איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > סיכום 2018: שנת הזינוק הגדולה של אנדרס מול

סיכום 2018: שנת הזינוק הגדולה של אנדרס מול

בתוך שנה הפך הנורווגי בן ה-21 משחקן אנונימי יחסית למי שזוכה בפרסי השחקן המצטיין, החוסם המצטיין, השחקן המשתפר ושחקן ההתקפה של השנה של ה-FIVB

תאריך: 31/12/2018  |  כתב: FIVB  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אם השם אנדרס מול לא היה מוכר לחובבי כדורעף החופים בתחילת השנה, הרי שבסופה הוא אחד הבולטים שבהם. הנורווגי בן ה-21 סיים את 2018 בפסגת הדירוג, יחד עם שותפו כריסטיאן סורום (22), לאחר שזכה במדליית הזהב בגמר אליפות הסבב העולמי בהמבורג; בזהב נוסף באליפות אירופה; וכן פעמיים בזהב בטורנירים מהסבב העולמי של ה-FIVB.
 
בסיום השנה, בטקס השנתי של פדרציית הכדורעף העולמית, הוא זכה בפרס השחקן המצטיין (Most Outstanding Player), בפרס החוסם המצטיין, בפרס השחקן המשתפר של השנה, ובפרס שחקן ההתקפה של השנה. הפרטנר שלו, סורום, קיבל לידיו את פרס שחקן ההגנה של השנה.
 
ההצלחה של השניים כמעט ונמנעה. לאחר טורניר דוחא (4 כוכבים) בתחילת מרץ השנה, הם לא נראו על מגרשי הסבב העולמי עד סוף אפריל. אך ההפסקה שלקחו מיוזמתם התבררה כמועילה ביותר, וחודש לאחר שובם, זכו השניים במדלייה הראשונה שלהם בסבב העולמי, כשזכו בכסף בטורניר באיפנימה, ברזיל (4 כוכבים). בחצי השנה שלאחר מכן כבר אי אפשר היה לעצור אותם.
 
 
"בשלב הזה של העונה באמת פקפקנו מאוד בעצמנו. כעסנו על כך שלא שיחקנו טוב כמו בעבר", סיפר מול אחרי הזכייה בזהב בגמר אליפות הסבב העולמי בהמבורג, באירוע השיא של כדורעף החופים השנה. "אחר כך מצאנו את הדרך שלנו, ועכשיו זכינו בארבעה טורנירים ברציפות – ועוד בארבעת הטורנירים הכי חשובים של השנה. זה היה חודש מטורף, וזה פנטסטי לראות איך העבודה שלנו השתלמה".
 
ההצלחה של מול וסורום אולי מפתיעה, אבל היא לא מקרית. השניים הם חלק מתכנית "הוויקינגים של החוף", שמפעילה פדרציית הכדורעף של נורווגיה, ומטרתה להעניק תמיכה, אימון ומימון לקבוצת שחקני עילית שנבחרו מראש. היעד הוא ההעפלה למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, לצד הגדלת ההכרה בענף ברחבי המדינה.
 
המירוץ למשחקים האולימפיים בטוקיו נפתח הלכה למעשה ב-1 בספטמבר השנה, ויימשך עד ה-14 ביוני 2020. 15 השחקנים שידורגו ראשונים בתאריך זה על פי דירוג ה-FIVB יעפילו אוטומטית למשחקים האולימפיים. מול וסורום יצאו בסטייל לדרך הארוכה שמובילה לטוקיו, כשזכו בקלות יחסית במדליית הזהב בטורניר בלאס וגאס (4 כוכבים) באוקטובר. "אנחנו רוצים לשחק טוב בכל טורניר, אבל מובן שאנחנו לא תמיד מצפים לשחק ביום ראשון (היום שמוקדש בדרך כלל למשחק על מדליית הזהב)".
 
"אנחנו תמיד מצפים שהמשחקים יהיו קשים, וזו תפיסה שתמיד נמצאת אצלנו בראש, כי אף פעם לא קל לנצח, ודברים תמיד לא הולכים חלק", אמר הנורווגי הצעיר, שדיבר גם על מתקן האימונים של כדורעף החופים בארצו: "יש לנו מגרש כדורעף חופים מקורה מצוין במרכז האימונים בנורווגיה, ושם אנחנו מתאמנים. בנוסף, אנחנו טסים הרבה לספרד כדי להתאמן עם הקבוצות הטובות שיש שם". 
תגובות