איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ענף נולד: כדורעף שלג - חוקי המשחק מתעדכנים

ענף נולד: כדורעף שלג - חוקי המשחק מתעדכנים

באתר החרמון שומעים? פדרציית הכדורעף העולמית (FIVB) פרסמה את רשימת החוקים לענף שמתפתח בשנים האחרונות באירופה, בתקווה לייסד בשנה הקרובה את הסבב העולמי. בתכנית: אליפות עולם בשנת 2021

תאריך: 01/01/2019  |  כתב: FIVB  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פדרציית הכדורעף העולמית, ה-FIVB, פרסמה בחודש החולף את החוקים הרשמיים לענף המתפתח כדורעף שלג. בכך מקווה הארגון לחזק את מעמדו של הספורט, שנולד באוסטריה, ונמצא בתהליך היווסדותו בעשור האחרון. ה-FIVB, כמו גם ה-CEV - פדרציית הכדורעף האירופית - מקוות שהענף החדש ילך בדרכו של כדורעף החופים, ויהפוך לענף אולימפי.

על פי מסמך החוקים שפורסם, קבוצה תכלול שלושה שחקנים שימצאו על המגרש, בתוספת שחקן מחליף אחד. המשחקים יתקיימו בשיטת הטוב מבין שלוש מערכות, כאשר הקבוצה שמגיעה ראשונה ל-15 נקודות זוכה במערכה (או, אם היא נדרשת לכך, מגיעה להפרש של שתי נקודות, כמו בכדורעף). מימדי המגרש נותרו ללא שינוי, 8 מטרים רוחבו ו-16 מטרים אורכו.

חוקי המשחק משקפים את מצב ההתפתחות הנוכחי של הענף, ואת האופן בו מעוניינים לראות אותו מנהליו בשוויץ. על פי ה-FIVB, כדורעף שלג "מביא לידי ביטוי את הכיף, התשוקה, והאוניברסליות של הכדורעף, שכעת יהיה זמין בכל עונות השנה, מהחופים ועד להרים, בתוך האולם ומחוצה לו".


מוניקה פובילאיטיטה ולבה דומבאוסקייטה הליטאיות, אלופות אירופה בכדורעף שלג

בשלב זה מעודדים הגופים היבשתיים את האיגודים הלאומיים להנחיל את הענף בארצותיהם, על מנת לאפשר תחרויות בינלאומיות. לאחרונה אימץ את הענף איגוד הכדורעף האיטלקי, ה-FIPAV, שמנסה לפתח את כדורעף השלג במדינה.

בתחילת 2019 יערוך ה-FIVB מספר אירועים תחרותיים בארבע או חמש יבשות, בנסיון למסד את הסבב העולמי באופן קבוע בשנה הקרבה. בין השאר מתוכננים בהמשך טורניר גדול במשחקים האולימפיים לנוער בלוזאן (2020), וכן אליפות עולם בכדורעף שלג בשנת 2021.  
תגובות