איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > 2018 במספרים: השנה הגדולה של פאולה אגונו

2018 במספרים: השנה הגדולה של פאולה אגונו

כדורעף נבחרות: 45 הנקודות שהמטירה האיטלקיה על ראשן של הסיניות בחצי גמר אליפות העולם היו ללא ספק רגע שיא בשנה שחלפה. אבל היו עוד שחקניות שנכנסו לדפי ההיסטוריה

תאריך: 21/12/2018  |  כתב: FIVB  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אם יש לבחור רגע בלתי-נשכח אחד בלבד משנת 2018, שהייתה שנה נפלאה בכדורעף נשים, קשה שלא לסמן את 45 הנקודות שהמטירה פאולה אגונו האיטלקית על סין במסגרת חצי גמר גביע העולם לנבחרות. היה זה שיא שהשאיר הרחק מאחור את קודמיו, והעלה את הרף לגבהים בלתי צפויים. השיא הקודם למשחק בגביע העולם, 40 נקודות של ילנה פאבלובה הקזחית מול ארה"ב ב-2016, עמד על כנו במשך 12 שנים.

האיטלקיה בת ה-19, שסיפקה עוד כמה הופעות חריגות באליפות העולם, עלתה גם לראש טבלת הנקודות באליפות אחת בכל הזמנים. היא סיימה את האליפות עם 324 נקודות ב-13 משחקים, 73 נקודות יותר מאשר נסליהאן דמיר הטורקיה, למרות שהאחרונה עשתה זאת ב-11 משחקים בלבד. דמיר היא עדיין היחידה לסיים בראש טבלת יצרניות הנקודות במשך שתי אליפויות רצופות.

צפו ברגעים הגדולים מגמר אליפות העולם לנבחרות
 

ולמרות זאת, אגונו לא סיימה כ-MVP של הטורניר, ומי שהאפילה עליה היא טיאנה בוסקוביץ', הסרבית בת ה-21 שסחפה את נבחרתה לזכייה בגביע וגם סיימה כשחקנית ההתקפה היעילה ביותר בתחרות עם 176 נקודות מתוך 328 הנחתות. הישג זה נותר הרחק מאחורי 65.03% (106/163) ההצלחה בהתקפה שהשיגה אליזבטה טישצ'נקו הרוסיה באליפות ב-2002.

ב-2018 יצא לדרך לראשונה גם המפעל החדש של ה-FIVB, ליגת האומות, שהחליפה את סבב הגראנד פרי העולמי. במהלך החודש בו התקיימה התחרות הצליחו שחקניות לקבוע 30 נקודות או יותר במשחק אחד לא פחות מ-14 פעמים. מלווינה סמרזק הפולניה עשתה זאת שלוש פעמים לבדה, כשהשיגה 39 נקודות בהפסד נבחרתה לתאילנד, 35 נקודות במשחק הניצחון 2:3 על סין, ו-33 בניצחון על יפן.

באירוע האחרון שקיימה העונה ה-FIVB, פדרציית הכדורעף העולמית, אליפות העולם לקבוצות, היו אלו הסיניות ששלטו בעמודות הנקודות. ז'ו טינג, שחקנית אלופת העולם ואקיף בנק איסטנבול, זכתה בתואר ה-MVP של התחרות, וסיימה בפעם השלישית בתור מי שמשיגה את המספר הרב ביותר של נקודות באליפות. היא היחידה שהצליחה לעשות זאת יותר מפעם אחת. ליו יאנהאן בת ה-25, המצליבה של קבוצת ז'ג'יאנג הסינית, נכנסה גם היא לספר השיאים עם 34 נקודות מול וולרו לה קאן הצרפתית.


ליו יאנהאן. עשתה את שלה השנה
תגובות