איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > כפ"ס ברבע גמר גביע האתגר. הכירו את היריבה

כפ"ס ברבע גמר גביע האתגר. הכירו את היריבה

הקבוצה של שגיא ברעם תפגוש את סטאד פואטייה (רביעי, 19:45) למשחק ביתי באולם איינשטיין בתקווה להעפיל לפיינר פור. שחקנה המרוקאי של פואטייה, זוהיר אל גראווי, לא המריא לישראל מאחר שלא קיבל בזמן אישור כניסה ארצה

תאריך: 29/01/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אחרי שחלפה על פני הולדינג גראץ האוסטרית בסיבוב הראשון, והתגברה על פיגור 3:2 מול האסרודה לוון הבלגית בשמינית הגמר, תתייצב מחר (רביעי, 19:45, שידור ישיר בערוץ הספורט) קבוצת הגברים של הפועל כפר סבא בתחנה הבאה במסע האירופי שלה, למשחק ביתי באולם איינשטיין מול סטאד פואטבה פואטייה הצרפתית במסגרת שלב רבע הגמר גביע האתגר. זהו השלב המתקדם ביותר אליו הגיעה כפ"ס אי פעם באירופה, זהה להישגה של מכבי תל אביב לפני שנתיים. קבוצת הנשים של כפר סבא הגיעה גם היא למעמד, אחרי שניצחה בשבוע שעבר את דוקלה ליברץ הצ'כית.

ערב המשחק מדורגת פואטייה במקום הרביעי בליגה הצרפתית החזקה, לעומת כפר סבא שבמקום השני בישראל. במחזור האחרון ניצחה הקבוצה הצרפתית בליגה 2:3 את נאנט, בעוד כפ"ס הפסידה ברבע גמר גביע המדינה בתוצאה זהה להפועל מטה אשר עכו אחרי מותחן נפלא.


קוקינאקיס מגיש. מהשחקנים הבולטים של הקבוצה הצרפתית

שחקן ההתקפה הבולט של הקבוצה הצרפתית הוא יוכן שופס (בתמונה הראשית), המצליב של נבחרת גרמניה עמה זכה במדליית הארד באליפות העולם ב-2014. כמו כן, אצל יריבתה של כפ"ס משחק מנלאוס קוקינאקיס היווני, חלק מסגל נבחרת יוון, שמדורג במקום החמישי בליגה באייסים אחרי 12 מחזורים. שחקן בולט נוסף הוא חוסם האמצע ההולנדי תומאס קולוויין (2.06), שלישי בליגה הצרפתית בסה"כ בקיל בלוקס (רביעי בקיל בלוקס למערכה).

שחקן התקפה בולט של הקבוצה הוא זוהיר אל גראווי המרוקאי, שעל פי פרסום באתר הקבוצה לא המריא עם הקבוצה לישראל מאחר שלא הספיק לקבל ויזה. על פי הדיווח, הקבוצה ניסתה לקדם את אישורו של אל גראווי, ששיחק בלוב בין השנים 2016-2018, כדי שישחק בישראל, אולם הזמן שהיה דרוש לקבל ויזה עבורו הוא 45 ימים. נשיא הקבוצה פנה לשגרירות הישראלית ולהפועל כפ"ס וכתב כי "בשם ההגינות, אין זה סביר שלא לאפשר לשחקן להגיע". כפר סבא אישרה שפנתה לגורמים הרלוונטיים במשרד הפנים על מנת לאפשר לשחקן להגיע לארץ, אולם מפאת קוצר הזמן לא עלה בידה להנפיק לו אישור מתאים.

לפני שהגיעה לרבע הגמר ניצחה סטאד פואטייה את פרונגאן פוג'אט רובניאמי הפינית 1:3 בבית ו-0:3 בחוץ בשמינית הגמר.


דבש וסוקולוב, שניים מהשחקנים הבולטים של כפ"ס באירופה השנה, עולים לחסימה

במשחקי כפר סבא השנה באירופה מצטיין סבסטיאן דבש, שנמצא במקום העשירי בטבלת הנקודות של התחרות. גנאדי סוקולוב מדורג שביעי ברשימת החוסמים המצטיינים (קיל בלוקס). מיכאל מילשטיין נמצא במקום השביעי בטבלת יעילות המוסרים של גביע האתגר.  
 
תגובות