איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > החזקים מתחזקים: לאון צפוי לשחק בנבחרת פולין

החזקים מתחזקים: לאון צפוי לשחק בנבחרת פולין

הקבלן ממוצא קובני, שנחשב בעיני רבים לשחקן הטוב בעולם, איבד את הזכות לשחק בשורות מולדתו כשעבר לקבוצה באירופה. מאחר וברשותו אזרחות פולנית, הוא עתיד לשחק במדי אלופת העולם כבר באליפות אירופה ב-2019

תאריך: 02/01/2019  |  כתב: CEV  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
ווילפרדו לאון, שנחשב באופן רחב כשחקן הכדורעף הפעיל הטוב בעולם, צפוי ללבוש את מדי נבחרת פולין ולהשתתף באליפות אירופה 2019. לאון, שעבר השנה לפרוג'יה האיטלקית, נולד בקובה, ובנבחרתה שיחק עד שנת 2012. אך מאחר ועבר לשחק במועדון אשר נמצא מחוץ לקובה (ואגב כך הפך לאחד השחקנים בעלי השכר הגבוה בעולם), איבד את הזכות לשחק בנבחרתו המקורית. 

בארבע העונות בהן שיחק בשורות זניט קאזאן הרוסית (2014-2018), זכה לאון עם קבוצתו בכל התארים הקבוצתיים האפשריים, ואף זכה בתואר ה-MVP של הפיינל פור בליגת האלופות האירופית בשנים 2015 ו-2016. קבוצתו הקודמת של לאון שיחקה מול זו הנוכחית פעמיים בשנה האחרונה, כשהמעבר בין הקבוצות כבר היה ידוע.הקבלן בן ה-25 ניצב כעת במקום השני ברשימת המובילים בנקודות בשלב הבתים של ליגת האלופות, עם 42 נקודות, נקודה אחת פחות מאשר גיורגי גרוזר, שמשחק כמצליב בזניט סנט פטרסבורג. לפרוג'יה שני ניצחונות בבית 5, עם 0:3 מול דינמו מוסקבה ו-1:3 מול טור VB הצרפתית. את המשחק האחרון סיים לאון עם 24.

במדי נבחרת קובה זכה לאון פעמיים באליפות היבשת (הכוללת את צפון אמריקה, מרכז אמריקה והאיים הקריביים, ונערכת אחת לשנתיים), בשנים 2009 ו-2011. בשנת 2009 זכה גם עם נבחרת קובה במדליית הכסף באליפות העולם עד גיל 21, והיה השחקן הצעיר ביותר בטורניר. שנה לאחר מכן הפסידה נבחרתו לברזיל בגמר אליפות העולם, שם שימש לאון כקפטן הנבחרת הצעיר ביותר כשהיה בן 17 בלבד.
תגובות