספורט, עברתי בכיתה י׳ לאקדמיה בוינגייט, שהייתה עבורי מקפצה לאורח חיים כספורטאית מקצוענית. עם סיום השירות טסתי לשחק וללמוד באוניברסיטת סן פרנסיסקו, השלמתי את התואר השני בכלכלה ושיחקתי בב"ש, בק.ק. תל אביב ובכפ"ס. היום אני גאה להיות שחקנית נבחרת וק.ק. תל אביב, ולאמן בסגל נבחרת הנערות.  
ללמוד מהטובים ביותר - שון קסל

על הפרוייקט: סרטונים בהם משתתפים שחקני נבחרת ישראל, שמטרתם היא לתת ליצור מאגר תרגילים למי שרוצים ללמוד כדורעף מהטובים ביותר. דרך מאגר הווידאו הזה, שישאר רלוונטי לתקופה ממושכת, יוכלו ילדים להכיר שחקנים, ללמוד טיפים וטכניקה נכונה, וגם ינתנו להם תרגילים להעשרה לעבודה עצמאית.

שון קסל: בוגר אקדמיית המצוינות בוינגייט, כבר שש שנים שחקן מקצוען. התחלתי במועדון שבו גדלתי, מכבי חיפה, ומשם עברתי להפועל מטה אשר עכו. משחקן צעיר שמרבית הזמן בילה על הספסל, הפכתי לשחקן שישייה וזכיתי בתארים. בתקופה הזאת גם זומנתי לסגל נבחרת ישראל, בה אני לוקח חלק עד היום. אחרי מטה אשר העברתי שתי עונות בהוד השרון, והשנה חתמתי על חוזה באשדוד.

יומני הקולג' - נועם חנון

על הפרוייקט: חשיפה של חוויית החיים כשחקן כדורעף בקולג' בארה"ב. המטרה היא להסביר ולהנגיש את עולם הכדורעף בארצות הברית לשחקנים צעירים שהיו רוצים לנסוע ולשחק בחו''ל, אבל לא יודעים איפה להתחיל. הפרויקט יתבצע בעזרת סרטונים וכתבות על החיים בקולג', הקושי וההתמודדות עם לימודים רחוק מהבית.

נועם חנון: התחלתי לשחק בכיתה ז' בבית הספר מבואות עירון. זכיתי עם קבוצתי באליפות הארץ לגילאי ט' ופעמיים בי'-יב' בגיל 16 נכנסתי באופן אקסטרני לאקדמיית הכדורעף, בוינגייט וייצגתי את ישראל בנבחרות הצעירות. לאחר מכן קיבלתי זימון לנבחרת הבוגרת, ומאז אני שם.חיבור לקהילה ומודל לחיקוי - יאל בנימין אוהד מאגרו

על הפרויקט: חיבור שחקניות בוגרות לצעירות במועדון. הפקת אירועים משותפים לשחקניות הקבוצה הבוגרת יחד עם הצעירות, שיכללו פאנלים, שיח ושאלות. מפגשים ואירועים בניצוחן של שחקניות ליגת העל עם שחקנים ושחקניות העתיד של המועדון.

יאל בנימין: התחלתי לשחק בחדרה. שיחקתי בליגת העל לתיכונים בתיכון חדרה ובנבחרת הנערות. אחרי שסיימתי את התיכון שיחקתי באבן יהודה (שהייתה אז בליגת העל), ובמקביל בנבחרת הנשים. כשסיימתי את הצבא נסעתי לשחק בליגת המכללות בארה"ב, ושיחקתי ב-Southern Illinois University. לפני שנה וחצי חזרתי, ומאז אני משחקת ברעננה.

אוהד מאגרו: התחלתי לשחק בכיתה ז' בתיכון חדרה, לקראת השחרור חזרתי לשחק בליגה הארצית במעפיל. אחרי שנת הפסקה עקב פציעה חזרתי לשחק בליגה הארצית, בכוכב יאיר, והשנה אני משחק בקבוצה השנייה של המעפיל בליגה הלאומית. בנוסף אני מאמן בחדרה ובפרדס חנה גילאים שונים של בנים ובנות.

תגובות