איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פרויקט חליפות ממשיך, ואלו האנשים שיובילו אותו

פרויקט חליפות ממשיך, ואלו האנשים שיובילו אותו

חלק ב': פרויקט האינסטוש של עמית דיין, עלייתו של מרכיב הכושר באדיבות יובל פינקלשטיין והמיזם למצוינות בשיפוט של אלכסנדרה שפושניקוב סאשה. המיזם שהגה עמרי שוורץ ממשיך לעונה נוספת, והנה האנשים שמרכיבים אותו

תאריך: 24/12/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות מכבי רעננה  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פרוייקט חליפות 2 יוצא לדרך: שחקני כדורעף פעילים מקדמים יוזמות למען הענף, תמורת מלגת לימודים בסך 5,000 ש"ח. את הפרויקט עצמו יזם עומרי שוורץ, הליברו של הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר. הרציונל שעומד מאחורי בחירת השם הוא העובדה שהשחקנים תופרים לעצמם "חליפה": בוחרים פרוייקט שמתאים להם, ממנפים אותו בשיתוף פעולה עם איגוד הכדורעף, ומוציאים אותו לפועל בהיקף של 40 שעות שנתיות בתמורה למלגת הלימודים. לפניכם השישיה השנייה מבין 12 המשתתפים בפרויקט, בחלק השני מבין שניים.
 
עמרי שוורץ עצמו אמר על פתיחת השנה השנייה של הפרויקט: "אני שמח מאוד שהשתיל ששתלנו לפני כשנה גדל ולאט לאט הופך לעץ שמניב פירות. שיתוף הפעולה בין השחקניות והשחקנים לאיגוד מעיר את השטח לפעילויות מיוחדות שממנפות את הענף שכולנו כל כך אוהבים".

תוך כדי תנועה - יובל פינקלשטיין

על הפרוייקט: מטרת הפרויקט היא לחשוף בפני הקבוצות את חשיבות המרכיבים הפיזיים בכדורעף, באמצעות אימוני כושר לקבוצות צעירות.  

יובל פינקלשטיין: התחלתי את דרכי בכדורעף בחוג במטה אשר,  בכיתה ח׳ הצטרפתי לאימונים של הבוגרים במטה אשר. לאחר כשנה קיבלתי החלטה לעבור לאקדמיה בווינגייט, אליה עברתי באמצע כיתה ט׳. שם גדלתי והתחנכתי וכשסיימתי י"ב חתמתי ל-3 שנים במטה אשר. לאחר מכן עברתי למעפיל. השנה האחרונה שלי בכדורעף הייתה בהוד השרון. במהלך כל השנים הייתי שותף בהרכב של נבחרת ישראל, איתה טסתי עשרות פעמים לתחרויות בין לאומיות.אינסטוש - עמית דיין

על הפרוייקט: הכוונה היא לחשוף את הכדורעף הישראלי, ובמיוחד את כדורעף החופים, באינסטגרם. אנשים לא יודעים עד כמה כדורעף חופים הוא קשה וכיפי.
 
עמית דיין: התחלתי לשחק בגיל 10 בבית הספר היסודי ברנר בכפר סבא. מאוחר יותר שיחקתי בתיכון גלילי, במדיו זכיתי בכיתה י"א באליפות ליגת העל לתיכונים. כשהייתי בכיתה י"ב זכינו במקום השני באליפות המדינה לנוער. במהלך הצבא שיחקתי במשך שלוש שנים בסבב כדורעף החופים ובמקביל שיחקתי בליגה הלאומית בכפר סבא. בקיץ האחרון סיימתי במקום השלישי בארץ בכדורעף חופים.עפים על הדרום - חן אוליקי ואלמוג באומן

על הפרוייקט: הנגשת הכדורעף לסטודנטים באמצעות שני אפיקים - יצירת ממשק בין האוניברסיטה והמכללות, וחיבור בין אוהבי הכדורעף בעיר באר שבע. המטרה לטווח הארוך היא לפתוח ליגת חובבנים מעורבת בבאר שבע, וליצור פלטפורמה ללמידה של טכניקות הבסיס לחובבנים.

אלמוג באומן: התחלתי לשחק במשגב, ובתיכון שיחקנו בליגה הארצית ובלאומית. עברתי קורס מדריכים בווינגייט, וכיום אני מאמנת בחוג לילדות ה'-ו'.

חן אוליקי: התחלתי לשחק בבית הספר במועצה האזורית אשכול. כשסיימתי את התיכון, היינו במקום הראשון באיזור הדרום. אחרי הפסקה של כמה שנים בתקופת הצבא עברתי לב"ש, שם הצטרפתי לאסא בן גוריון כשהיו אז בלאומית. השנה התחלתי את שנתי הרביעית בקבוצה, שנמצאת כיום בליגת העל.לפני משחק - טל בן אבנר

על הפרוייקט: הפרויקט ילווה שחקנים ושחקניות בולטים בהכנותיהם לקראת יום המשחק. המטרה היא להציג בפני הדור הצעיר את האופן שבו שחקנים מקצוענים מתכוננים למשחק, בתקווה שיותר ויותר צעירים יחליטו ללכת בדרך זו.

טל בן אבנר: התחלתי לשחק בבית הספר במודיעין, ומשם התקדמתי לקבוצה העירונית. בתחילת כיתה י"א עברתי לפנימיה של האקדמיה. שחקתי שם במשך שנתיים, ובשנה השנייה שלי זכינו באליפות הליגה הלאומית. לאחר מכן שיחקתי בשלוש קבוצות שונות בליגת העל, וגם זכיתי להשתתף בטורניר בסלובניה עם הנבחרת הבוגרת. כיום התחלתי ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים, ואני משחק בהפועל ירושלים, כיום בליגה הלאומית.מצויינות בשיפוט - אלכסנדרה שפושניקוב סאשה

על הפרוייקט: הרחבת סגל השופטים. ליווי שופטים צעירים מבחינה מקצועית, יצירת סגל עתודה לשופטי האיגוד, וקידום שופטים צעירים בענף.

אלכסנדרה שפושניקוב סאשה: התחלתי לשחק ביסודי, ביצחק שדה בבת ים. שם התאהבתי בענף, וגם שם שיחקתי בנבחרת ביה"ס. בהמשך עברתי למרכז המצוינות הפועל בת ים, בו הכרתי את הצד המנהלי של הענף: עזרתי לנבחרת הבוגרת ברישום המשחקים והתחלתי להתעניין גם בשיפוט. עברתי קורס שופטים והחלטתי להתקדם לשיפוט מקצועי. כיום אני שופטת מן המניין באולמות ובחופים, במקביל להיותי סטודנטית למדעי התנהגות בספורט.

תגובות