איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > אף פעם לא מוקדם להיות הטובה בעולם

אף פעם לא מוקדם להיות הטובה בעולם

סיכום 2018: בגיל 21 בלבד הפכה טיאנה בוסקוביץ' הסרבית מהבטחה ענקית לשחקנית שמפחיד לעלות למגרש מולה. תשאלו את הולנד, איטליה וברזיל, שנשארו מאחור כדי לראות את הסרביות קוטפות אליפות עולם ראשונה בתולדותיהן

תאריך: 30/12/2018  |  כתב: FIVB  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בגיל 21, טיאנה בוסקוביץ' נמצאת על גג העולם. היא נבחרה ל-MVP של אליפות העולם לנבחרות בכדורעף, אחרי ניצחון היסטורי בגמר מול איטליה. בשנת 2016, כשהיא רק בת 19, זכתה בתואר דומה באליפות העולם למועדונים, ואשתקד עשתה זאת באליפות אירופה לנבחרות.

בוסקוביץ', שמשחקת בקבוצה הטורקית Eczacibasi VitrA, נולדה בעיר הבוסנית טרבינייה וקיבלה אזרחות סרבית. את משחק גמר אליפות העולם המותח והמיתולוגי-בפוטנציה מול איטליה (שנגמר 2:3 לסרביות), סיימה עם 26 נקודות, שהיו רק אקורד הסיום לאליפות נפלאה, בה הייתה מובילת הנבחרת בנקודות (רביעית באליפות כולה), עם 193 בסך הכל ב-53.66 אחוזי דיוק בממוצע בהתקפה.

בוסקוביץ': ה-MVP של גמר אליפות העולםבאליפות ביפן ידע המאמן זוראן טרזיץ' היטב מתי לתת מנוחה לכוכבת הצעירה, על מנת שתוכל לזרוח ברגעים החשובים. ההתפוצצות הראשונה הגיעה במשחק מול ברזיל בשלב הבתים. הברזילאיות היו היריבות העיקריות של סרביה, ובוסקוביץ' ניצלה את הבמה כדי להמטיר 24 נקודות ב-0:3 המשכנע של נבחרתה על מי שזכתה בשתי מדליות זהב אולימפיות בעשור האחרון, אך נמצאת בדעיכה מסוימת בשנים האחרונות. גם בסיבוב השני בוסקוביץ' הייתה זו שהובילה את חברותיה, הפעם עם שני ניצחונות על מקסיקו וגרמניה, שהבטיחו את השתתפותה של סרביה בשלב הפיינל 6. בהמשך שלב הבתים היא נחה, וראתה את נבחרתה מפסידה להולנד וליפן במשחקים חסרי חשיבות אחרי שכבר הבטיחה את העליה מעשית.

כששבה למגרש, בוסקוביץ' הפציצה 24 ו-29 נקודות מול יפן ואיטליה בהתאמה, ודחפה את נבחרתה לעלייה מהבית המשולש לחצי הגמר. במשחק הלפני-אחרון בטורניר, מול הולנד, היא שוב התעלתה עם 29 נקודות בניצחון 1:3, וברגע האמת נתנה את מופע השיא שלה.   


צפו בביצועי שחקנית השנה של ה-FIVB

 

אבל בוסקוביץ' לא הייתה כוכב שנוצץ בדד באליפות העולם. פאולה אגונו האיטלקיה, בת 19 בלבד, סיפקה בשלושת השבועות בהם נערכה האליפות, כמה מהתצוגות הגדולות שנראו בענף, ושברה שיא אחר שיא. שיא השיאים הגיע בחצי הגמר, אז עזרה לנבחרתה להדיח את סין, האלופה האולימפית, עם לא פחות מ-45 נקודות (מספר הנקודות הרב ביותר במשחק אחד באליפות העולם). אגונו סיימה את התחרות כשיאנית הנקודות באליפות אחת, עם 324.
תגובות